Rozpis utkání Spartaku - podzim 2023

Archív zpráv zde

náhodné foto

Odkazy FAČR


is.fotbal.cz
úřední deska


Muži >> Jarní premiéra se nevyvedla: SK HS Kroměříž – SK Spartak Hulín 2:0 ročník 2011/2012

Jarní premiéra se nevyvedla: SK HS Kroměříž – SK Spartak Hulín 2:0

24.3.2012 | 18:21:22 - Jarní premiérový zápas fotbalisté Spartaku zpackali. První zápas a hned derby proti Kroměříži, které kromě tradičních mělo nyní hned několik nových dílčích nábojů. Nástup týmů na hřiště odtajnil, že proti bývalým spoluhráčům se do brány nepostavil Marek Vogl, ale Lubomír Dubec, jinak v obou sestavách nedošlo k žádným větším překvapením, HS ještě do utkání nenasadila ani svou poslední akvizici Libora Žůrka, naopak spolehlivou a velmi výraznou stopu v utkání zanechal Michal Šrom.Obrazová reportáž z utkání na TV i-Spartak


Po celý zápas se Hanácká Slavia prezentovala výbornou obranou, na které si spolehlivě lámala naše ofenzíva své drápy. K zajištěné obraně přidala Kroměříž i hbitý přechod do útoku a s tím si vystačila celý zápas.

Ve 4. minutě Handl hladce prošel naší zálohou, potáhl míč až do pokutového území, centr, na který Dubec nešel, odvrátil Zlámal.

Poté přišel menší tlak Spartaku, který Kroměříž moc za půli nepouštěl, troskotal ale na hranici šestnáctky. Lovásik v bráně Hanáků se moc kvůli našim šancím nezapotil, z klidu jej vyvedla jen Lacigova střela ze standardky v 10. minutě a Ševelova střela z 13. minuty oboje bezpečně nad bránu.

Více ze hry sice měl Spartak, ale naprosto bezzubý tlak nepřinesl nic více, než optickou převahu. Co je to efektivní hra, předvedli Hanáci na druhé straně ve 29. minutě. Vzájemný faul Zlámala a útočícího hráče rozhodl sudí Sedláček v neprospěch Spartaku. Standardní situaci rozehrál Steiner, pěkným centrem našel naskakujícího Janču a ten hlavou zavěsil do růžku branky. 1:0

Inkasovaná branka pochopitelně ještě více srazila herní projev našeho týmu, ale už za 2 minuty mohlo být vše jinak. Lacigův roh ve 31. minutě znamenal šanci pro skórování Rumana, jeho dobrá hlavička ale skončila jen v rukách nachystaného Lovásika.

Za prvním poločasem udělala tečku zlikvidovaná střela Lacigy ze 44. minuty.

Do druhé půle oba týmy nastoupili bez změny v sestavách. Spartak začal aktivně a už v 52. minutě Otruba prošel přes obranu Kroměříže, míč naservíroval Ševelovi, který placírkou míč umístil jen do náruči dobře postaveného Lovásika.

Pěkný fotbalový moment si aktéři nachystali na 54. minutu, když Šrom sám před Dubcem mohl pojistit vedení, jeho střelu ale výborným zákrokem brankář Spartaku vyrazil.

Obdobně jako při prvním gólu zahrozili Hanáci i v 62. minutě. Tentokrát na Steinerův centr šel do hlavičky v pádu Klabal, poslal míč vedle branky.

Poté o sobě dal vědět poprvé na hřišti Jaromír Paciorek. Chytré střele z 68. minuty, po které se Lovásik marně jen natahoval, však chyběly centimetry a skončila vedle branky.

Mnoho škody, ač to tak původně nevypadalo, napáchala standardka Spartaku v 73. minutě. Lovásik nedosáhl na Lacigův rohový kop, míč do opuštěné branky HS, který chvíli skotačil i blízko brankové čáry, z hroznu hráčů v modrém nedokázal dostat nikdo za ni, vše ukončil mocný odkop Handla.

Trpké a na poměry fotbalu modifikované pravidlo zákonu schválnosti zvané „nedáš dostaneš“ si vybralo své pokračování i dnes na Obvodové, neboť prakticky vzápětí HS zvýšila na 2:0, když v v 74. minutě nedůslednost naší obrany v pokutovém území z původně relativně nevinné akce vystavila naši bránu postupně třem různým dorážkám, při nichž se vyznamenal Dubec a následné finálce Michala Šroma, na kterou už brankář Spartaku vážně nestačil. 2:0.

Spartak přesto nesložil zbraně a pokusil se s výsledkem něco dělat. Když to nešlo do kombinace, zkoušeli to hráči individuálně. Martin Pácl v 78. minutě nejprve mířil vedle, poté jeho vysoký centr v pokutovém území, na nějž si nabíhal val hráčů v modrém, stáhl Lovásik.

Na druhé straně v 80. minutě Steiner chytrou kličkou položil na zem Rumana, akci zakončoval individuálně a vedle branky.

Poslední z významnějších akcí proběhla v 81. minutě, Martin Pácl napálil míč přímo na bránu HS, Lovásik rozštěpem vykopl míč mimo nebezpečí.

Na týmu nyní bude, aby rozpačitý dojem, který zanechal na Obvodové, napravil v dalších zápasech. Bude to mít ale hodně těžké, prvním soupeřem bude za týden celek Uničova, jehož dnešní zápas navštivší trenér Machálek opustil stadion snad ještě v 1. poločase.

Hodnocení trenéra: Z dnešního zápasu jsem zklamaný, soupeř nás přehrál zcela zaslouženě. Byli jsme nedůrazní, vázla nám kombinace. Domácí vytvářeli na naši obranu tlak, který jim přinesl dvě brankové příležitosti a zejména při té druhé to bylo patrné. Nám teď zbývá se připravit na další zápas za týden.

hlavní rozhodčí: Sedláček AR1: Žádník, AR2: Kubica, delegát: Lenfeld

HS: Lovásik – Kovařík, Klabal, Šilinger, Stojaník – Šrom, Steiner, Budín, Fiala (73. Havlík)– Janča (87. Janoštík), Handl (85. Moravčík).
Spartak: Dubec – Barcuch, Zlámal, Ruman, Pácl – Mršťák (68. Pospíšil), Laciga, Dvořáček (87. Němec), Kadlec – Ševela (63. Paciorek), Otruba.

 29. Janča, 74. Šrom

 Janča – Ševela, Zlámal

 300Oznámkujte článek:

výborný - 1     průměr - 2     nic moc - 3

Zpět na úvodní stránku Článek byl zobrazen 4051x, hodnocen 7x, průměrná známka: 2.00

Oficiální stránky SK Spartak Hulín powered & programmed by Admin
Autorem všech příspěvků, není-li uvedeno jinak - Admin. 
Všechna práva vyhrazena, bez souhlasu autora nebo uvedení zdroje nesmí být obsah jinam přejímán, zveřejňován a dále šířen.
(c) Admin 2006-2016