Rozpis utkání Spartaku - podzim 2023

Archív zpráv zde

náhodné foto

Odkazy FAČR


is.fotbal.cz
úřední deska


Muži >> Z Letné nula bodů: FC Tescoma Zlín „B“ - SK Spartak Hulín 3:1 ročník 2011/2012

Z Letné nula bodů: FC Tescoma Zlín „B“ - SK Spartak Hulín 3:1

3.10.2011 | 07:57:41 - Muži Spartaku odjeli do Zlína s nadějí, že při tříbodovém zisku z Letné budou dokonce první v tabulce. Cestu k bodům však komplikoval fakt, že těžce zkoušená obrana doznala další změny, když zraněný Jaroslav Zlámal usedl pouze do hlediště a stoper Marek Dostál stál za 4 žluté karty. Trenér Pospíšil zareagoval složením nové stoperské dvojice v podobě Martin Dočkal – Ondřej Václavíček. Změny přišly i v poli – poprvé od začátku zápasu nastoupil Tomáš Kutňák, v brance proti svému mateřskému klubu dostal šanci Radek Janalík. Svatopluk Kadlec dostal na zápas volno pro vyřízení osobních záležitostí.

Utkání neslo všechny znaky typické pro utkání s ligovými juniorkami – aktivní pohyb domácích hráčů, dobrý timing na přihrávky, drzý projev při a po odehrané hře do těla, to vše zdobilo mladý celek trenéra Jaroslava Švacha.

Domácí ohrozili Janalíkovu branku už ve 3. minutě, kdy odcentroval Kurtin a nabíhající Červenka poslal míč z náběhu nad branku.

Ve 14. minutě naopak na druhé straně vybojoval míč Ševela a po sérii přihrávek zakončoval přízemní střelou Dvořáček, kterou brankář Zapletal vyrazil mimo branku.

Hosté z Hulína se prezentovali zajímavou šancí i v 22. minutě, přímý kop Pácla po zemi o metr minul tyč Zapletalovy branky.

Domácí juniorku podržel brankář Zapletal v 26. minutě, Laciga poslal do úniku Otrubu, ten se prosmýkl obranou Zlína a v cestě mu stál již jen brankář, který však střelu vytlačil na rohový kop.

Právě zahrávaný rohový kop Spartaku byl na začátku brankové akce Zlína v 27. minutě. Bleskový přechod do protiútoku v podání domácích znamenal ve finále přečíslení 2 našich na 4 Zlínské, míč k zakončení získal Motal, který dobře načasoval finální střelu a míč poslal vybíhajícímu Janalíkovi mezi nohy 1:0.

Domácí vedoucí brankou získali křídla a hnací motor do hry a následující okamžiky opanovali hřiště. Ze strany Spartaku stojí za zmínku slabá Barcuchova střela z 38. minuty z voleje, která skončila v rukou brankáře Zapletala.

To Zlín až do konce poločasu byl výrazně nebezpečnější a mohl přidat další kousky do naší sítě. Proti byl však povětšinou Janalík v naší bráně.

Ač sám, domácí Kocián v 38. minutě poslal míč nad branku. Pohotový zákrok Janalíka z 41. minuty zahasil Motalovu střelu z dálky, obdobně bravurně brankář Spartaku zlikvidoval šanci Šroma z 43. a Kurtina z 45. minuty.

Do druhé půle Spartak vstoupil výrazně aktivněji, bohužel z toho nakonec inkasoval Spartak. Sérii neúspěšných a nevýrazných několika rohových kopů proti Zlínu z 53. minuty zakončili domácí rychlým přechodem do protiútoku, na jehož konci byl Tomáš Čelůstka, který využil nedomluvy obrany a brankáře a přehodil vybíhajícího brankáře Janalíka 2:0.

Spartak svou snahu nevzdával a pokračoval ve hře dál. V 59. minutě Páclův centr zakončoval Dvořáček střelou z voleje vedle branky.

Hosté se dočkali kontaktní branky v 64. minutě. Na rohový kop Dvořáčka naskočil nejvýše Rokos, míč od jeho hlavičky putoval napříč celou brankou do zadní tyče, od níž se odrazil, putoval po čáře zpět a domácí obránce Hájek si jej srazil do vlastní branky. Tolik popis akce z hlavní tribuny; od okamžiku Rokosovy hlavičky až do konce míče za brankovou čárou se na trajektorii míče někde objevil i Broněk Otruba, jemuž byl nakonec brankový zásah připsán (čerpáno ze zápisu o utkání) 2:1.

Ať tak či onak, vstřelená branka Spartak každopádně povzbudila a mohlo být veseleji hned v 67. minutě, kdy si na Mršťákův centr naskočil Kutňák a hlavičkou poslal míč skoro mimo dosah brankáře a jistícího obránce, ale bohužel jenom skoro a Zlínští míč odvrátili.

V 73. minutě Beránek vyzkoušel Janalíkovu pohotovost, brankář Hulína střelu odvrátil na roh.

Boj Spartaku alespoň o bod definitivně vzal za své v 80. minutě. Na počátku akce bylo diskutabilní postrčení Pácla domácím hráčem, které však pomezní Pochylý faulem neshledal, na následný centr před branku šel skluzem Pazdera a míč dostal přes Janalíka do sítě 3:1.

I tak si ještě Hulínští nachystali něco málo ze svého rejstříku na poslední desetiminutovku. Pěkná kombinační akce Pospísila s Otrubou však v 82. minutě vyústila v pouze střelu nad branku v podání Dvořáčka.

Na druhé straně v 87. minutě pěknou individuální akcí prošel přes 3 obránce Šrom, zakončil ale vedle branky.

Hlavní sudí Tomanec ukončil zápas přesně po 90 minutách, na výsledku utkání nebylo již co řešit.

Hodnocení trenéra: Do dnešního zápasu nastoupila v obraně pozměněná sestava, neboť máme vykartovaného Dostála a zraněného Zlámala, vytvořila se nová stoperská dvojice Dočkal - Václavíček. Domnívám se, že jsme celý zápas měli více ze hry, ale inkasovali jsme branky z brejků. V první půli jsme neustáli brejk po rohu a nepodařilo se nám do poločasu srovnat. Po chybě obrany jsme ve druhém poločase inkasovali druhou branku, a i když jsme dali kontaktní branku, bylo to z naší strany už vše a my jsme po ne zrovna podařeném výkonu prohráli.

Rozhodčí: Tomanec – AR1: Pochylý, AR2: Drozdy, delegát: Šimon

Zlín „B“: Zapletal – Kocián, Kostka, Hájek, Čelůstka – Šrom, Motal (45. Beránek), Salachna, Kurtin (79. Holík) – Šumbera, Červenka (69. Pazdera).
Spartak: Janalík – Barcuch, Dočkal, Václavíček, Pácl – Mršťák (87. Matějka), Laciga, Dvořáček, Kutňák (73. Pospíšil) – Ševela (56. Rokos), Otruba.

 27. Motal, 53. Čelůstka, 80. Pazdera – 64. Otruba

 Salachna, Hájek – Barcuch, Laciga

 183Oznámkujte článek:

výborný - 1     průměr - 2     nic moc - 3

Zpět na úvodní stránku Článek byl zobrazen 3086x, hodnocen 6x, průměrná známka: 1.67

Oficiální stránky SK Spartak Hulín powered & programmed by Admin
Autorem všech příspěvků, není-li uvedeno jinak - Admin. 
Všechna práva vyhrazena, bez souhlasu autora nebo uvedení zdroje nesmí být obsah jinam přejímán, zveřejňován a dále šířen.
(c) Admin 2006-2016