Rozpis utkání Spartaku - podzim 2023

Archív zpráv zde

náhodné foto

Odkazy FAČR


is.fotbal.cz
úřední deska


Muži >> Druhý zápas, druhé vítězství: SK Spartak Hulín – SK Hanácká Slavia Kroměříž 1:0 ročník 2011/2012

Druhý zápas, druhé vítězství: SK Spartak Hulín – SK Hanácká Slavia Kroměříž 1:0

14.8.2011 | 09:17:29 - Sobotní derby proti Hanácké Slavii Kroměříž přineslo podívanou na opatrný fotbal v podání obou týmů. Spartak byl povzbuzený vítězstvím v Zábřehu se středeční pohárovou prohrou s Jihlavou v nohách, Hanáci naopak prohráli před týdnem 0:2 s juniorkou Sigmy, ale z Bořetic přivezli pohárovou výhru 4:1.

Spartak ve 3. minutě vyzkoušel pozornost brankáře Marka Vogla, který však Otrubovu střelu vytáhl nad branku na rohový kop.

Hanáci se ukázali v 8. minutě; David Lehkoživ prošel po brankové čáře až před Dubce. Brankář Hulína střelu i následnou dorážku hráče vyrazil na rohový kop.

Spartak mohl jít do vedení v 11. minutě, tutovku měl na hlavě Ševela po Mršťákově centru, míč však poslal nad branku! „Moc mne to mrzelo, o přestávce jsem klukům říkal, že jestli nevyhrajeme, napařím si za to pokutu,“ dodal po zápase Michal.

Překvapivým koncem se ukázala i Páclova akce ve 13. minutě, po výsledné střele se zatřásla konstrukce branky, kterou hájil v první půli Vogl.

O deset minut později se Fiala nebezpečně dral za míčem proti naší brance, situaci musel řešit pohotovým výběhem Dubec a u míče byl dříve. Obdobně Dubec řešil situaci v 27. minutě, to byl zase dříve u centrovaného míče na Janču.

Velkou šanci vstřelit vedoucí branku měli Hanáci i ve 33. minutě; protiútok vedený Steinerem zakončoval na hranici pokutového území střelou nad branku Budín.

Na druhé straně zkoušel pozornost Vogla Dvořáček, zkušený brankář Hanácké Slavie se však nenechal zaskočit a střelu bez větších problémů zlikvidoval.

Nemastný neslaný první poločas, byť s optickou převahou Spartaku, skončil bez branek.

Do druhé půle vkročil Spartak opět aktivněji. Ve 47. minutě Dvořáček potáhl akci, předložil k zakončení Otrubovi k zakončení. Pozorný Vogl však byl u našeho útočníka včas, zmenšil úhel a střelu vyrazil.

V 50. minutě se do pokutového území dral Mršťák, Kučera jej poslal k zemi a rozhodčí Machát ukázal na značku pokutového kopu. Míč si postavil Otruba a penaltu proměnil 1:0.

V 59. minutě zahrávala Hanácká Slavia rohový kop, vznikl menší závar, který zakončoval uvnitř pokutového území špatně trefenou střelou Janoštík, Dubec však byl na místě a míč zachytil.

Přidat druhou branku mohl Mršťák v 61. minutě; dvacetimetrový sólový nájezd však i s přispěním tlaku dobíhajícího obránce a vyběhnutého Vogla zakončil vedle branky.

Brankář Vogl, jasně nejlepší hráč Hanácké Slavie v tomto zápase, svou kvalitu potvrdil i v 64. minutě, kdy zneškodnil přímý kop Pácla a střelu vytáhl nad branku.

Obdobně svůj tým podržel brankář Hanácké Slavie v 65. minutě, kdy zneškodnil střelu poté, co prošel do pokutového území Laciga a předložil k zakončení Otrubovi.

Laciga s Otrubou si šanci zopakovali v 75. minutě, úspěšný střelec Spartaku však zprvní poslal míč do oblak.

To už hřiště i diváky zkrápěla průtrž mračen, ke které se schylovalo v průběhu celého druhého poločasu a obloha vypadala jak někde nad průmyslovým areálem v Magnitogorsku.

Rozhodčí citlivě nechal utkání dohrát až do konce. V závěrečné desetiminutovce se ke slovu dostali znovu Hanáci. Přímý kop z hranice šestnáctky v 81. minutě zahrával Steiner nad branku.

V 84. minutě po Dvořáčkově akci chytl Páclovu střelu Vogl, obdobně brankář Hanácké Slavie zachytil Václavíčkův centr před branku v 85. minutě.

Po uplynutí nastavení (2 minuty) rozhodčí Machát ukončil jinak ne příliš zajímavé derby (atmosférou, návštěvou či nasazením obou týmů) s výsledkem 1:0 pro domácí.

Spartak nyní čeká zápas venku v Uničově, a to 21. 8. 2011 od 11:15.

Hodnocení trenéra: Zápas proti Hanácké Slavii nebyl příliš pohledný, ale bylo to derby, bylo to těžké utkání. My jsme věděli, že soupeř má výbornou defenzivu. Utkání jsme zahájili aktivně, měli jsme velkou šanci Ševelou. Po dvaceti minutám jsme přestali hrát, vyklidili jsme pole a nechali hrát soupeře. Ve druhém poločas jsme se po proměněné penaltě jsme snažili ten stav udržet, podnikali jsme brejky do pootevřené obrany soupeře, ale proměnit se nám je nepovedlo. Naši hru musíme zlepšit do příštího utkání, v každém případě tři body jsou tři body.

Rozhodčí: Machát, AR1: Talpa, AR2: Šenkýř, delegát: Čechák

Spartak: Dubec – Barcuch, Dostál, Hloch, Václavíček – Mršťák (80. Pospíšil), Dvořáček, Laciga, Pácl (87. Matějka) – Otruba, Ševela (69. Rokos).
HSKM: Vogl – Stojaník, Klabal, Šilinger, Budín – Fiala, Lehkoživ D.(76. Moravčík), Kučera, Havlík – Janča (46. Janoštík), Steiner.

 50. Otruba (p.)

 Dubec, Otruba – Šilinger, Stojaník, Lehkoživ D., Kučera

 365Oznámkujte článek:

výborný - 1     průměr - 2     nic moc - 3

Zpět na úvodní stránku Článek byl zobrazen 4451x, hodnocen 9x, průměrná známka: 1.44

Oficiální stránky SK Spartak Hulín powered & programmed by Admin
Autorem všech příspěvků, není-li uvedeno jinak - Admin. 
Všechna práva vyhrazena, bez souhlasu autora nebo uvedení zdroje nesmí být obsah jinam přejímán, zveřejňován a dále šířen.
(c) Admin 2006-2016