Rozpis utkání Spartaku - podzim 2023

Archív zpráv zde

náhodné foto

Odkazy FAČR


is.fotbal.cz
úřední deska


Muži >> SK Spartak Hulín – FC Zbrojovka Brno „B“ 2:1 ročník 2011/2012

SK Spartak Hulín – FC Zbrojovka Brno „B“ 2:1

9.10.2011 | 08:40:23 - Už za typického podzimního počasí přivítal Spartak v domácím utkání souseda v tabulce, od kterého nás dělil jeden bod, celek juniorky Zbrojovky Brno. Co se týče bodové bilance ze vzájemných zápasů, byli na tom oba soupeři z loňska stejně. Zatímco Spartak doma vyhrál 2:0, v Brně na Srbské jsme na jaře po hororové čtvrthodině nakoupili rukavici a domů jsme jeli s výsledkem 1:5.Obrazová reportáž z utkání na TV i-Spartak


Hosty z Brna posílili do utkání v Hulíně z širšího kádru prvního týmu Zbrojovky, který současně a nakonec neúspěšně bojoval ve Znojmě, dva hráči – středopolaři Lamine Fall a starý známý z Hanácké Slavie Kroměříž Jan Hromek.

Hráči obou týmů, funkcionáři i diváci na začátku utkání uctili minutou ticha zesnulého bývalého hráče Hulína Ladislava „Paconě“ Dvořáka.

V úvodních okamžicích hosté možná ovládali hřiště svým aktivním pohybem, než se však všichni dokázali pořádně zorientovat, prodral se obranou Zbrojovky Ševela, tísněný a vytlačovaný dlouhánem Huškou směřoval k brance, v pokutovém území už se zdálo, že na míč domácí útočník nakonec nedosáhne. Ševela však skluzem poslal míč podél vybíhajícího brankáře Hladkého a Spartak se ujal brzkého vedení 1:0.

Brzká změna skóre rozhodně neotupila snahu hostí věnovat se svojí hře. V 10. minutě Přerovský kličkami a přešlápnutím obehrál Václavíčka a z úhlu vyzkoušel Dubce, brankář Hulína míč srazil na rohový kop.

Na druhé straně v 14. minutě zahrál přímý kop Dvořáček, Hladký střelu vyrazil, dobíhající Otruba už ale nedokázal míč dorazit do branky.

Velkou příležitost ke srovnání stavu měli hosté v 15. minutě. Postupující Michna přehodil vybíhajícího Dubce, k míči směřujícímu před opuštěnou branku se hnal Stehlík, ale ze strany Spartaku též Barcuch, který zavčasu odklidil balón na roh.

V 17. minutě výtečně Laciga vypíchl míč Hromkovi u postranní čáry, potáhl akci až před pokutové území, přihrávkou do strany našel Ševelu, který přiťukl ještě lépe postavenému Pospíšilovi a jeho střela z úhlu orazítkovala zadní tyč Hladkého branky a skončila uvnitř. 2:0

Zaraženým hostům mohli připsat na účet další brankové zásahy domácí ve 20. minutě. Nejprve tísněný Otruba neprostřelil Hladkého z úhlu na přední tyči, na následný Dvořáčkův rohový kop naskočil nejvýše Václavíček, poslal míč ale vedle branky.

Herní převaha Spartaku v prvním poločase hosty do nějaké šance nepustila, naopak to byli domácí, kteří ještě zahrozili Václavíčkem v 43. minutě, střela z úhlu však směřovala vedle branky.

Do druhého poločasu nastoupili Brňané o poznání živěji.

I tak ve 49. minutě zahrozil znovu Spartak. Na Dvořáčkův rohový kop nedosáhli nejprve Pospíšil a poté ani Otruba před prázdnou brankou.

V 53. minutě prošel Hromek zadními řadami Spartaku jako nůž máslem a prostřelil Dubce kontaktní brankou. 2:1.

Rázem to bylo o branku a utkání dostalo nový náboj. Spartak se však nenechal zatlačit a podnikal další výpady k Hladkého brance. Takto v 59. minutě sérií přihrávek Pospíšila s Otrubou zamotal Spartak hlavu obraně Zbrojovky, nicméně výsledná Pospíšilova střela směřovala mimo branku.

O minutu později (60.) prošel Mršťák po straně, přízemní centr Hladký nezachytil, míč však prosvištěl nejen napříč pokutovým územím, ale především za patami nabíhajícího Pospíšila.

Domácí kapitán Laciga v 76. minutě vyzkoušel přímou střelu na branku z přímého kopu, rána se sice nesla hezky, ale stočila se mimo tyče branky mírně váhajícího Hladkého.

Hosté v závěru zápasu zahrozili rovněž ze standardní situace. Zahrávaný přímý kop vyrazil Dubec, dorážející Matyska vyslal míč nad branku.

Příští utkání sehraje Spartak na hřišti největšího favorita MSFL – 1. HFK Olomouc, utkání se na stadionu v Holici odehraje 15. 10. 2011 od 15:00. V Hulíně se uvidíme za 14 dní proti Baníku „B“, což zároveň může být i poslední letošní domácí zápas Spartaku.

Hodnocení trenéra: Dnes jsme začali utkání dobře, nechtěli jsme, aby mladí kluci ze Zbrojovky dostali příliš velký prostor pro svou hru, zaměřili jsme se proto více na defenzivní činnost, kde jsme chtěli být agresivní a kvalitní, a dávali jsme, byť to není náš styl, branky z brejků. Do druhého poločasu jsme očekávali, že nás čeká dalších 45 minut těžkého zápasu, což se potvrdilo, Zbrojovka dala kontaktní branku. Hosté předvedli výborné mužstvo, myslím si, že jsme předvedli kvalitní výkon zejména v defenzivě.

HR: Šumšal, AR1: Ogrodník, AR2: Tomanec, delegát: Šimon

Spartak: Dubec – Barcuch, Zlámal, Dostál, Václavíček – Mršťák (76. Matějka), Laciga, Dvořáček, Pospíšil (88. Kutňák) – Ševela (82. Rokos), Otruba.
Zbrojovka „B“: Hladký – Matyska, Huška (82. Farmačka), Foukal, Janoščin – Přerovský (64. Varaďa), Fall (44. Kršák), Hromek, Michna – Vávra, Stehlík.

 4. Ševela, 17. Pospíšil – 53. Hromek

 Dubec, Otruba – Fall, Huška

 151Oznámkujte článek:

výborný - 1     průměr - 2     nic moc - 3

Zpět na úvodní stránku Článek byl zobrazen 3117x, hodnocen 6x, průměrná známka: 1.50

Oficiální stránky SK Spartak Hulín powered & programmed by Admin
Autorem všech příspěvků, není-li uvedeno jinak - Admin. 
Všechna práva vyhrazena, bez souhlasu autora nebo uvedení zdroje nesmí být obsah jinam přejímán, zveřejňován a dále šířen.
(c) Admin 2006-2016