Rozpis utkání Spartaku - podzim 2023

Archív zpráv zde

náhodné foto

Odkazy FAČR


is.fotbal.cz
úřední deska


Muži >> SK Spartak Hulín - SK Sigma Olomouc „B“ 2:1 ročník 2010/2011

SK Spartak Hulín - SK Sigma Olomouc „B“ 2:1

30.10.2010 | 17:53:21 - Spartak ve 13. kole MSFL na domácím hřišti porazil juniorku Sigmy 2:1, když nepřiznivý stav otočili v závěrečných 25 minutách. Domácí duel svedl dohromady sousedy v tabulce, před zápasem jsme na tom se Sigmou byli bodově shodně. Juniorka Sigmy s námi sehrála přípravu v létě, zapomenout se nedá ani na pohárový duel s A týmem. Tentokrát na náš trávník zavítalo mužstvo, které z uváděného širšího kádru A týmu Sigmy využilo služeb Michalického, Koutného či Murina.

Hosté byli od úvodních minut daleko lepší se startem na míč, byli skvěle vybaveni technicky a měli přímý tah na bránu. Ještě stále přicházeli diváci na stadion, když si několik hráčů Sigmy vyměnilo míč, ten postupně doputoval od postranní čáry až před branku, kde jej Nekuda hned v 1. minutě dobře trefenou střelou uklidil do sítě 0:1.

V dalších minutích byla na trávníku vidět lopotná snaha domácích a naopak lehkost a nebezpečné výpady v podání hostí. Obrana Spartaku si však povětšinou věděla rady bez větších problémů.

Z šedivého podprůměru spartackého snažení vyplynula až přímočará akce Mršťáka po postranní čáře v 17. minutě, kterého centr směřoval na naskakujícího Ševelu. Brankář Šustr však byl na místě včas a s výskokem míč bez problémů zachytil.

Zvýšit vedení hostí mohl Martin Pospíšil ve 23. minutě, který využil chyby Zlámala a postupoval sám na Štěpána. Ten svůj tým podržel, střelu vyrazil a následný závar už odklidila do bezpečí naše obrana.

Olomoucký Šustr v bráně takovým šancím nečelil, krční svalstvo pocvičil akorát ve 28. minutě, kdy sledoval Otrubovu střelu zvolna mířící vedle branky. Obrana Sigmy dobře zapracovala zase ve 31. minutě. Mršťák podnikl výpad po čáře, centr před bránou našel Ševelu, jehož střelu ale hostující obránci zblokovali.

Parádní fotbalový moment předvedli hosté ve 35. minutě. Nádherným pasem přes celou šířku hřiště získal míč hbitý Machalický, který následně potáhl míč, předal jej Tomáši Pospíšilovi a jeho rychlá prudká přihrávka po zemi před Štěpánovu branku našla Nepožitka, který však z metru přestřelil branku.

Spartak se k Šustrově brance propracoval až ve 42. minutě, Václavíček potáhl míč, odcentroval, ovšem hosté spolehlivě před Ševelou odvrátili míč na rohový kop.

Druhá půle začala v podání Spartaku daleko aktivněji, i tak ve 46. minutě první střelu vyslali hosté Nekudou, který však v pádu střílel slabě a Štěpán míč chytil.

Hra, ve které měli pořád mírně navrch hosté, byť hráči Spartaku už byli nebezpečnější, stereotypně pokračovala do 64. minuty. To potáhl míč Otruba, centrem našel Ševelu, jehož obrana sice zblokovala, míč si však našel ještě Mršťák, následnou přihrávku už obrana Olomouce zpacifikovala definitivně.

Tento kvazizávar však byl jen předehrou před 65. minutou a čítankovou akcí. Laciga centrem od postranní čáry našel Ševelu, který se výborně položil do hlavičky a srovnal tak skóre na 1:1.

Vstřelená branka dodala zápasu nový impuls a hra se přelévala ze strany na stranu. Velkou šanci měli hosté v 70. minutě, když šel na Štěpána sám Vavřík. Ten zakončil na zadní tyč, míč však branku minul.

V 72. minutě přišla další velká chvíle Spartaku. Před pokutovým územím vedl míč Ševela, našel Otrubu, jehož střelu Šustr vyrazil. Míč se dostal znovu do hry, a Murin při následném závaru složil v pokutovém území k míči se deroucího Otrubu. Rozhodčí Černý byl nekompromisní a ukázal na značku pokutového kopu. Míč si postavil sám faulovaný Otruba a penaltu proměnil 2:1!!!

Do konce utkání však zbývalo hodně času. V 76. minutě musel 2x zasahovat Štěpán proti střelám Chlebka a Vavříka, svůj tým ale podržel.

Hosté se pokoušeli pochopitelně srovnat skóre, to se jim však nepovedlo. V 84. minutě jejich řady navíc oslabil po druhé žluté kartě Nepožitek.

V 90. minutě se ještě lobem pokoušel přehodit Šustra Otruba, ale neuspěl, naopak několik standardních situací Sigmy hráči Hulína přečkali, zápas dobojovali a po závěrečném hvizdu sudího Černého jsme se mohli radovat z velmi těžce vydřených třech bodů.

Muže Spartaku čeká další domácí zápas už za týden proti celku Uničova, začátek bude 6. 11. 2010 ve 14:00 a bude se jednat o poslední mistrovský zápas v letošním roce!

Hodnocení trenéra: Výkon našeho mužstva dnes nebyl ideální. Narazili jsme na kvalitního soupeře, který hrál kvalitně, na jeden dotek, byli jsme horším mužstvem. Podle mého názoru vyhrál dnes ten šťastnější, ale já jsem rád za sebe i za kluky, že jsme v takovém zápase, kdy nám to nešlo, nesložili zbraně a bojovali jsme. Jsem rád, že takový zápas přišel, že jsme se z toho srabu dokázali vyhrabat. Chtěl bych poděkovat hráčům, že v takovém těžkém zápase otočili výsledek, já to považuji za velké pozitivum.

Rozhodčí: Černý – Fojt, Sedlář, delegát: Legierský

Spartak: Štěpán – Barcuch, Zlámal, Číhal, Václavíček – Mršťák (80. Sedlář), Kadlec (84. Hloch), Laciga, Crla – Ševela (88. Němec), Otruba.
Sigma „B“: Šustr – Machalický, Murin, Koutný, Soušek – Nekuda (67. Vavřík), Pospíšil M. Šindelář, Nepožitek – Pospíšil T. (84. Rolinc), Tomeček (73. Chlebek).

 65. Ševela, 72. Otruba (p.) – 1. Nekuda

 Barcuch, Ševela, Václavíček – Koutný, Nepožitek 2x

 ČK: Nepožitek (84.)

 150Oznámkujte článek:

výborný - 1     průměr - 2     nic moc - 3

Zpět na úvodní stránku Článek byl zobrazen 3903x, hodnocen 5x, průměrná známka: 1.00

Oficiální stránky SK Spartak Hulín powered & programmed by Admin
Autorem všech příspěvků, není-li uvedeno jinak - Admin. 
Všechna práva vyhrazena, bez souhlasu autora nebo uvedení zdroje nesmí být obsah jinam přejímán, zveřejňován a dále šířen.
(c) Admin 2006-2016