Rozpis utkání Spartaku - podzim 2023

Archív zpráv zde

náhodné foto

Odkazy FAČR


is.fotbal.cz
úřední deska


Muži >> Vítězství! SK Spartak Hulín – SK Líšeň 2:1 ročník 2010/2011

Vítězství! SK Spartak Hulín – SK Líšeň 2:1

22.8.2010 | 12:24:00 - Fotbalisté Spartaku v třetím domácím utkání předvedli obrat skóre a porazili SK Líšeň brankami Lacigy a Otruby z penalty. Hosté se v utkání ujali vedení svým specialistou na Hulín Zbyňkem Oprchalem.

Utkání začalo oboustrannou oťukávanou, ve které Laciga jako první pozdravil ve 4. minutě Sedmidubského, jehož však vyslaná střela nemohla zaskočit.

Ve 14. minutě prošel individuálně středem obrany Líšně Barcuch, své zakončení po zemi směřoval na zadní tyč, opačná faleš ale míč vyhnala mimo kýžený prostor. Na druhé straně se prakticky vzápětí předvedli hosté, nebezpečná příhra před branku na Vrtěnu však od hráče nakonec skončila v zámezí.

V 17. minutě šel na Sedmidubského samotný Otruba. Své sólo však zakončil střelou do tyče a domácí diváci si už připoměli naši efektivitu při domácím utkání se Zábřehem. Následně si dral ve 22. minutě cestu k Líšeňské bráně Crla, jeho přihrávku hosté zblokovali a Kadlecova finální střela skončila s tečí hostí na rohovém kopu.

Ve 25. minutě přišla branková chvíle hostí. Z obyčejného autového vhazování míč doplachtil do našeho pokutového území, při jeho odvracení nebyla naše obrana tak důsledná, jako byl důsledný tradiční antihulínský střelec Oprchal, který dopravil míč do branky 0:1

A je to tady. Neproměníme šanci a dostaneme branku, neslo se slušně zaplněnou tribunou.
Na tento moment mohl prakticky vzápětí nechat zapomenout Ondra Crla, který ve 26. minutě převzal přihrávku do běhu od Lacigy a hrnul se sám na Sedmidubského. Ten však potvrdil své vysoké kvality a Crlovu střelu vyrazil rukou nad branku.

Srovnat se podařilo Spartaku už ve 30. minutě. Ševela přihrál do běhu Lacigovi, který prošel obranou Líšně jako nůž máslem a parádně trefil horní roh Sedmidubského branky. 1:1

Vstřelená branka hru Hulína povzbudila, našich hráčů bylo rázem plné hřiště. Ve 37. minutě zahrával Spartak roh, který hosté odvrátili, Číhal přiklepl Kadlecovi a jeho táhlá přízemní bomba skončila jen těsně vedle dolního rohu zadní tyče.

Ve 38. minutě potáhl míč Ševela, odcentroval na jeho míč naskakoval Laciga, v pádu trefil míč jen nad zívající branku.

Hosté v těchto chvílích tahali za kratší konec, v jednu chvíli dokonce skoro jen staticky sledovali kolotoč kombinací, který kolem nich rozpoutala naše družina.

Z této pasivity se však dostali velice rychle, Vrtěna zpoza šestnáctky vystřelil jedovku, se kterou Štěpán neměl problémy a na dvakrát ji chytil.
Okamžik, který by se dal přirovnat k uštknutí hada, předvedli hosté ve 43. minutě. Aktivní Belej potáhl míč po straně, prudce přihrál před bránu, kam si na zadní tyč skluzem dojížděl Nosko, který však těsně přihrávku minul. S tím první půle taky skončila.

Druhá půle přinesla další kvalitní podívanou.

49. minuta, Spartak zahrává roh Mršťákem. Sedmidubský míjí vysoký míč, naskakuje Číhal, hlava, míč končí vedle branky.

Převaha Spartaku pokračovala dál. V 56. minutě pálí vedle opět Hulínský showman Číhal.

62. minuta však přinesla Líšeňský mrazivý pozdrav Štěpánovi. Belej rozehrál standardku, kterou jsme v první fázi odvrátili, na odražený balón si naběhl Drábek a svou jedovku nasměřoval jen do míst, kde byl náš připravený brankář.

V 64. minutě jsme zahrávali přímý kop Lacigou, míč skončil vedle kontrolován pohledem Sedmidubského.

Další ukázkový protiútok vytasili hosté v 67. minutě. Drábek přihrával Belejovi, který vypálil nad branku. V 70. minutě zahrávali hosté roh, nakonec se ke střele dostal Hebron, Štěpán likviduje.

Na druhé straně v utkání opět velmi udatně bojující hroťák Otruba prudce přihrával v 73. minutě před branku na nabíhajícího Crlu, akci však přečetl Sedmidubský a u míče byl dříve.

V 75. minutě pak přišla největší tutovka Líšně. Drobná chybka v naší defenzivě nakonec narostla do obřích rozměrů, a to tak, že se na malém vápně rázem ocitl volný Vrtěna, jehož následná bomba orazítkovala břevno naší branky.

Nedáš dostaneš tentokrát platilo v náš prospěch. V 76. minutě v pokutovém území složil Křap uvolňujícího se Mršťáka. Za faul Křap vyfasoval žlutou kartu, svou druhou a šel předčasně pod sprchy. Tíhu momentu na sebe vzal Bronislav Otruba a ze značky pokutového kopu nedal Sedmidubskému šanci. 2:1

„Číhy se mne ptal, jestli si věřím, že by to případně kopl on. Cítil jsem se v pohodě a na penaltu jsem si věřil, protože kdybych si nevěřil, nešel bych na ni,“ dodal k rozhodujícímu okamžiku po zápase samotný exekutor.

Zbývalo 15 minut proti oslabeným hostím. Ti však rozhodně nesložili zbraně a dále se snažili naši obranu zlobit.

Do konce zápasu však 2 výraznější momenty měli právě naši.

V 84. minutě potáhl míč Laciga, přihrál Mršťákovi, od něj putoval centr před branku na Číhala, kterému však chyběl kousek a míč prosvištěl kolem. V 88. zase prošel po brankové čáře Dunda a předložil míč Otrubovi, který branku minul.

I tak utkání dospělo pro Spartak ke zdárnému konci.

Josef Pospíšil (Hulín): Líšeň s výsledky, které zatím dosáhla, přijela velice sebevědomě, byla aktivní. Po našich šancích dala laciný gól, který přičítám naší špatné komunikaci. Jsem rád, že se mužstvo hned semklo, naštvalo a brzo dosáhlo srovnání. Myslím si, že ve druhé půli jsme byli lepší od začátku, přišel jasný faul a penalta. Škoda brejků, které jsme nedotáhli do konce, efektivitu musíme zlepšit.
Zbyněk Zbořil (Líšeň): Dali jsme branku prakticky z ničeho, domácí srovnali, ale já jsem věřil, že v druhé půli naše šance přijde, že utkání zvládneme třeba i kondičně. V okamžiku, kdy jsme se začali zvedat, měli jsme dvě tři dobré šance a k tomu to nastřelené břevno, inkasovali jsme branku z penalty. Myslím, že domácí vyhráli zcela zaslouženě, mne mrzí náš herní projev, protože to dnes na body nebylo.


Sudí: Trávníček – Antoníček, Sedláček, delegát: Šimon

Spartak: Štěpán – Barcuch, Zlámal, Číhal, Václavíček – Mršťák (85. Hloch), Kadlec, Laciga, Crla – Otruba (90. Němec), Ševela (80. Dunda).
Líšeň: Sedmidubský – Čampa, Široký, Hebron, Křap – Nosko, Belej, Pecha (86. Macko), Oprchal (60. Mičko)– Vrtěna, Drábek.

 Laciga, Otruba - Oprchal

 Číhal, Kadlec – Čampa, Široký, Křap 2x, Vrtěna

 75. Křap

 300Oznámkujte článek:

výborný - 1     průměr - 2     nic moc - 3

Zpět na úvodní stránku Článek byl zobrazen 3907x, hodnocen 10x, průměrná známka: 1.70

Oficiální stránky SK Spartak Hulín powered & programmed by Admin
Autorem všech příspěvků, není-li uvedeno jinak - Admin. 
Všechna práva vyhrazena, bez souhlasu autora nebo uvedení zdroje nesmí být obsah jinam přejímán, zveřejňován a dále šířen.
(c) Admin 2006-2016