III. třída sk. B

1

HS Kroměříž "B"

27
2

SK Spartak Hulín *

24
3

Zborovice "B"

19
4

Rataje

18
5

Zlobice *

17
6

Pravčice **

15
7

Dřínov

11
8

Zářičí

10
9

Litenčice *

9
10

Roštín*

9
11

Troubky **

6
12

Kyselovice

5
13

Bezměrov **

3
14

Bařice

1

Rozpis utkání Spartaku - podzim 2021

Archív zpráv zde

náhodné fotoO MSFL píše

Odkazy FAČR


is.fotbal.cz
úřední deska


Info >> Ohlédnutí za sezónou - předseda klubu Josef Pěnčík ročník 2020/2021

Ohlédnutí za sezónou - předseda klubu Josef Pěnčík

3.7.2021 | 07:52:47 - V našich rozhovorech shrnujících uplynulou mikrosezónu 2020/2021 pokračujeme rozhovorem s nejvyšší osobou v klubu - s předsedou Josefem Pěnčíkem. Je pravdou, že po většinu předchozího roku nám okolnosti v činnosti příliš nesvědčily, zdá se (ale jen zdá), že amatérský sport byl a stále je v klinickém spánku. V jakém stavu ale opravdu je Spartak nyní, na to se právě ptáme v tomto článku.

Před rokem jsme vzkřísili tým mužů, kam jsme se za ten rok z hlediska postavení klubu posunuli?

Minulý rok byl kvůli epidemii velmi specifický, lidé měli pochopitelně jiné starosti, takže o nějakém posunu nelze mluvit. Já bych řekl, že hlavní bylo, že klub funguje dál minimálně na stejné úrovni a snad jsme z nejhoršího venku.

Vnímal jsi nějaké reakce na obnovení týmu? Byly veskrze pozitivní nebo negativní?

Samozřejmě, že obnovení týmu mužů vzbudilo pozornost. Zajímavé je, že kladně to přijali zástupci našich bývalých soupeřů z MSFL a zlínského regionu, naši bývalí hráči i trenéři a věřím tomu, že i většina našich fanoušků. No a pochopitelně se našli i tací, které jsme moc nepotěšili. Přiznám se, že reakci některých jsem opravdu nepochopil a některé reakce mě dodnes hodně mrzí. Našim úmyslem nebylo nikoho ohrozit nebo ublížit, chtěli jsme jen obnovit mužský fotbal ve Spartaku a jinak to hold nešlo.

Do nedávna byl místopředsedou FAČR mecenáš hulínského fotbalu Zdeněk Zlámal. Můžeš prozradit, jaké jsou jeho postoje k dění kolem hulínského fotbalu?

Nejen Zdeněk Zlámal, ale i další partner našeho klubu pan Robert Plaček byli za obnovení týmu velice rádi. Pan Plaček dokonce viděl většinu našich zápasů. Můžu říct, že když jsem Zdenkovi říkal o našem postupu do okresu, měl velkou radost. Věřím tomu, že oba dva našemu klubu v budoucnu pomůžou.
Jak vnímá veřejnost nyní naše obnoveného působení v mužských soutěžích?
Vzhledem k tomu, že se od října nehraje, tak fotbal nebyl a není v centru zájmu (pochopitelně mimo Euro). Jakmile přijde čas na obnovení soutěží, určitě se zájem o fotbal a tím i o náš klub zvedne. Zatím bych řekl, že všichni registrují, že Spartak Hulín žije.

Jaké jsi dával cíle týmu před novou sezónou?

Před zahájením sezony jsem měl rozporuplné pocity. Příprava se výsledkově moc nepovedla a i výkony byly slušně řečeno rozpačité. Naštěstí od pohárového utkání s Tučapy už všechno šlo, tak, jak jsme chtěli. No cíle jsem si nedával žádné, soutěž jsme vůbec neznali, navíc zařazením Kroměříže "B" do naší skupiny získala jasného favorita, tak jsem to bral jako takovou testovací sezonu. No nakonec to dopadlo nejlépe, jak mohlo, postoupili jsme, takže spokojenost.

Pamatuješ si zápasy v 3. lize, jaké to bylo jezdit k zápasům jen pár kilometrů po okrese? Překvapilo Tě na zápasech ve III. třídě něco pozitivně nebo negativně?

Tak nejde porovnávat neporovnatelné, jsou to úplně jiné světy. Spartak Hulín přitahoval pozornost příznivců našich soupeřů, takže na nás chodilo opravdu celkem dost lidí. Musím ocenit, že soupeři nás brali jako normálního protivníka, nikdo se nám kvůli pádu do pralesa neposmíval.

Sezóna byla krátká, v podstatě jen 2 měsíce. Co sis z ní nejvíce zapamatoval?

No musím říct, že nejvíce mi utkvěl v paměti zmiňovaný zápas Poháru Hulín - Tučapy, na kterém bylo víc diváků než na kterémkoliv zápase MSFL mimo derby s Kroměříží...

Jaké máš pocity ze složení a celkové atmosféry v týmu?

Tak počáteční nadšení i kvůli Covidu vyprchalo, nicméně to zdravé jádro je pevné, tady znovu děkuji Michalovi Dundovi, Romanu Číhalovi, ale i Marku Bejtkovskému, že se snaží kolektiv držet pohromadě, v této době je to opravdu někdy nadlidský úkol. No a hlavně děkuji trenéru Mirku Poláškovi, opravdu odvádí skvělou práci a jeho angažování bylo správným krokem. Obdivuju jeho trpělivost, někdy je to opravdu frustrující, když jede na připravený trénink a tam je sotva polovina lidí. To se musí zlepšit, a proto děláme všechno pro další rozšíření a zkvalitnění kádru.

Nejvíc mě mrzí přístup Martina Horáka, brankáře a odchovance klubu, který měl všechny předpoklady se prosadit i ve vyšších soutěžích, ale zřejmě svůj talent ani nechce rozvinout. Škoda.

Muži nakonec dosáhli na postup do okresního přeboru. Tam nás čeká řada ambiciozních týmů. Jak vidíš naše šance v příští sezóně? Jaké jsou naše cíle?

S některými mužstvy okresního přeboru už jsme se utkali a musím říct, že úroveň bude o level vyšší. Favorit je dán - Hanácká Slavia má za povinnost postoupit. Ale myslím, že to nebude mít jednoduché, Němčice a spol mají svou kvalitu. Já bych náš tým rád viděl po podzimu v první polovině tabulky, pak se uvidí. Nicméně na derby zápasy s Břestem, Záhlinicemi, Skašticemi, Němčicemi a pro mě osobně i s Kvasicemi, se moc těším.

Spartak není jenom tým mužů, ale také mládež. Jak se proměnil (zda vůbec) její stav během nedobrovolné tréninkové a zápasové pauzy? Co bude s mládeží v další sezóně?

Tak měl jsem malou dušičku z toho, kolik dětí se nám po covidové pauze vrátí. No dopadlo to celkem dobře, žádné ztráty nenastaly, naopak bych řekl, že se děti na fotbal těšily.

Udělali jsme nábor, bohužel zhatila ho bouřka, ale k tak přišlo 12 nových kluků. Po prázdninách ho určitě zopakujeme. Dnes máme dorost, starší a mladší žáky a mladší přípravku.

Chybí nám starší přípravka, na tom musíme zapracovat, abychom příští roku už postavili všechna družstva.


Oznámkujte článek:

výborný - 1     průměr - 2     nic moc - 3

Zpět na úvodní stránku Článek byl zobrazen 289x, hodnocen 2x, průměrná známka: 1.00

Oficiální stránky SK Spartak Hulín powered & programmed by Admin
Autorem všech příspěvků, není-li uvedeno jinak - Admin. 
Všechna práva vyhrazena, bez souhlasu autora nebo uvedení zdroje nesmí být obsah jinam přejímán, zveřejňován a dále šířen.
(c) Admin 2006-2016