krajská soutěž A starší 2009/10

1

SK Spartak Hulín

55
2

Francova Lhota

48
3

Vlachovice

45
4

Štítná

44
5

Dolní Bečva

42
6

Vizovice

38
7

Velké Karlovice

35
8

Bylnice

33
9

Slavičín

27
10

Holešov

23
11

Val. Klobouky

21
12

Mladcová

17
13

Podlesí

16

 


Rozpis utkání Spartaku - podzim 2023

Archív zpráv zde

náhodné foto

Odkazy FAČR


is.fotbal.cz
úřední deska


Dorost >> Aktuálně >> Finále sezóny: SK Spartak HULÍN - FC TVD SLAVIČÍN 8:1 (5:1) ročník 2009/2010

Finále sezóny: SK Spartak HULÍN - FC TVD SLAVIČÍN 8:1 (5:1)

21.6.2010 | 13:24:51 - Poslední utkání sezóny 2009/2010 se neslo ve znamení oslav již jistého prvního místa domácích dorostenců. Na trávník hlavního hřiště nastoupili hosté z FC TVD Slavičín. K zápasu byl Spartak připraven téměř v kompletní sestavě a mezi hráče do kabiny i na lavičku náhradníků zavítal Filip Horák, který ze známých důvodů od jarní sezony již oblékal dres mužů Žalkovic v 1.A třídě. Po operaci se zotavující Ivan Gála a Kuba Holomek byli také s námi a pozdrav letěl také do dalekého Chorvatska, kde se již rekreuje Roman Ježák. Utkání bylo současně rozlučkou devíti kvalitních hráčů, kteří se loučí s mládežnickou kopanou a natrvalo přechází do fotbalu mužského. Hráči David Vajda, Mário Jankola, Tomáš Dlabaja, Lukáš Adamík, Tomáš Janečka, Richard Němec, Jakub Hradil, Tomáš Neradil a Filip Horák si tak za pomoci svých mladších spoluhráčů dali k odchodu ten nejlepší fotbalový dárek.

Před zápasem se pochopitelně řešilo spoustu záležitostí spojených s oslavou a tak jsme nedávali takový prostor taktické a herní přípravě. I tak bylo vidět, že tento lidsky i fotbalově mimořádně kvalitní kolektiv prahne po dalším vítězství a orámování úspěšné sezóny. To se přeneslo i na hřiště, kde sice hráči nešlapali zdaleka naplno, ale i tak předvedli vyspělý výkon a spoustu pěkných fotbalových akcí a jak je jejich letošním zvykem dali i spoustu branek. Již ve 3.min. zabojoval u brankové čáry Hradil, přihrál na Strnada jehož krásný centr usměrnil do sítě Neradil „přetahující“ se o hlavičku se stejně dobře nabíhajícím spoluhráčem Adamíkem. Rychlé otevření skóre na 1:0 byl ten nejlepší scénář utkání. V 6.min. přehazoval vyběhnutého brankáře Neradil, ale míč šel nad. V 10.min. měli hosté tutovku, když šli dva sami na brankáře Vajdu, který však skvělým reflexem prudkou střelu vyrazil a nedovolil tak vyrovnání. V 18.min. naopak udeřil Spartak, když prudce střílel z vápna Neradil, hostující brankář s námahou vyrazil před sebe a důsledně dobíhající Strnad dorazil míč do sítě na 2:0. Ve 22.min. předvedli domácí jednu z nejhezčích fotbalových akcí této sezóny. Adamík získal v záloze míč, posunul doleva na Neradila, který si perfektně narazil s Němcem a poté poslal před bránu kolmý centr po zemi na nabíhajícího Hradila, jenž dával do prázdné brány na 3:0. Tady srdce diváků i trenérů plesalo. Ve 34.min. předvedli podobnou krásnou kombinační akci hosté a do prázdné brány bezmocného Vajdy snížili na 3:1. Ve 40.min. po odkopu domácí obrany přesprintoval hostující stopery Neradil, ale samostatný únik zakončil jen střelou do brankáře. Ve 44.min. předvedli domácí svou silnou zbraň. Trestný kop z boku zahrával Jankola, na jeho centr si na zadní tyči naběhl Neradil a stačil ještě hlavou sklepnout před bránu, kde dorážel Němec na 4:1. Ve 45.min. Neradil po kolmém pasu opět přesprintoval hostující obranu a tentokrát zakončil bezpečně podél brankáře na 5:1, čímž uzavřel první poločas technického a pohodového zápasu.

Do druhého poločasu nastoupil Spartak se dvěma změnami tak, aby si oslavný zápas užilo co nejvíce hráčů. Do brány šel Fišer a do pole Timan. Nadále se hrál technický fotbal, který sice neměl nějaké závratné tempo, ale přinášel vzruch před brankou hostů. V 55.min. se do šance průnikem prodral Adamík, ale zakončil nad. V 57.min. pěkně přehazoval brankáře Timan, ale chyběl mu kousek. Téměř vzápětí si do lajny do středu s míčem seběhl Stnad a prudkou střelou jen těsně minul levou tyč. V 58.min. vystřídal velmi dobře hrajícího Poláka mladíček Dutkevič a v 69.min. tahouna spousty akcí Strnada střídal další mladík Motal. Dostali tak šanci si naposled zahrát s odcházejícími staršími spoluhráči, kteří se jim letos snažili pomoci v náročné adaptaci na dorostenecký fotbal. Oba mladíci se dobře zapojili do utkání a na hřišti byli vidět, přičemž pomohli rozhýbat hru po několika minutách, kdy se toho moc nedělo. V 75.min. potáhl Hradil, přihrál na Adamíka jehož perfektní centr poslal nabíhající Motal hlavou jen těsně vedle. V 77.min. se po centru Dutkeviče pěkně uvolnil Motal, ale prudká střela z šestnáctky šla těsně nad. V 78.min. prudce střílel z osmnácti metrů Janečka a brankář hostů měl s vyražením míče hodně práce. V 80.min. prudce zatáhl po lajně a do vápna Adamík, jehož prudký centr se odrazil k Timanovi a ten pohotově zvýšil na 6:1. Tím nastartoval chuť Spartaku po dalších gólech. V 85.min. po kombinační akci zprava centroval Motal a Neradil prudkou hlavičkou pořádně napnul síť hostující brány na 7:1, čímž dokonal další letošní hattrick a korunoval svoji mimořádnou střeleckou formu v jarní části sezóny. V 90.min. uzavřel účet pěkného utkání Timan, který opět pohotovou a prudkou dorážkou zvýšil na konečných 8:1 a ještě jednou potěšil přítomné domácí příznivce.

Ihned po utkání vypukly oslavy. Hráči se převlékli do speciálně připravených vítězných triček, které si sami nechali v týdnu vyrobit a z rukou zástupce KFS Zlín p. P. Zapletala a sportovního ředitele SK Spartak p. J. Pěnčíka převzali krásný pohár a gratulace pro vítěze Krajské soutěže sk. A ročníku 2009/10. Ke gratulantům se ihned připojili i trenér A mužů J. Pospíšil a vedoucí mužstva mužů p. Lanča. Velmi pěkné bylo hlavně to, že byli přítomni i pánové Z. Skramuský, R.Sedláček a J.Šůstal, kteří hráče do takové posice lídra systematicky pět let až do loňské sezóny chystali a letos přišla vítězná odezva, u které nemohli chybět. A pak už se fotilo, natáčelo, dlouze slavilo a rozebíralo vše, co k tomu patří a atmosféra byla velmi pěkná. Určitě nechceme, aby to vypadalo, že z vítězství v nižší úrovni soutěží, jakou Krajská soutěž je děláme prvotřídní senzaci, ale mládežnická kopaná v Hulíně se v posledních letech pohybuje tam kde je a dorostenci si letošní úspěch vychutnávají velmi emotivně a po svém, což jim nikdo nemůže brát a každé vítězství je přece jen vítězstvím bez ohledu na to, v jaké soutěži to je. Kluci díky za dnešní výkon a vůbec za všechny letošní připravené fotbalové zážitky. Více se k bilancování, poděkování a všemu souvisejícímu vrátíme v samostatném hodnocení celé sezóny.

Roman Parobek

Spartak: Vajda (46. Fišer) – Berečka (46. Timan), Jankola, Dlabaja, Polák (58. Dutkevič) – Adamík, Janečka, Němec, Strnad (69. Motal) – Hradil, Neradil.

 3, 45 a 85´ Neradil, 18´ Strnad, 22´ Hradil, 44´ Němec, 80 a 90´ Timan.

 50Oznámkujte článek:

výborný - 1     průměr - 2     nic moc - 3

Zpět na úvodní stránku Článek byl zobrazen 4069x, hodnocen 6x, průměrná známka: 1.00

Oficiální stránky SK Spartak Hulín powered & programmed by Admin
Autorem všech příspěvků, není-li uvedeno jinak - Admin. 
Všechna práva vyhrazena, bez souhlasu autora nebo uvedení zdroje nesmí být obsah jinam přejímán, zveřejňován a dále šířen.
(c) Admin 2006-2016