Rozpis utkání Spartaku - podzim 2023

Archív zpráv zde

náhodné foto

Odkazy FAČR


is.fotbal.cz
úřední deska


Muži >> Po dobrém úvodu nakonec jen bod: SK Spartak Hulín – FC Baník Ostrava „B“ 2:2 ročník 2011/2012

Po dobrém úvodu nakonec jen bod: SK Spartak Hulín – FC Baník Ostrava „B“ 2:2

22.10.2011 | 18:51:08 - Dělbou bodů skončilo vzájemné měření sil Spartaku a juniorky Baníku. Na hostující mladíky přijeli do Hulína dozorovat generální manažer klubu Verner Lička, trenér prvního mužstva Baníku Pavel Malura, trenér U19 a hulínský rodák Bohumil „Bob“ Páník a ředitel klubu Jakub Kahoun.

Ti mohli sledovat společně s 120 přítomnými diváky počáteční oťukávanou v podobě obou týmů, které ukončila 12. minuta, během níž zatáhl míč Mršťák, přihrál za šestnáctku, kam si zaběhl Laciga, na jeho střelu si brankář Baníku Matějka sice sáhl, ale jen natolik, aby míč usměrnil více k tyči 1:0.

Ostravští mladíci se objevili v pokutovém území Spartaku v 16. minutě, obrovitý Badalyan ale ze záklonu mířil bezpečně nad bránu.

To v 30. minutě padla v utkání druhá branka. Rychlý protiútok Spartaku zakončila série přihrávek po ose Ševela – Dvořáček – Barcuch. Posledně jmenovaný hráč zaběhl s míčem do pokutového území a původně zřejmě ostrým centrem nádherně trefil zadní rožek Matějkovy brány 2:0. "Nebyla to žádná náhoda, od začátku to bylo promyšlené. Míč jsem tam chtěl nastřelit a naštěstí to vyšlo," zubil se po utkání autor pěkného fotbalového momentu.

Poměrně rychlé a bezpečné vedení společně s herní kvalitou dávaly tušit, že zápas by mohl přinést Spartaku další bodový přínos. Hosté se však pochopitelně vůbec nevzdávali.

V 39. minutě Velner přihrával po zemi před Dubcovu branku a míč s pomocí teče naší obrany, skončil jen nedaleko tyče naší branky.

Ve 42. minutě Baník dokonce vstřelil branku. Po rohovém kopu dorazil míč do branky Váňa, branky skórující hráč dosáhl z ofsajdového postavení.

S blížícím se koncem poločasu na jedné straně ve 43. minutě Otruba pouze vyzkoušel neúspěšnou střelou Matějku, na straně druhé nepřesná domluva Zlámala s Dubcem málem vyslala do brankové šance dotírající hráče Baníku, brankář Spartaku ale zahasil akci rázným odkopem do zámezí.

Druhý poločas začal aktivnějším pojetím hry v podání Baníku.

Aktivní pohyb ostatně soupeři v 54. minutě vynesl lacinou kontaktní branku. Brankář Dubec si vybral slabou chvilku, když při jindy rutinním zpracování a utlumení vraceného míče od obrany Dubcovi míč vypadl a číhající Juřena už jej dovezl až do opuštěné branky 2:1

Hosty branka povzbudila a hráli aktivně dál.

Uklidnění mohla Spartaku přinést 58. minuta, Václavíčkův centr našel na zadní tyči hlavu Otruby, míč však orazítkoval pouze břevno a vrátil se zpět do hřiště.

„Nedáš – dostaneš“ došlo svého uplatnění v 60. minutě. Špatná rozehrávka před pokutovým územím znamenala tolik, že míč směřující na paty Mršťáka, který měl jinak před sebou prostor na jeho vyvezení, převzal Limanovský a střelou pod břevno srovnal skóre zápasu na 2:2.

Začínalo se tedy odznovu a byli to znovu hráči Spartaku, kteří měli na kopačkách možnost zvrátit skóre na svou stranu. V 63. minutě Laciga prošel po brankové čáře, střílený centr před prázdnou bránu Pospíšil minul.

Hosté zahrozili v 71. minutě z přímého kopu Zejdlera, míč minul branku. V 74. minutě zase stál na správném místě Dubec a vyrazil hlavičku Badalyana.

Se závěrečnou desetiminutovkou se zajímavé akce přinesly opět před branku Baníku. Páclovo přenesení míče v 80. minutě až na Mršťáka, který sklepl míč na Lacigu, znamenalo ve výsledku jen slabou střelu.

Poslední vážnou akcí utkání byl Rokosův průnik po brankové čáře v 84. minutě, přízemní centr před branku nedoběhli jak Ševela, tak Pácl.

Pohledné a zajímavé utkání skončilo dělbou bodů, jak už to tak bývá, když oba týmy dají shodný počet branek.

Hodnocení trenéra: Na utkání jsme se připravovali jako proti Zbrojovce, protože je svým stylem téměř totožný soupeř. Také začátek utkání nám vyšel jako proti Zbrojovce, a i když to nebyl vydařený poločas, vyhráli jsme jej 2:0. Ve 2. poločase jsme dle mého názoru měli více ze hry než Baník, ale hosty nakopla první branka po hrubé chybě Dubce, o 6 minut později se další hráč trefil ze 30 metrů pod břevno branky, a to byly 2 trefy,které pro hosty znamenaly bod. Měly jsme sice ještě nějaké další šance nebo závary, ale nedokázali jsme dát další branku. Z utkání máme tak bod, jestli je to bod spravedlivý nebo ne, to ať posoudí diváci.

Rozhodčí: Drozdy, AR1: Fojt, AR2: Podaný, delegát: Kundelius

Spartak: Dubec – Barcuch, Dostál, Zlámal, Václavíček – Mršťák (84. Kadlec), Dvořáček, Laciga, Pospíšil (75. Pácl) – Ševela, Otruba (62. Rokos).
Baník „B“: Matějka – Zejdler, Skoupý, Kaizar, Vengřinek (24. Juřena) – Limanovský, Velner, Váňa (56. Dostál), Tomanica –Vaněk (77. Konečný), Badalyan.

 11. Laciga, 29. Barcuch – 54. Juřena, 60. Limanovský

 Ševela, Otruba, Zlámal, Pácl – Váňa

 120Oznámkujte článek:

výborný - 1     průměr - 2     nic moc - 3

Zpět na úvodní stránku Článek byl zobrazen 3813x, hodnocen 4x, průměrná známka: 1.00

Oficiální stránky SK Spartak Hulín powered & programmed by Admin
Autorem všech příspěvků, není-li uvedeno jinak - Admin. 
Všechna práva vyhrazena, bez souhlasu autora nebo uvedení zdroje nesmí být obsah jinam přejímán, zveřejňován a dále šířen.
(c) Admin 2006-2016