divize "D" 2007/08

1

FK Apos Blansko

62
2

Žďár nad Sázavou

59
3

SK Spartak Hulín

54
4

SK Líšeň

49
5

Velké Meziříčí

47
6

Sokol Protivanov

46
7

Sokol Konice

44
8

Vik. Otrokovice

41
9

Rostex Vyškov

39
10

HFK Třebíč

38
11

Framoz Rousínov

38
12

Rájec-Jestřebí

35
13

Nobica Boskovice

34
14

ČAFC Židenice

33
15

Havlíčkův Brod

25
16

Cukrovar Hrušovany

22

Rozpis utkání Spartaku - podzim 2023

Archív zpráv zde

náhodné foto

Odkazy FAČR


is.fotbal.cz
úřední deska


Muži >> ČAFC Židenice - SK Spartak Hulín 1:2 ročník 2007/2008

ČAFC Židenice - SK Spartak Hulín 1:2

8.9.2007 | 15:40:48 - Utkání 5. kola proti brněnskému týmu ČAFC Židenice přineslo netradiční začátek utkání, když si všichni zúčastnění museli přivstat, protože zápas měl stanoven začátek na 10:30. Sympatický stadion tak přivítal hulínskou výpravu v sobotním dopoledni. Hrací plocha na první pohled vypadala být v dobrém a hlavně hratelném stavu. Mezi 158 diváky bylo možné vidět nitrianského útočníka Pavla Vránu, funkcionáře z Vyškova a byl by jistě malý zázrak, kdyby si utkání nechali ujít Líšeňští .

Domácí tým nastoupil do zápasu v kompletních bílých barvách, Spartak se představil ve zbrusu nových modrých dresech.

Dalo se čekat, že nepůjde o lehké zápolení. Čafka odehrála ve středu vítězné utkání na Viktorce Otrokovice, Spartak v dešti ztratil 2 body v Rousínově, a tak měl v zápase co dohánět.

První minuta přinesla zajímavou akci poté, co Mršťák přenesl na Kříže před branku, ten se pokusil o střelu z voleje, míč mu ale uskočil.

V 8. minutě po faulu Máčaly zahrávali domácí standardku, ze které pro ně nic nevzešlo. Naopak na druhé straně střílel po zemi Huťka.

Ve 13. minutě Dunda odcentroval, našel Dvořáčka a ten z voleje trefil pod břevno Kukletovy branky – 0:1. Za pár minut si to Dunda zopakoval s Paciorkem, jeho hlavička šla však nad branku.

Ve 20. minutě domácí v pokutovém území zahráli rukou a rozhodčí Kučeřík ukázal na značku pokutového kopu. To byla pro náš tábor malá oslava, naposledy jsme v soutěžním zápase kopali jedenáctku loni na podzim ve Slavičíně, kdy ji Paciorek neproměnil. I tentokrát se k exekuci postavil stejný hráč, ale s opačným výsledkem – 0:2.

Nadějné vedení vyburcovalo domácí k první vážnější akci utkání – jejich aktivní Dvořáček prošel do pokutového území, ale zakončit mu nedovolil Kupka. Židenický hráč navíc dostal žlutou kartu za faul na našeho brankáře, který musel být po jejich vzájemném střetu dokonce ošetřován. Poté domácí zahráli nadějně roh Látalem, nabíhající Stopka však poslal hlavou míč nad.

Ve 30. minutě se prezentovali opět naši hráči, když Kříž vyslal na branku jedovku do pravého vinklu, kde ale našel připravené ruce Kuklety. Ve 42. minutě pak brankáře domácích střelou po zemi vyzkoušel Máčala, gólman ale střelu viděl, a tak si bez problémů s ní i poradil.

Na druhé straně žlutě fauloval Zlámal, rozehraná standardka však skončila na nohou naší obrany. Ve 45. minutě pak po straně utekl Látal, jeho střelu ale Kupka zlikvidoval.

Do druhé půle nastoupily oba týmy v nezměněných sestavách. Spartak začal aktivně, obě obrany ale pracovaly pozorně. Až v 56. minutě přišla nějaká kloudnější akce. Kříž podnikl výpad po straně, našel Dvořáčka a ten pálil těsně nad branku. O 2 minuty pak nebojácně prošel až k šestnáctce kapitán Máčala a zkusil střelu po zemi.

V 62. minutě hřiště opustil lehce indisponovaný Paciorek a místo něj přišel Darebníček, který se pokoušel oživit hru vepředu. Bohužel zrovna po jednom nadějném pokusu o prosazení se na šestnáctce přišel Spartak o míč a vznikl z toho protiútok, který zahasil včasným vyběhnutím Kupka. Naopak hned za chvíli potáhl míč Darebníček, přihrál Mršťákovi a ten vyslal Kukletovi na zadní tyč padáček, brankář domácích byl ale na místě. V 68. minutě ho pak z přímého kopu zkusil Dvořáček překonat, ale míč šel vedle.

Pak přišla 71. minuta, ztráta míče ve středu hřiště, protiútok Látala po straně a tentokrát se už Kupkovi akci nepodařilo zabránit – 1:2.

Do konce zápasu zbývalo dost času a každý z nás dobře ví, jak rychle může padnout 1 gól. Srovnávající gól na 2:2 padl například v Rousínově v 76. minutě. Kdyby mělo dojít na srovnání v tomto zápase, byla by to už opravdu velká škoda. Domácí svou šanci vycítili a zkoušeli se prosadit. V závěru utkání byli sice mnohem nebezpečnější, obrana modrých ale pracovala spolehlivě, i když párkrát až za 10-15 minut dvanáct.

Nadějné akce se objevily i v podání Spartaku, skončily ale bezúspěšně, ať už mimo hrací plochu nebo jako odražené míče od hráčů domácích. Poslední vážnější akcí Židenic byla v 89. minutě standardní situace, odvrácená Dundou na roh. Z toho ale nic nevzešlo.

Spartak si už poté takticky závěr utkání pohlídal a odvezl z Brna všechny tři body. Důležitý výsledek oslavili společně s hráči i přítomní fanoušci na tribuně.

Hodnocení trenéra: Jsem spokojený se ziskem 3 bodů z venku, ale co se týká herního projevu a udržení si koncentrace po celý zápas, tam budu mít u některých hráčů výhrady. Zbytečně jsme si celé utkání zkomplikovali, protože jsme ve druhé půli nedokázali plnit na hřišti to, co jsme si řekli v přípravě na utkání a v poločase.

Za týden čekáme doma na překvapení poháru ČMFS – celek Sokol Konice.

ČAFC: Kukleta – Koráb, Stopka, Matušík, Březina – Pappas, Nápravník, Dvořáček (62. Reiter), Látal – Fiala, Czucz.
Spartak: Kupka – Dunda, Zlámal, Máčala, Volek – Mršťák (90. Csomor), Kadlec (88. Bejtkovský), Dvořáček, Kříž – Huťka, Paciorek (62. Darebníček).

 Látal – Dvořáček, Paciorek (p.)

 Nápravník, Dvořáček, Fiala, Czucz, Látal – Zlámal, Kadlec, Paciorek, Kříž

 158Oznámkujte článek:

výborný - 1     průměr - 2     nic moc - 3

Zpět na úvodní stránku Článek byl zobrazen 3541x, hodnocen 13x, průměrná známka: 1.00

Oficiální stránky SK Spartak Hulín powered & programmed by Admin
Autorem všech příspěvků, není-li uvedeno jinak - Admin. 
Všechna práva vyhrazena, bez souhlasu autora nebo uvedení zdroje nesmí být obsah jinam přejímán, zveřejňován a dále šířen.
(c) Admin 2006-2016