|
výběr ml. dor. SK Spartak HULÍN - FC SLUŠOVICE ml.dor. 0:3 (0:2)
20.2.2010 | 18:10:37 - V rámci dnešního plánovaného zápasu starších dorostenců Slušovic s naším sloučeným dorosteneckým celkem se na nás obrátili trenéři soupeře s žádostí sehrát i zkrácený předzápas jejich mladších dorostenců s našim omlazeným dorosteneckým výběrem. Jelikož mladší dorost Slušovic byl také na zimním soustředění tak by na rozdíl od svých starších kolegů neměl pobyt zpestřený zápasem. Proto jsme také souhlasili, s menšími problémy dali dohromady co nejvíce hráčů současného kádru, aby se dalo předzápas odehrát a současně rozložit herní zátěž našich kluků. Po řekněme vstřícném gestu hospodáře hulínského areálu se podařilo vše zorganizovat a tak se zápas hraný na 2 x 30 minut podařil a brzy ráno odstartoval.
Soupeř stejně jako jejich starší kolegové vede ve své kategorii tabulku Krajského přeboru a na jeho organizované hře to bylo zpočátku znát. Oproti tomu my jsme postavili výběr, který spolu hrál v tomto složení poprvé a byl složen z hráčů, kteří jsou nejmladší v současném kádru. I tak bylo dobré vidět celý zápas hráče, kteří by v příští sezóně měli tvořit hlavní sestavu. Ze starších hráčů výběr posílil jen Hradil z důvodu na poslední chvíli neomluvené neúčasti P. Motala. Do brány se postavil Jakub Fišer, který je hráčem H. Moštěnic a zatím s námi trénuje s vážnou vizí přesunu do našeho kádru.
Po vytrvalém nočním dešti se těsně před utkáním na umělý trávník snášel překvapivě těžký mokrý sníh a předtím výborně upravený terén byl během půl hodiny pryč. Těžké, ale pro oba soupeře stejné podmínky.
Než se naši hráči pro ně na většinou nezvyklých postech rozkoukali, tak soupeř sebevědomě kombinoval a držel míč většinou na naší polovině. Hulínští po zisku míče většinou kazili první přihrávku nebo odkopávali míče do prostoru, kde se nikdo z jejich spoluhráčů nenacházel. Když už se zdálo, že se hra uprostřed pole vyrovnává tak přišel v 15. min. prudký centr do našeho vápna a i přes teč blokujícího Strnada se k míči dostal hostující útočník a přesnou hlavičkou k tyči otevřel skóre na 0:1. Naši mladící se sice snažili, začali ještě více běhat a bojovat, ale k zakončení a ohrožení hostující brány se nemohli dostat. Za zmínku snad stála jen akce po ose Strnad, Gála a dobře ze střední vzdálenosti střílející Timan. Dobrá obraná práce domácích však nepustila do vážnějšího ohrožení ani hosty. Tento obraz hry vydržel do 29. min., kdy se po pěkné akci a vyšachování naší obrany dostali hosté již do dvoubrankového vedení na 0:2. Škoda této branky do šatny, ale jelo se dál.
Ve druhém dějství se hulínští tlačili přece jen více do vápna hostů a měli mírně navrch. Po patnácti minutách mohlo být sníženo, ale dobře dobíhající Ježák poslal míč vyražený brankářem před sebe vysoko nad a svou velkou šanci neproměnil. O chvíli později při dalším závaru se míč odrazil od Ježákovi kopačky a hodně zaměstnal hostujícího gólmana. V 55. min. se tváří tvář hostujícímu brankáři octl nikým neatakovaný Gála, ale míč z jeho kopačky šel vedle. Další velká šance na zdramatizování zápasu, ale bez gólového zápisu. Domácí dál dřeli, ale jak už to bývá tak v 58. min. definitivně rozhodli hosté, kdy po centru do vápna nechali naši obránci zpracovat míč útočníka a ten se nemýlil a střelou k tyči upravil na konečných 0:3.
Pro hulínské netradičně sehrané samostatné utkání mladšího dorostu každopádně splnilo svůj účel. Hráči dostali daleko více herního prostoru než ve „společných“ přípravných zápasech, něco dalšího naběhali a předvedli i několik dobrých akcí. Nikdo vyloženě nezklamal a výsledek, který byl vzhledem k obrazu hry pro ně až příliš krutý by je neměl rozhodit v další fotbalové práci. Někteří hráči se hned záhy mohli výsledkově rehabilitovat v daleko úspěšnějším zápase starších dorostenců, za které ještě nastoupili. Někteří měli přání jít pochopitelně co nejrychleji pod sprchu, zahřát se a šetřit síly na další náročné tréninky a zápasy.
Příští sobotu 27.2.2010 v 9:00 hod. na umělé trávě v Hulíně se již všichni mladší hráči připojí do společného kádru, který v další přípravě hostí ambiciózní vedoucí celek Okresního přeboru dorostu TJ Zdounky.
Roman Parobek
|