divize "D" 2007/08

1

FK Apos Blansko

62
2

Žďár nad Sázavou

59
3

SK Spartak Hulín

54
4

SK Líšeň

49
5

Velké Meziříčí

47
6

Sokol Protivanov

46
7

Sokol Konice

44
8

Vik. Otrokovice

41
9

Rostex Vyškov

39
10

HFK Třebíč

38
11

Framoz Rousínov

38
12

Rájec-Jestřebí

35
13

Nobica Boskovice

34
14

ČAFC Židenice

33
15

Havlíčkův Brod

25
16

Cukrovar Hrušovany

22

Rozpis utkání Spartaku - podzim 2023

Archív zpráv zde

náhodné foto

Odkazy FAČR


is.fotbal.cz
úřední deska


Muži >> FC Velké Meziříčí – SK Spartak Hulín 0:0 ročník 2007/2008

FC Velké Meziříčí – SK Spartak Hulín 0:0

16.3.2008 | 18:28:14 - Bod je více než nic! A tuto okřídlenou větu si prosím zapamatujme. První jarní kolo svedlo dohromady třetí a první celek divizní tabulky. Mnozí z Vás si jistě vzpomenou na podzimní náklep 8:1, který si velkomeziříčští odvezli domů z Hulína. Výsledek je ale již dávno promlčen a naše squadra byla postavena o půl roku později jarní odvetě, která otevřela druhou část soutěžního ročníku. O tom, že náš tým čeká těžké utkání, nikdo nepochyboval. V týdnu bylo neustále na vážkách, zda se bude utkání hrát na umělé trávě, či na „přírodě“. Počasí se nakonec umoudřilo natolik, že borci nakonec opravdu vyběhli do utkání na trávě ve velkomeziříčském ďolíčku.

Dopolední utkání otevřela zápasový účet. A Spartak se ani cestou na Vysočinu vůbec nenudil, to když cestou, přibližně hodinu a půl před zápasem, vypověděla službu jedna z pneumatik na přepravním prostředku. Hodinová oprava přinesla zdržení, během něhož musel trenér Zapletal trochu kuriózně řešit přípravu na zápas přímo na dálnici. A tak projíždějící kamióny, autobusy i osobní auta mohli spatřit chumel sportovců stojících kousek od dálnice...

Osud i šikovné ruce zúčastněných však vše stihly, začátek se trochu posunul, a tak osud utkání nebyl znehodnocen nepříjemnou komplikací. Dlužno podotknout, že náš klub ve Velkém Meziříčí předcházela pověst, která z týmu pomalu udělala druhou Chelsea. To by snad za normálních okolností bylo více než příjemné, ale přece jen...... Jak článek na internetových stránkách klubu, tak samotný obsah místního programu k zápasu, který z tohoto článku vycházel, jen těžce odpovídal realitě. Nemění to ale nic na tom, že Spartak i jeho fanoušci byli místními v Meziříčí přivítáni sympaticky a přátelsky.

Na podmáčený a těžký terén vyběhli za vytrvalého deště obě jedenáctky se čtvrthodinovým zpožděním. Na naší straně zůstal na lavičce Paciorek, Stržínek hrál na levé straně obrany. V domácím dresu byl jasně viditelný a nepřehlédnutelný kanonýr Staněk.

Úvod zápasu patřil našim hráčům. Ve 3. minutě poškádlil Štěstěnu Bejtkovský, jehož padáček z pravé strany jen těsně minul domácí branku. V 5. minutě si svou chybku ve výskoku vybral Zlámal, pohotovou střelu domácího hráče zlikvidoval bravurním zákrokem Kupka.

Poté se na dlouhé minuty fotbal vytratil. Oba týmy bojovaly s těžkými podmínkami, vázla rozehrávka i přesnost, a to na obou stranách přibližně stejně. Ve 25. minutě rozčísl neurčitelnou zápasovou náladu Pokorný nepřesnou střelou zpoza šestnáctky.

Ve 39. minutě nám zatuhlo, když se vřítil do šestnáctky Kratochvíl , šel sám a svou přihrávkou před branku místo zakončení hledal lépe postaveného spoluhráče. Tím akci ale bohužel pro své barvy pohřbil.

Ve 41. minutě potáhl po straně Němec, přihrál po zemi a Loup nepřesně zakončil. Tím výčet kloudných akcí v první půli skončil a do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

Poločasovou přestávku zjemnil hlas domácího velice příjemného hlasatele, který přítomným 415ti divákům mj. odcitoval poslední příspěvek dopisovatele Pacandy z našich stránek :-).

Druhá půle začala tak, jak skončila ta první. Domácí se dostali do mírného tlaku a nepřesnosti v naší rozehrávce jim nahrávaly. Tak se také zrodil gól v 58. minutě, když po výpadu do naší obrany po přihrávce ze strany zakončoval Pokorný. Pro ofsajd ale branka nebyla uznána.

Utkání v těžkých podmínkách pokračovalo nadále a více ze hry měli domácí, kteří se sice rvali s nepříznivými okolnostmi obdobně jako naši hráči, přece jen jim to ale dělalo o trochu menší problémy.

Domácí zahrávali několik rohů, a z jednoho z nich v 76. minutě si naběhl Staněk a přesnou hlavou narval míč do naší branky. Domácí už jásali, hulínští už zklamaně vydýchávali inkasovaný gól, ale v naší svatyni stál bezchybný Petr Kupka, který míč zázračně vyrazil ven, za což si po odehrání balónu vysloužil úsměv a slova uznání od samotného útočníka domácích.

To už ale na hřišti předváděl své umění Jaromír Paciorek, který vystřídal Michala Dundu. Prakticky ihned po popsané akci domácích z otočky v pokutovém území vystřelil na domácího brankáře Invalda, ten ale stejně jako jeho protějšek podržel svůj tým.

Do konce utkání chtěly oba týmy vstřelit alespoň ten jeden jediný gól, na naší straně fungovala bezchybně obrana, na druhé straně mnohdy chyběla přesnost a důraz ve finální fázi.

Závěrečný hvizd rozhodčího Vostrejže rozdělil body po jednom na obě strany, což je především ziskem pro naše barvy, domácí v utkání totiž byli krapet lepší. Na to se ale nikdo ptát nebude. Bod z hřiště třetího týmu tabulky by měl mít svou váhu a cenu. V tuto chvíli již víme, že Blansko v Humpolci porazilo Havlíčkův Brod 3:0 a stáhlo náskok Spartaku na 1 bod.

Hodnocení trenéra: Bylo by laciné, pokud bychom se schovávali za pozdní příjezd, z toho důvodu nestandardní způsob přípravy a rozcvičení k utkání. Od svého mužstva jsem přesto očekával kvalitnější herní projev, více pohybu bez míče, a protože tam bylo spoustu nepřesností v jednoduchých kombinacích či zbytečných ztrát v přechové fázi, tak jsme se nedokázali brankově prosadit. Věděli jsme, že nás čeká velmi kvalitní protivník, který to během utkání jen potvrzoval, a proto musíme konečný výsledek brát.

FCVM: Invald – Krejčí J., Mucha P., Galia, Mucha Z. – Němec (90. Jedlička), Hort (87. Netolický), Pokorný, Kratochvíl (73. Krejčí P.) – Loup, Staněk.
Spartak: Kupka – Dunda (66. Paciorek), Zlámal, Máčala, Stržínek – Bejtkovský, Kadlec, Dvořáček, Kříž – Volek, Huťka.

 P. Mucha - Bejtkovský

 415Oznámkujte článek:

výborný - 1     průměr - 2     nic moc - 3

Zpět na úvodní stránku Článek byl zobrazen 3396x, hodnocen 27x, průměrná známka: 1.22

Oficiální stránky SK Spartak Hulín powered & programmed by Admin
Autorem všech příspěvků, není-li uvedeno jinak - Admin. 
Všechna práva vyhrazena, bez souhlasu autora nebo uvedení zdroje nesmí být obsah jinam přejímán, zveřejňován a dále šířen.
(c) Admin 2006-2016