krajská soutěž A starší 2010/11

1

Vlachovice

62
2

SK Spartak Hulín

56
3

Kelč

50
4

Vizovice

49
5

Chropyně

47
6

Val. Klobouky

46
7

Štítná

33
8

Slavičín

33
9

Francova Lhota

28
10

Dolní Bečva

25
11

Velké Karlovice

23
12

Holešov

20
13

Lidečko

17
14

Bylnice

7

 


Rozpis utkání Spartaku - podzim 2023

Archív zpráv zde

náhodné foto

Odkazy FAČR


is.fotbal.cz
úřední deska


Dorost >> Zápasy >> SK Spartak HULÍN - FC V.KARLOVICE a KAROLINKA 8:0 (4:0) ročník 2010/2011

SK Spartak HULÍN - FC V.KARLOVICE a KAROLINKA 8:0 (4:0)

7.5.2011 | 21:29:14 - Dorostenci sloučeného oddílu z Velkých Karlovic a Karolinky nastoupili k zápasu na perfektně připraveném trávníku hlavního hřiště v Hulíně pouze v devíti a navíc se jim v průběhu první půle zranil další hráč, takže dohrávali v osmi. To ovlivnilo průběh zápasu natolik, že hlavní otázkou bylo, kolik branek dokážou domácí oslabenému soupeři vstřelit a zda-li hosté zápas vůbec dohrají. Hosté nakonec statečně bojovali a zápas dokázali zvládnout vcelku obstojně, za což jim patří uznání.

Domácí vědomi si této situace začali velmi zostra a neúnavně bušili do zataženého bloku hostí. K naloupnutí obrané ulity Velkých Karlovic pomáhala i útočná aktivita krajních obránců, kdy zejména Štěrba zásoboval Karamona velmi pěknými kolmými přihrávkami, ale tomu se zpočátku nepodařilo protlačit centry až před bránu. Čtvrtá taková podobná akce už skončila přesným centrem Karamona na nabíhajícího Timana, který v 8.min. otevřel skóre na 1:0. Hned v 9.min. zahrával Gála roh a na zadní tyči trefil Motal hlavou ještě Dutkeviče, od kterého se nakonec dostal míč do sítě na 2:0. V 15.min. se po kombinační akci dostal sám před brankáře Holomek, ale nedokázal jej prostřelit. Domácí měli hodně prostoru k založení útoků a bylo jen na nich, zda-li najdou odvahu k přesné kombinaci a vniknutí do zhuštěného pásma hraničícího na dvaceti metrech od brány soupeře, kde to již připomínalo normální fotbal. A domácím tento recept dnes fungoval, kdy střídali hru přes krajní prostory s hrou středem s rychlými a přesnými narážečkami. Ve 22.min. se po jedné z rychlých kombinačních akcí středem dostal míč k Holomkovi, který prudkou křížnou střelou zvýšil na 3:0. Ve 25.min. zatáhl opět míč zprava aktivní Karamon a jeho zpětnou přihrávku poslal Gála těsně vedle. Ve 28.min. po narážečce Ježáka s Dutkevičem postupoval sám na brankáře Gála, ale zakončoval jen těsně vedle. Ve 32.min. nebezpečně střílel po rohovém kopu Soukup a brankářem vyražený míč poslal těsně vedle Karamon. Ve 35.min. se řítil do vápna Gála, ale z ostrého úhlu pálil jen do boční sítě a spíše to chtělo přihrávku před bránu na volné spoluhráče. Ve 36.min. se důrazně v souboji prosadil Motal, potáhl si míč před bránu a chladnokrevně podél brankáře zvýšil na poločasových 4:0.

Po obrátce už tempo hry nebylo tak vysoké, ale i tak se hráči Hulína usadili na celý poločas před vápnem hostí a dál se snažili zvyšovat skóre. To se podařilo v 51.min. Gálovi, který se nádherně trefil k tyči na 5:0 po přesné přihrávce a předchozí samostatné akci Holomka. V 55.min. pak Gála střelou po nepřímém kopu prudce napálil spojnici břevna a tyče. V 58.min. se do šance dostal Ježák, ale střílel nedůrazně, což bylo pro brankáře hostí dobře. V 59.min. se do první šance hostí řítil sám na bránu jejich nejlepší hráč, ale v zakončení mu po předchozím svedeném souboji a dlouhém sprintu chyběly síly a brankář Chytil jeho střelu vyrazil na roh. To na druhé straně byl Motal v zakončení daleko důraznější a po samostatné akci uvnitř vápna křížnou střelou v 64.min. zvýšil na 6:0. V 70.min. pak byl Motal opět zcela sám před brankářem, ale tentokrát nedal. V 72.min. hlavičkoval Šálek jen těsně vedle. V 75.min. pak sympaticky hrající mladík Šálek prudce napálil míč na bránu tak, že brankář míč jen vyrazil před sebe a dobře stojící Motal dokonal hattrick a dorážel do odkryté brány na 7:0. V 77.min. se po dlouhé době objevili hosté na půli domácích a po zahraném trestném kopu se do vyložené šance pár metrů před bránou dostal jejich hráč, ale střílel doprostřed brány tak, že brankář Chytil jeho střelu vyrazil nad. Skóre zápasu na 8:0 uzavřel v 85.min. Holomek, který se po individuální rychlé akci prosadil prudkou střelou na bližší tyč.

Jak již bylo naznačeno, dnes to nebyl zápas hodný nějakých velkých závěrů a objektivního hodnocení. Při početních a možná i kvalitativních problémech soupeře si naši hráči na krásném trávníku a za nádherného počasí s chutí zaběhali, zastříleli a uvolněně zahráli kombinační fotbal. S danou situací si poradili tak, jak měli. Tři body zůstávají doma a dál je třeba, aby hráči na tento nestandardní zápas už moc nemysleli. Příští sobotu je ve Francově Lhotě čeká soupeř, který určitě nasadí kompletní počet hráčů a doma, kde je jejich dorostenecký fotbal hodně ceněn budou chtít Hulínu hodně znepříjemnit tažení za předními příčkami tabulky. Pokud naši hráči udrží současné nasazení a herní kvalitu, tak to bude zcela jistě zajímavý a rušný zápas, na konci kterého doufejme získá Hulín další tři důležité body.

Roman Parobek

Spartak:Fišer (55. Chytil)–Štěrba, Soukup (46. Štauber), Hejník – Ježák – Karamon, Holomek, Gála, Dutkevič (46. Šálek) – Motal, Timan.

 8´ Timan, 9´ Dutkevič, 22´ a 85´ Holomek, 36´, 64´ a 75´ Motal, 51´ Gála.

 20Oznámkujte článek:

výborný - 1     průměr - 2     nic moc - 3

Zpět na úvodní stránku Článek byl zobrazen 3361x, hodnocen 2x, průměrná známka: 1.00

Oficiální stránky SK Spartak Hulín powered & programmed by Admin
Autorem všech příspěvků, není-li uvedeno jinak - Admin. 
Všechna práva vyhrazena, bez souhlasu autora nebo uvedení zdroje nesmí být obsah jinam přejímán, zveřejňován a dále šířen.
(c) Admin 2006-2016