Rozpis utkání Spartaku - podzim 2023

Archív zpráv zde

náhodné foto

Odkazy FAČR


is.fotbal.cz
úřední deska


Muži >> Pohár >> FC Dosta Bystrc Kníničky – SK Spartak Hulín 1:2 ročník 2010/2011

FC Dosta Bystrc Kníničky – SK Spartak Hulín 1:2

24.7.2010 | 22:17:57 - První ostrý zápas mužům Spartaku přinesl úspěch. Pohárový zápas Ondrášovka Cup svedl dohromady Spartak a Dostu Bystrc. S týmem domácích jsme se potkali v zápase po dlouhé době, kterou Dosta strávila v MSFL s jednoroční epizodou ve II. lize. Poté však přišel úpadek, který ve výsledku znamená, že Bystrc hraje letos divizi. V týmu domácích se v útoku objevila známá postava Jana Veselého, kterého můžeme znát z dresu Hanácké Slavie. Utkání se hrálo v Žebětíně na poměrně útulném hřišti s kvalitním trávníkem.

Do utkání trenér Pospíšil poslal základní jedenáctku, přičemž tým už opustil Marek Bejtkovský. Na hřiště přivedla týmy rozhodcovská trojice Oldřich Machát – Jaroslav Beneš, František Chabiča a šlo se na věc.

Od prvních minut tahali domácí herně za kratší konec. Devízou Bystrce byla ale nebezpečně tvrdá hra, kterou domácí borci doháněli svou chybějící herní kvalitu. Své by o tom mohly povyprávět nohy našich hráčů, zejména obě holeně Bronislava Otruby, podočnicový oblouk Ondry Václavíčka a mnohé další šrámy našich z nevybíravých zákroků borců v zeleném.

V 5. minutě vyzkoušel pozornost brankáře Sedláka Otruba, přízemní střela však nedělala problémy, a také skončila zneškodněna v rukavicích gólmana. To o minutu později se do šance vřítil Laciga a na poslední chvíli před zakončením našeho hráče zachraňovala domácí obrana na rohový kop.

První skutečně vážnější situaci si přichystali naši borci v 8. minutě. Přihrávka před bránu našla zády otočeného Ševelu, který si chtěl najít lepší pozici pro zakončení. Obrana mu míč odkopla, to však jenom k dobře postavenému Mršťákovi, jehož následná střela trefila jen na zemi ležícího Ševelu.

Bystrc se osmělila ke Štěpánově brance ve 13. minutě. Janíčkova střela ze 25 metrů sice vypadala nadějně, skončila však mimo branku.

V 16. minutě přišla velmi zajímavá šance Spartaku. Barcuch posunul na Otrubu, který zakončil. Sedlák vytáhl proti střele našeho útočníka zázračný zákrok, míč vyrazil k osamocenému Mršťákovi na druhé straně pokutového území, před kterým již zývala prázdná brána. Finální střela si z nohy záložníka však cestu do sítě nenašla a míč trefil jen instinktivně vracejícího se brankáře.

O další 2 minuty později podržel Bystrc brankář Sedlák opět. Václavíčkovu střelu po zemi Sedlák vykopl nohou, Crlovu dorážku pak gólman vyrazil. Kdyby to po těchto šancích bylo 3:0 pro Spartak, nikdo nemohl říct půl slova.

Bylo to však stále 0:0 a stav se nezměnil ani ve 25. minutě po Lacigově přímém kopu, který Sedlák vytahoval nad břevno, ani po následném rohu, kdy Číhal hlavičkoval do země a odtud ven ze hřiště.

Tempo poté trochu opadlo a další šance přišly až ve 44. minutě, kdy po kombinaci v ose Mršťák – Otruba – Crla vyšla střela nad branku; v poslední minutě pak posledně jmenovaný Crla hlavičkoval opět nad.

Druhá půle přinesla mnohem více vzruchu v pokutových územích. Nejprve ve 47. minutě vypíchl míč Laciga, posunul jej na Ševelu a ten zakončil nad branku.

V 52. minutě pak přišla první branka utkání. Domácí zahrávali Fousem rohový kop, na něj si naskočil Veselý a Bystrc se po jeho hlavičce ujala vedení 1:0.

Inkasovaná branka na chvíli otupila naši ofenzívu, v 57. minutě nad břevno vyškrábl brankář Štěpán střelu z přímého kopu Jedličky.

Domácí dávali do hry stále stejný důraz - loketní hra, fauly zezadu, přidržování dresu. Je s údivem, že tento styl hry nevyvolal v našich řadách nějakou protireakci a utkání jsme odehráli jen s jednou žlutou kartou, a to ještě z úvodu zápasu.

V 62. minutě jsme se dočkali srovnání skóre. Lacigova kolmice skrz defenzivu Bystrce našla vybíhajícího Crlu, který centroval před branku. Tam míč v pádu trefil Otruba a překonal Sedláka. Praporek nad hlavou sudího Chabiči však utnul radost Hulína – ofsajd!

Co se nepovedlo teď, povedlo se o tři minuty později. Standardku zahranou Lacigou v první chvíli domácí odehráli, míč se však několikrát vrátil do oblasti pokutového území, kde se k němu dostal Ševela a uklidil jej k tyči a do sítě 1:1.

V 70. minutě přišla další tutovka Spartaku. Otruba přihrál do běhu Lacigovi, který se rázem dostal do vyložené šance v ústrety Sedlákovi. Střelu brankář domácích vykopl a opět výrazně podržel svou Bystrc.

Utkání postupně spělo k závěru, když v poslední minutě potáhl míč po straně Mršťák, míč přihrál před branku, kde jej trefil Otruba. První střela šla sice napříč mimo branku, našemu hráči se však podařilo ještě balón dotlačit za brankovou čáru a otočit tak skóre v náš prospěch 1:2.

Nedlouho poté rozhodčí Machát ukončil utkání, které náš tým vyhrál 2:1. Prohru domácí lavička a diváci nesli velmi těžce a na naši adresu snesli několik nevybíravých, ale pravděpodobně jejich žáhu chladících vět, jako by to mělo něco změnit na věci, že v dalším kole poháru přivítáme doma tým ze II. ligy FC Hlučín.

Hodnocení trenéra: Utkání jsme začali, vytvořili jsme si několik šancí, ale zakončení nám nedovolilo v první půli dát gól. Do druhé půle jsme nevystřídali, protože jak v ofenzívě, tak v defenzivě jsme hráli kvalitně. Domácí ale začali hrát velice tvrdě, a to i na můj vkus, řekl bych, velmi hrubě, což jsme zatím ještě nezažili a své by o tom mohl říct Václavíček, který má pod okem tržnou ránu. Paradoxně jsme inkasovali jako první, no nakonec jsme skóre otočili a utkání vyhráli. Jsem spokojený jak s výsledkem, tak i předvedenou hrou.

Bystrc: Sedlák – Jedlička, Škaroupka, Janíček, Smékal – Fous (62. Křivánek), Jirásek (46. Veselovský), Sedláček, Šmýd – Logara (82. Hrůza), Veselý.
Spartak: Štěpán – Václavíček, Číhal, Cetkovský, Barcuch – Crla, Laciga, Kadlec, Mršťák – Ševela (89. Sedlář), Otruba.

 Veselý – Ševela, Otruba

 Šmýd, Janíček, Veselý, Veselovský – Cetkovský

 122Oznámkujte článek:

výborný - 1     průměr - 2     nic moc - 3

Zpět na úvodní stránku Článek byl zobrazen 4342x, hodnocen 6x, průměrná známka: 1.00

Oficiální stránky SK Spartak Hulín powered & programmed by Admin
Autorem všech příspěvků, není-li uvedeno jinak - Admin. 
Všechna práva vyhrazena, bez souhlasu autora nebo uvedení zdroje nesmí být obsah jinam přejímán, zveřejňován a dále šířen.
(c) Admin 2006-2016