divize "E" 2009/10

1

Zlín "B"

61
2

Hájek a synové

60
3

SK Spartak Hulín

54
4

FK Mikulovice

53
5

FC SAN-JV Šumperk

51
6

MSA Dolní Benešov

44
7

SFC Opava "B"

43
8

Valašské Meziříčí

40
9

Orlová - Lutyně

39

10

MFK Havířov

38
11

Elseremo Brumov

38
12

Poruba

37
13

SK Kravaře

31
14

Jiskra Rýmařov

26
15

SK Hranice

26
16

Lázně Velké Losiny

24

Rozpis utkání Spartaku - podzim 2023

Archív zpráv zde

náhodné foto

Odkazy FAČR


is.fotbal.cz
úřední deska


Muži >> Brankostroj: SK Spartak Hulín – SK Hranice 6:1 ročník 2009/2010

Brankostroj: SK Spartak Hulín – SK Hranice 6:1

6.6.2010 | 07:59:04 - Jako mávnutím kouzelného proutku se ze šedivého počasí posledních měsíců probudila krajina do léta. Teplé a slunečné počasí doprovodilo utkání proti jednomu z nejbližších týmů, s určitou mírou fantazie jsme mohli nazvat utkání „derby“. Hosté se v soutěži zachraňují, no body z Hulína pro ně dnes visely hodně vysoko.


Obrazová reportáž z utkání na TV i-Spartak


Domácí povzbuzení vítězstvím nad lídrem soutěže ze Zlína do utkání vstoupili opět aktivně. Už ve 3. minutě dostali šanci zahrávat přímý kop po faulu za šestnáctkou. Standardní situaci zahrál Laciga a trefil pouze zeď.

Spartak však poté na chvíli usnul a bylo zle. V 8. minutě z obyčejného vhazování prošel míč až do pokutového území, kde hlavičkoval Chrastina, jeho střele pomohla ještě naše teč do protipohybu brankáře Štěpána a bylo vymalováno 0:1.

Jásot hranických se nesl nad ztichlým areálem Sportovního areálu zároveň se silnými hlasovými projevy naší strany. Hráči Spartaku se zdravě naštvali a pustili se s vervou do útoku na Sobkovu bránu.

Už v 9. minutě dravě potáhl útok Mršťák, posunul na Ševelu, ten odcentroval na před brankou osamoceného Zlámala, slabá hlavička však žádný další efekt nepřinesla.

O minutu později na druhé straně neméně dravě potáhl míč Václavíček, přenesl míč na druhou stranu, kam si naběhl Mršťák. Včas byl však u něj Sobek a střelu našeho hráče srazil na rohový kop.

Ve 13. minutě se probíjel do nadějné šance Ševela, před zakončením mu však míč na poslední chvíli mohutně odkopl Derych.

Před brankou Hranic přituhovalo, Kutňákův přetažený roh, který zakončoval Číhal hlavou nad branku opět zásah nepřinesl.

Jinak tomu však bylo už v 18. minutě. Lacigův výpad po pravé straně zastavili hosté nedovoleně. Míč z následné standardky směřoval do pokutového území, kde se dostal k Číhalovi a ten propálil vše, co stálo v cestě 1:1.

O 2 minuty později to bylo ještě veselejší. Zlámalův sólový nájezd zastavil Derych faulem v pokutovém území a rozhodčí Soukal byl nekompromisní. Červená karta a pokutový kop tentokrát byly v náš prospěch. Penaltovou exekuci si vzal na triko Číhal a nedal Sobkovi šanci 2:1.

20. minuta a tři vstřelené branky, hosté v 10 lidech, to byl velice slušný úvod. Nabuzení hráči Hulína tahali dál své útoky směrem kupředu.

Lacigovo potažení po straně s následným centrem našly na přední tyči nabíhajícího Ševelu, střela však šla jen do boční sítě.

Ve 26. minutě se ukázali zase hosté. Na hranici šestnáctky byl faulován Fiala, přímý kop zahrál Kufa křížnou střelou po zemi a vedle branky.

Lahůdkovou akcí se prezentoval Spartak ve 33. minutě. Laciga na naší půlce našel Kutňáka, ten posunul na rozběhnutého Václavíčka. Na nacentrovaný balón si na malé vápno naběhl Zlámal a z voleje trefil jen dobře postaveného brankáře Sobka.

Další oku lahodící akci si dvojice Laciga – Zlámal nachystala hned o minutu později. Laciga v ústrety Sobkovi tentokráte ještě neuspěl, ale poslal míč nad branku. Neuspěl ani Ševela ve 40. minutě, když jeho střelu zastavila až zadní tyč branky.

Druhá půle přinesla ospalejší herní projev. Prvním zábleskem byla v 55. minutě Zlámalova střela nad branku. Naopak v 58. minutě se projevili opět hosté, Ferenc po zemi zpoza šestnáctky ale nemohl Štěpána ohrozit.

Po festivalu neproměněných příležitostí v první půli nakonec do branky zapadl míč trochu nečekaně. Kutňákův centr z levé strany Sobek podcenil a k překvapení všech balón zapadl do sítě 3:1. Zkušený Sobek si jistě tenhleten moment za rámeček nedá.

Branka přinesla zlom v utkání.

V 67. minutě na Mršťákův centr nabíhal Ševela, zprvní však zakončoval levačkou vedle. V 75. minutě zakončil Mršťák svou akci sám. Laciga potáhl po straně, křížným centrem našel Mršťáka, ten udělal Sobkovi kličku a zvýšil na 4:1.

Akci z jiné galaxie pak předvedl Laciga v 86. minutě. Nejprve sám prošel svým typickým pohybem středem a obranou hostí. S vyběhnutým Sobkem si pohrál, vykoupal ho a pak rutinérsky a exhibičně zavěsil na 5:1.

Ani to však ještě nebylo z brankostroje všechno. Rychlou akci v 90. minutě vedl opět Laciga, přihrávkou našel Dundu, ten potáhl po pravé straně, ten zpětným centrem vyslal do sólové akce Vávru, který se sám před Sobkem prosadil a vsítil svůj premiérový soutěžní gól v dresu Hulína 6:1.

Utkání nemělo smysl natahovat, s úderem 90. minuty sudí pískl konec. Teprve třetí domácí utkání hrané na jaře na trávě přineslo skutečnou exhibici plnou pěkných branek.

Hodnocení trenéra: Jako hlavní trenér jsem tu rok, ale šest gólů jsme ještě nedali. Jsem za to rád, protože mnohdy jsme na množství šanci utrápeně vyhráli 1:0, 2:1. My jsme si zkomplikovali začátek utkání. Udělali jsme chybu, prohrávali jsme, ale bylo vidět, že kluci chtěli utkání obrátit, což se nám do 20. minuty povedlo. Řekli jsme si v kabině, že když to tempo vydržíme, přijde to a padne pojišťovací branka. Nám v tomto pomohl Kutňákův gól a poté už jsme měli zápas definitivně ve svých rukou. Za získaných 50 bodů jsme měli vypsány nějaké sladké prémie. Zbývají nám ještě 2 zápasy, které rozhodně neodchodíme, budeme je chtít vyhrát, ať v klidu můžeme zkonstatovat, že letošní sezóna byla pro Hulín úspěšná.

Spartak teď čekají dva poslední zápasy v soutěži, oba na hřišti soupeřů. Nejprve ve středu dohrávané utkání proti Velkým Losinám, poté nově v sobotu 12.6. v Havířově proti místnímu MFK, čímž se se sezónou 2009-2010 rozloučíme.

Spartak: Štěpán – Barcuch, Číhal, Cetkovský, Václavíček – Kutňák, Laciga, Kadlec, Mršťák (78. Dunda) – Zlámal (80. Trnčák), Ševela (72. Vávra).
Hranice: Sobek – Henkl (27. Kuchař), Kundrát, Janíček, Derych – Pulkert (75. Hanák), Ferenc, Kufa, Chrastina – Fiala, Zachar.

 Číhal 2x, Kutňák, Mršťák, Laciga, Vávra - Chrastina

 Ševela, Kutňák – Fiala, Kuchař

 Derych (20.)

 100Oznámkujte článek:

výborný - 1     průměr - 2     nic moc - 3

Zpět na úvodní stránku Článek byl zobrazen 3056x, hodnocen 5x, průměrná známka: 1.00

Oficiální stránky SK Spartak Hulín powered & programmed by Admin
Autorem všech příspěvků, není-li uvedeno jinak - Admin. 
Všechna práva vyhrazena, bez souhlasu autora nebo uvedení zdroje nesmí být obsah jinam přejímán, zveřejňován a dále šířen.
(c) Admin 2006-2016