krajský přebor KFS Zlín 2005/06

SK Spartak Hulín

68

Kroměříž B  

60

Kateřinice  

57

Vik.Otrokovice  

57

Provodov  

55

FC Vsetín  

48

Holešov  

44

Luhačovice  

42

Hluk    

39
10 

Uh.Brod  

38
11 

Chropyně

37
12 

1.Valašský FC

36
13 

Dol.Němčí  

29
14 

Hradčovice  

26
15 

O.N.Ves  

23
16 

Val.Meziříčí  

14

Rozpis utkání Spartaku - jaro 2024

Archív zpráv zde

náhodné foto

Odkazy FAČR


is.fotbal.cz
úřední deska


Muži >> FC RAK Provodov - SK Spartak Hulín 2:3 ročník 2005/2006

FC RAK Provodov - SK Spartak Hulín 2:3

25.9.2005 | 10:15:58 - Spartak nastoupil v Provodově s tím, že potřebuje na hřišti protivníka vyhrát, aby se posunul v tabulce opět nahoru. Provodov je malá vesnice asi 11 km za Zlínem, malé hřišťátko se nachází v malebném údolí. Kopcovitý terén však nejenomže obíhá Provodov, ale ve zmenšené podobě vrásní i plochu hřiště. FC Rak Provodov před 3 sezónami působil ve stejné soutěži jako Admira Hulín a zázemí tam odpovídá úrovni krajské soutěže. Utkání přihlíželo odhadem 50-60 platících diváků, hřiště nejenže je malé a hrbolaté, ale navíc je i nakloněné a v těsném sousedství teče potok. V týmu protivníka pravidelně nastupuje a střílí góly Jiří Jaroš, bývalý útočník Hulína, zápas proti Spartaku vynechal kvůli třízápasovému distanci za potyčku v předcházejícím utkání. Zatímco lavička Spartaku byla plná realizačního týmu a náhradníků, na lavičce FC Rak bylo možno spatřit jednoho náhradníka, pak v civilu Jiřího Jaroše a nakonec trenéra domácích. Atmosféru dokresluje to, že v areálu nebylo stopy po reprobednách a hlasateli.

Spartak do utkání nastoupil v bílých dresech s černými trenýrkami, domácí v modrých barvách. Od první minuty bylo zřejmé, kdo bude mít v utkání herní převahu, hulínští svého soupeře zatlačili na jeho půlku a bušili do něj „jako hluchý do vrat.“ Velkou nevýhodou se ale ukazovalo právě malé hřiště. Naši hráči měli problém s přesným nákopem, navíc taktika domácích byla zřejmá – zahustit prostor před vlastní šestnáctkou. V týmu domácích totiž působí několik bývalých prvoligových hráčů, um jim zůstal, rychlost však nikoliv, a tak od počátku bylo jasné, že do sprinterských soubojů s našimi hráči se provodovští nepustí. Několikrát hned na počátku zabrnkali na nervy přítomným příznivcům Spartaku naši obránci – Zlámal špatně poslal malou domů Voglovi, což vystihl útočník domácích a postupoval sám na našeho brankáře, naštěstí z této akce nic nevzniklo. Na druhé straně se zastřeloval obránce Nedbal, jehož jedovatá bomba skončila vedle pravé tyče brankáře domácích. Vedení se však ujali „raci“. Po rohovém kopu vznikla ošemetná situace – míč padajícímu Voglovi vypadl (snad s přispěním drobného faulu), domácí hráč vystřelil , náš obránce vykopl z brány, nicméně podle rozhodčích byl míč za čárou, a proto se domácí ujali vedení 1:0. Spartak po tomto gólu přestal na pár okamžiků hrát, do té doby totiž provodovští jednoznačně zaostávali. V útoku se dobře projevoval Jirka Kopunec, pro své spoluhráče připravil několik šancí, které zůstaly nevyužité. Například svým centrem poslal do úniku Darebníčka, ten měl však balón „na dlouho nohu“ a z akce vznikl pouze faul na brankáře. Kopuncovi se však jeho aktivita vyplatila – právě Darebníček po zaváhání obrany domácích dotáhl míč do pokutového území, udělal kličku gólmanovi a nahrál na volného Kopunce, jenž zavěsil – 1:1. Hulín měl několik dalších akcí, které zaváněly gólem – z jedné z nich Grigar hlavičkoval těsně vedle pravé tyče. Do kabin se šlo za stavu 1:1.

V druhé půli začal Spartak tak, jak skončil v první – náporem, ale s tím rozdílem, že Provodov měl problém se vůbec dostat za půlící čáru. Spartak měl ale problém s hrou útočníků, a tak z trvalého tlaku nic nevytěžil. Pak se Provodov snad podruhé v 2. poločase dostal za půlící čáru. Drobným faulem kapitána Nedbala získal výhodu standardní situace. Poměrně vysoko letící míč směřující za bránu se však Vogl snažil chytit, míč tečoval a kopal se rohový kop. Centr z levé strany našel hlavičku domácího hráče a prohrávali jsme 2:1. Ani po této brance však provodovští nebyli lepší. Spartak neustále svého soupeře přehrával. Blížil se pomalu konec zápasu, když se do úniku po pravé straně dostal Darebníček, obešel vyběhnutého gólmana a z téměř nulového úhlu vyrovnal na 2:2. Spartak chvilkami do této doby připomínal občas rozhádáný tým, nicméně gól hráče povzbudil. Asi 4 minuty před koncem došlo na standardní situaci i na naší straně. Rozehraný balón s přispěním Luďka Zdráhala s překvapením skončil v síti domácích – 2:3. Gól to byl poměrně nečekaný a zřejmě brankář domácích nemůže mít čisté svědomí, neboť tato změna skóre musí jít na jeho vrub, pravděpodobně špatně odhadl situaci a nevhodně vyběhl. Hráči Spartaku ještě chvilku bojovali o vstřelení pojišťovacího gólu, koneckonců za 2. poločas jsme měli několik nebezpečných střel a akcí, které skončily všelijak zneškodněny, ať už s přispěním hráčů domácích, či nepřesností našich.

Závěr zápasu však do svých rukou vzali provodovští a zatlačili naše hráče před za půlící čáru a před pokutové území, z těchto akcí domácí vytěžili rohový kop, který naštěstí neskončil gólem. Hvizd rozhodčího znamenající přesun 3 bodů na naše konto ukončil trochu divoký zápas, ve kterém nakonec spravedlivě zvítězil ten lepší tým, domácí nicméně zaslouží obdiv za svou efektivitu při standardních situací – 2 góly vyplynuly z jejich rohových kopů. Spartak se tak v tabulce posunul na 3 místo, pořád máme 1 zápas k dobru, a to na hřišti prozatím posledního Valašského Meziříčí.

Vogl – Odstrčilík (Zdráhal), Šilinger, Zlámal, Nedbal – Stojaník, Grigar, Kadlec, Mršťák Kopunec (Jedelský), Darebníček

 Kopunec, Darebníček, Zdráhal

 Šilinger, Stojaník, Nedbal, ZlámalOznámkujte článek:

výborný - 1     průměr - 2     nic moc - 3

Zpět na úvodní stránku Článek byl zobrazen 5081x, hodnocen 4x, průměrná známka: 1.00

Oficiální stránky SK Spartak Hulín powered & programmed by Admin
Autorem všech příspěvků, není-li uvedeno jinak - Admin. 
Všechna práva vyhrazena, bez souhlasu autora nebo uvedení zdroje nesmí být obsah jinam přejímán, zveřejňován a dále šířen.
(c) Admin 2006-2016