Rozpis utkání Spartaku - podzim 2023

Archív zpráv zde

náhodné foto

Odkazy FAČR


is.fotbal.cz
úřední deska


Muži >> V Uničově...?....Prohra...: SK Uničov – SK Spartak Hulín 4:1 ročník 2011/2012

V Uničově...?....Prohra...: SK Uničov – SK Spartak Hulín 4:1

21.8.2011 | 18:50:44 - Na hřiště do Uničova jsme se vrátili po dvou měsících; v závěru sezóny jsme zde v poměrně poklidném zápase remizovali 1:1. Utkání 3. kola letošního ročníku MSFL proti sobě svedlo dva dosud stoprocentní celky. Uničov nejprve na úvod doma porazil juniorku Baníku a poté 3 body přivezl z hřiště juniorky Sigmy. Dal se tedy čekat zajímavý zápas dvou vyrovnaných celků.

Obrana Spartaku si však v dnešním zápasu vybrala slabou chvilku. Než se všichni usadili a tempo zápasu nabralo patřičné obrátky, hrubá chyba v defenzívě vyslala v ústrety Dubcovi Krče, který svou šanci neprováhal a domácí se radovali z rychlého vedení 1:0.

Studená sprcha pro tým Hulína, která však měla své pokračování. V 5. minutě se opět Krč dostal do dobré šance po Hlochově zaváhání, přehodil však Dubce i jeho branku.

Brankář Hulína se nenudil ani v 8. minutě, kdy se natáhl pro Řehákovu střelu z halfvoleje, bezpečně ji ale uklidil do ruk.

Velkou šanci srovnat skóre měl Spartak v 10. minutě. Tlakem přinutil Otruba obránce ke špatné rozehrávce, kterou v pokutovém území zachytil Mršťák, míč však předložil Ševelovi na paty, který poté z otočky v oblasti značky pokutového kopu vyslal jen slabou střelu, se kterou Uvízl neměl žádný problém.

Po této šanci znovu domácí podnikli výpad do našich zadních řad v 17. minutě a brankář Dubec měl co dělat, aby zneškodnil několik dorážek Hrubého a Krče.

Pak se už Spartak ale dostal do svého obvyklého tempa a výsledkem byla 24. minuta, při níž Pácl křížným centrem našel před šestnáctkou Lacigu a ten zprvní vypálil halfvolejem pumelici, kterou zastavila až síť domácí branky – 1:1.

No hurá, začíná se znovu, odlehlo přítomným příznivcům Spartaku.

Další změna skóre však byla namístě už v 28. minutě, kdy Hrubý potáhl míč po straně, předložil jej na šestnáctku do ideální palebné pozice, zakončující Kyselý však svou tutovku zavraždil střelou mimo bránu.

O minutu později v pokutovém území Spartaku hořelo znovu, za překonaného Dubce vyrážel střelu ramenem Hloch. Hosté poté přešli do protiútoku, který vedl Laciga a v závěru akce Dvořáček poslal míč nad branku.

Domácí v závěru poločasu zahrozili ještě 2x, v 37. minutě Tomanovou střelou, kterou Dubec vytáhl na roh a ve 42. Minutě, kdy po centru poslal Krč míč vedle zadní tyče.

První poločas skončil nerozhodným stavem s mírnou převahou domácích, nicméně fotbalová kvalita byla patrná na obou stranách.

Druhá půle však přinesla daleko více událostí a činů. Už ve 48. minutě byl Hloch potrestán žlutou kartou za faul; ovšem za další následující tři minuty přišel druhý Hlochův střet s hráčem, který se chtěl vymanit z obráncova presu a následoval společný pád. Rozhodčí Vostrejž našemu hráči okamžitě ukázal žlutou kartu a tedy i červenou. Zda šlo či nešlo o faul, zda musel nebo nemusel být trestán, je nyní už jedno. Spartak šel do desíti a zavládly emoce.

Stav byl stále 1:1, trenér Pospíšil musel zareagovat přeskupením obrany a domácí začali mít pochopitelně citelně herně navrch.

V 61. minutě domácí pálili vedle. Na druhé straně v 65. minutě Laciga zakroutil přímý kop a Uvízl se pro míč projistotu natahoval a míč zpacifikoval.

Sílící tlak Uničova vyvrcholil v 69. minutě. Centrovaný míč chtěl hlavičkou uklidit do zámezí Václavíček, bohužel jej srazil do Dubcovy sítě – 2:1.

Uvízlovu branku ohrozil v 69. minutě Mršťák centrem, který skončil na břevně za domácím brankářem, obránci Uničova však míč odehráli zavčasu do bezpečí.

V 71. minutě Dvořáček z přímého kopu poslal míč nad břevno domácí branky. To na straně druhé v 75. minutě prošel Kyselý naší zálohou jako nůž máslem, předložil míč Večeřovi, ten nacentroval na lépe nabíhajícího Hrubého na zadní tyč, který však míč skluzem minul.

O chvíli později však už u Spartaku tolik štěstí nestálo. Nikým netísněný Hrubý si v 75. minutě nachystal střelu za hranicí šestnáctky a Dubec lovil míč ze sítě potřetí.3:1

Když neuspěl proti Dubcovi Řehák v 78. minutě, vyšlo to domácím v 84. minutě, kdy si na centr ze strany naskočil Hrubý a rozvlnil síť počtvrté. 4:1
S tímto výsledkem také zápas skončil.

Zlomovým momentem utkání, které do té doby bylo v poli vyrovnané a přineslo oboustranně kvalitní podívanou, bylo jednoznačně vyloučení stopera Hlocha za žluté karty v rozmezí 48.- 51. minuty. Zejména druhá karta za vzájemný střet Hlocha a bráněného útočníka byla v rukou rozhodčího Vostrejže rychle a s neochvějnou jistotou; následným emocím vyloučeného stopera Spartaku, které ještě budou mít dohru u disciplinární komise, se pak těžko dá divit. Nic se nedá dělat, zápas řídí pan rozhodčí. Za týden nás čeká zápas doma proti celku FC Rosice.

Hodnocení trenéra: Přestože jsme si v kabině řekli, jak bude Uničov hrát, že bude hrát dlouhé nakopávané balóny na své výborné útočníky, tak začátek jsme přesto všechno zaspali a inkasovali jsme hned gól. My jsme poté vyrovnali a začali jsme hrát, což uznal i domácí trenér, s tím, že jsme byli minimálně vyrovnaný soupeř. Do druhé půle jsme nastoupili s tím, že bychom chtěli hrát tak, abychom si odvezli kýžený bod. Bohužel k tomu nám nepřispělo, že šel za dvě rychle udělené karty šel ze hřiště Hloch v 51. minutě. I tak si myslím, že jsme hráli v deseti dobře, ovšem, když jsme si do toho dali vlastní branku, domácí už ovládli hřiště. Výsledek 4:1 je krutý, protože na takový debakl to nevypadalo. Výkon rozhodčího, nechci být tvrdý, ovlivnil vývoj zápasu.

Rozhodčí: Vostrejž, AR1: Šenkýř, AR2: Sedlář, delegát: Matyáš

Foto od domácího fotografa Miloslava Fukse: http://mfuksa.com/fotoalbum/sport/fotbal/sezona-2011-2012/sk-unicov-sk-spartak-hulin/
ohlasy po zápase: zde

Uničov: Uvízl – Juřátek, Vejvoda, Sostřonek, Novosad (58. Fiala) - Švajda, Kyselý, Toman (63. Večeřa), Řehák – Krč (75. Koutek), Hrubý.
Spartak: Dubec – Barcuch, Dostál, Hloch, Václavíček – Mršťák (75. Pospíšil), Laciga, Dvořáček, Pácl – Otruba (85. Kadlec), Ševela (75. Rokos).

 2. Krč, 69. vlastní Václavíček, 75. Řehák, 84. Hrubý - 24. Laciga

 Řehák, Večeřa - Dostál, Hloch 2x, Ševela, Václavíček

 Hloch

 272Oznámkujte článek:

výborný - 1     průměr - 2     nic moc - 3

Zpět na úvodní stránku Článek byl zobrazen 4603x, hodnocen 1x, průměrná známka: 1.00

Oficiální stránky SK Spartak Hulín powered & programmed by Admin
Autorem všech příspěvků, není-li uvedeno jinak - Admin. 
Všechna práva vyhrazena, bez souhlasu autora nebo uvedení zdroje nesmí být obsah jinam přejímán, zveřejňován a dále šířen.
(c) Admin 2006-2016