Rozpis utkání Spartaku - podzim 2023

Archív zpráv zde

náhodné foto

Odkazy FAČR


is.fotbal.cz
úřední deska


Muži >> Podruhé doma, podruhé vítězství: SK Spartak Hulín – FC Slovan Rosice 2:0 ročník 2011/2012

Podruhé doma, podruhé vítězství: SK Spartak Hulín – FC Slovan Rosice 2:0

28.8.2011 | 08:06:14 - Spartak čekal v domácím druhém letošním zápase celek FC Slovan Rosice, který je nováčkem soutěže, do MSFL postoupil po vítězství v divizi D poté, co v posledním zápase přeskočil Viktorku Otrokovice. O pocitech nováčka nemusíme uvažovat příliš dlouho, máme jich dost z vlastních zkušeností, sobotní soupeř je navíc farmou druholigového týmu 1. SC Znojmo a to do Hulína vyslalo ze svých řad Domagoje Krajačiče, Daniela Odehnala, Romana Švarce, novinkou v sestavě byla posila ze Slovanu Bratislava obránce Martin Koiš; soupeř byl tedy pro nás nevyzpytatelný.


Obrazová reportáž z utkání na TV i-Spartak


Náš tým toužil co nejrychleji zapomenout na nepovedené vystoupení v Uničově, ze kterého jsme si odnesli disciplinární postih vyloučeného stopera Hlocha v podobě stopky na 2 mistrovské zápasy. Trenér Pospíšil také mohl na soupisku konečně dopsat Tomáše Kutňáka a Martina Dočkala, po zranění se alespoň do tréninkového procesu zapojuje Jaroslav Zlámal.

Hosté z Rosic začali nebojácně, ve 4. minutě podnikli protiútok, po němž střílel Pšikal a s pomocí teče naší obrany vytěžil rohový kop.

To v 10. minutě Spartak ukázal povedenější kousek, Ševela šikovně přehodil obrannou linii Slovanu, za níž si zaběhl Otruba, ovšem chytrým lobem přehodil nejen Lengála v brance Rosic, ale též celou branku.

I v další šanci byl hlavní postavou Michal Ševela, ve 13. minutě po menším závaru v pokutovém území střílel z otočky vedle branky.

V 21. minutě jsme mohli jásat z vedoucí branky. Po rohovém kopu vznikl před Lengálovou brankou další závar, následovalo několik střel, které vyrážel čarující brankář či obránci, až míč nakonec dopravil do sítě Otruba, radost ale zastavil zdvižený praporek asistenta Trávníčka signalizující, že byla branka vstřelená z ofsajdové pozice.

Zhuštěnou obranu Slovanu překonal ve 27. minutě Laciga jednoduchým řešením – přímou střelou na branku, Lengál si však poradil a míč vyrazil.

Pohotovost rosického obránce stála v 29. minutě v cestě další šanci Spartaku ke vstřelení branky, Ševelovu střelu už směřující do branky obránce Slovanu totiž vykopl špičkou mimo.

„Nedáš dostaneš“ tentokrát neplatilo ve 33. minutě poté, co Dubec pohotově vyrazil střelu Pšikala i následující dorážku na rohový kop.

To samé neplatilo ani ve 34. minutě na druhé straně, když na Ševelu prošel centr ze strany, následná hlavička však směřovala opět nad branku.

Druhý poločas začal mírnou herní převahou Rosic, jako první však výrazně zahrozil Spartak. Lacigovo potáhnutí a centr ze 46. minuty nezužitkoval dobře naskakující Otruba, míč hlavou minul.

V 56. minutě se střelec Hulína Otruba neprosadil po Páclově rohu, když hlavičkou poslal míč vedle branky.

Kompenzace za dílčí neúspěchy se však sečetly v 59. minutě, Ševela obstoupený několika hráči Rosic před pokutovým územím skvěle přihrál Dvořáčkovi, který s míčem ještě popošel, připravil si lepší pozici na zakončení a střelu podél Lengála zastavila až síť branky 1:0.

Vstřelená branka definitivně převrátila misku vah v zápasovém herním projevu na stranu Spartaku, ale hosté pochopitelně svou snahu změnit skóre nikterak nevzdávali, získali několik rohových kopů či standardních situací, se kterými si však obrana Spartaku na čele s brankářem Dubcem poradila a naopak naši hrozili z protiútoků.

Pojistku k vedení mohl přidat v 76. minutě znovu Dvořáček právě po jednom z těchto protiútoků, kdy k němu po zemi prošel centr, záložník Spartaku se v ideální pozici nerozpakoval a z voleje vypálil. Všichni již jásali z dalšího brankového zápisu, nicméně střela minula zadní tyč Lengálovy branky.

Snaha udržet alespoň vrtkavé jednobrankové vedení vydržela do 88. minuty, Rokos po straně potáhl, míč předložil Dvořáčkovi a ten již nezaváhal, vstřelil branku a osud zápasu byl definitivně jasný. 2:0

Kola MSFL se již naplno roztočila, nu a náš tým čeká příští týden další zápas. Tentokrát bude naším soupeřem o mistrovské body od dob divize v podstatě tradiční sok SK Líšeň v sobotu 3. 9. od 10:15.

Hodnocení trenéra: V tomto zápase jsme mohli o výsledku rozhodnout už v prvním poločase, nevím, čím to bylo, jestli naši hru ovlivnil silný vítr, protože naše kombinační hra skoro nefungovala a chyběla nám přesnost. Ve druhém poločase se 2x prosadil Michal Dvořáček, naše hra i kombinace se už zlepšily a byly tam i další šance. Já jsem za ty tři body rád, protože jsem je chtěl, 9 bodů ze čtyř zápasů je snad dobrý začátek soutěže. V našem herním projevu samozřejmě jsou věci, které si musíme vyříkat, ale to je fotbal, stále je na čem pracovat.

HR: Horák – AR1: Trávníček, AR2: Machálek, delegát: Laca

Spartak: Dubec – Pácl, Václavíček, Dostál, Matějka (41. Barcuch) – Pospíšil, Laciga, Dvořáček, Mršťák (67. Kadlec) – Ševela (78. Rokos), Otruba.
Rosice: Lengál – Švarc, Schwarz (85. Odehnal), Vítámvás, Koiš – Krajačič, Selinger, Dupal (61. Oprchal), Dufek (71. Novák) – Pšikal, Malata.

 59., 88. Dvořáček

 Barcuch – Schwarz, Dupal, Dufek, Selinger

 150Oznámkujte článek:

výborný - 1     průměr - 2     nic moc - 3

Zpět na úvodní stránku Článek byl zobrazen 3368x, hodnocen 5x, průměrná známka: 1.00

Oficiální stránky SK Spartak Hulín powered & programmed by Admin
Autorem všech příspěvků, není-li uvedeno jinak - Admin. 
Všechna práva vyhrazena, bez souhlasu autora nebo uvedení zdroje nesmí být obsah jinam přejímán, zveřejňován a dále šířen.
(c) Admin 2006-2016