Rozpis utkání Spartaku - jaro 2024

Archív zpráv zde

náhodné foto

Odkazy FAČR


is.fotbal.cz
úřední deska


Muži >> Z Letné nakonec bod: FC Tescoma Zlín „B“ – SK Spartak Hulín 1:1 ročník 2010/2011

Z Letné nakonec bod: FC Tescoma Zlín „B“ – SK Spartak Hulín 1:1

23.4.2011 | 17:16:45 - Další z řady dopoledních zápasů zavedl tým mužů do nedalekého Zlína, kde jsme byli hosty domácí juniorky. Ta na podzim v Hulíně vyhrála přesvědčivě 4:1. Ve čtrnáctidenní pauze od debaklu v Brně Spartak sehrál minulý týden v pátek doma přípravné utkání se Slováckem U19 s výsledkem 2:3, v něm se ale zranil Jaroslav Zlámal a první diagnózy hovoří o konci jeho sezóny. Naopak do zápasu ve Zlíně již naopak naskočil Bronislav Otruba. Juniorka ve svém středu postavila vůči Spartaku hulínského Lukáše Salachnu, jehož důraz mnohdy na sobě okusil Jarda Laciga.

Utkání začalo mírnější převahou Spartaku. V 5. minutě zahrál přímý kop Laciga, míč sice nabral zajímavý směr kolem horního růžku Dostálovy branky, skončil ale nad. Obdobně v 7. minutě protáhl brankáře Michal Dvořáček, který napřáhl z 20 metrů, Dostál se však nenechal překvapit a střelu chytil.

Domácí poprvé zahrozili ve 14. minutě, když se vepředu zapomněl Barcuch a Mezírka postupoval sám na Janalíka, střelu zlínského hráče náš brankář vyrazil.

Tak úspěšný však vlasatý strážce svatyně Spartaku již bohužel nebyl ve 24. minutě. Prostý odkop od brány brankáře Dostála nedůrazně zpracoval Dvorník, k míči se dostal Poznar a střelou zpoza šestnáctky rozvlnil síť za Janalíkem 1:0.

Inkasovaná branka hru Spartaku pochopitelně ochromila a domácí si poté počínali aktivněji. Ve 32. minutě se proti Poznarově střele vytáhl znovu Janalík, když střelu vyrazil nad branku.

Domácí trenér Boris Káňa o poločasové pauze Poznara stáhl a nahradil ho Červenkou.

Druhá půle hry přinesla zajímavější obraz hry. Domácí měli v úvodu více ze hry, v 59. minutě bezúspěšně zahrozil svou střelou Šmahaj. Poté se však na hřišti dlouhé minuty nic zajímavého nedělo.

Od 75. minuty se ale začaly dít věci. Ševela vytáhl po straně míč k pokutovému území. Centrem našel před šestnáctkou nabíhajícího Lacigu, který přízemní střelou k tyči rozvlnil síť za marně se natahujícím se Dostálem 1:1.

Hra Spartaku rázem ožila a domácí si počínali zakřiknutěji. Hned za minutu mohlo být v řadách Hulína daleko veseleji. Vysunutý Mršťák se vřítil do pokutového území a šel vstříc Dostálovi. Domácí kapitán Linek našeho hráče poslal k zemi a sudí Chramcov ukázal jednak na značku pokutového kopu, jednak ukázal Linkovi červenou kartu.

Tíhu okamžiku zahrát standardní situaci ze značky pokutového kopu vzal na sebe Michal Dvořáček, bohužel jeho střela skončila na břevně a místo toho, abychom otočili skóre ve svůj prospěch, na ukazateli stále svítilo 1:1.

I tak Spartak pokračoval v dobrém herním projevu a oslabenou sestavu Zlína přehrával. V 83. minutě Kadlec ideálně posunul míč do pokutového území nabíhajícímu Lacigovi, který však střelou trefil síť branky zvnějšku hned za tyčí. Ve stejné minutě se nebezpečnou střelou nad branku ukázal Svatopluk Kadlec.

V 86. minutě pokoušel štěstí Číhal svou pumelicí z dálky, střela minule horní růžek Dostálovy branky, obdobně se pokoušel překonat zlínského brankáře Ševela v 87. minutě.

Se závěrem utkání vystrčili růžky i domácí hráči, v 88. minutě vyslal na Janalíka střelu Šmahaj, kterou náš brankář nadvakrát zlikvidoval.

Po závěrečném hvizdu rozhodčího Chramcova svítilo na výsledkové tabuli skóre 1:1. Pro náš tým to znamená pátý bod z hřišť soupeřů, zisk pouhých 4 bodů ze 12 jarních možných za situace, kdy naši nejbližší soupeři pravidelně bodují, znamená pokles v tabulce. Příštím soupeřem bude za týden doma v Hulíně juniorka Jihlavy. Utkání se bude hrát od 16:30.

Hodnocení trenéra: Mrzí mne inkasovaný gól, protože to bylo po chybě naší defenzivní činnosti, prohrávali jsme 1:0. V druhé půli jsme byli aktivnější, měli jsme i další šance na to, abychom zúročili, že jsme hráli proti desíti hráčům. Před zápasem bych bod z tohoto zápasu bral, pro nás je každý bod zvenku plusový, proto jsem s bodem spokojený, nicméně si myslím, že za druhý poločas jsme si zasloužili body tři. Doufám, že nás dnešní zápas nakopne, budeme se snažit v dalších zápasech bodovat, abychom se v tabulce posunuli výše.

Rozhodčí: Chramcov – AR1: Ogrodník, AR2: Šumšal, delegát: Holík

Zlín „B“: Dostál – Kocián, Linek, Čelůstka, Hájek – Švach (57. Šumbera), Šmahaj, Salachna, Mezírka – Rokos (66. Kurtin), Poznar (46. Červenka).
Spartak: Janalík – Barcuch, Dvorník, Číhal, Václavíček – Mršťák (84. Pospíšil), Laciga, Pácl, Hloch – Ševela - Otruba (68. Kadlec).

 24. Poznar – 75. Laciga

 Salachna - Ševela, Václavíček, Laciga

 Linek

 225Oznámkujte článek:

výborný - 1     průměr - 2     nic moc - 3

Zpět na úvodní stránku Článek byl zobrazen 3915x, hodnocen 1x, průměrná známka: 1.00

Oficiální stránky SK Spartak Hulín powered & programmed by Admin
Autorem všech příspěvků, není-li uvedeno jinak - Admin. 
Všechna práva vyhrazena, bez souhlasu autora nebo uvedení zdroje nesmí být obsah jinam přejímán, zveřejňován a dále šířen.
(c) Admin 2006-2016