divize "E" 2006/07

Kroměříž

73

Dětmarovice

52

SK Spartak Hulín

51

Napajedla

50

Slavičín

48

Rýmařov

42

Vikt. Otrokovice

40

Orlová

40

Bystřice p.H.

40
10 

Kravaře

38
11 

FC VK+K

38
12 

Frenštát p. R

35
13 

MS Albrechtice

32
14 

Baník Albrechtice

31
15 

Český Těšín

28
16 

Petrovice

20

Rozpis utkání Spartaku - jaro 2024

Archív zpráv zde

náhodné foto

Odkazy FAČR


is.fotbal.cz
úřední deska


Muži >> FC IRP Český Těšín – SK Spartak Hulín 3:2 ročník 2006/2007

FC IRP Český Těšín – SK Spartak Hulín 3:2

14.4.2007 | 21:42:20 - Sobota, hezké počasí, cesta na hřiště posledního týmu tabulky…. Nic nenasvědčovalo tomu, že na konci dne 14.4.2007 by hulínští příznivci měli mít smutnou náladu z výsledku našeho týmu. Ale xkrát ověřené pravidlo „nechval dne před večerem“ ukázalo svůj význam. Vlastně úplně nejdříve musel náš tým zkousnout porážku od administrativního šimla, když se nepodařilo včas zaregistrovat z hostování stáhnutého brankáře Láníka. Do Těšína tak odcestovala dvojice brankářů Štěpán – Klesnil.

Stadion u Olše v Českém Těšíně má slušnou úroveň a leží v příjemném prostředí. Už pár metrů za postranní čárou teče hraniční řeka s Polskem. Shodou okolností se hrál hned za řekou na polské straně fotbalový zápas také.

Trenér Zapletal musel udělat změny v sestavě, protože zdravotně nebyli fit Jaroslav Zlámal ani Zdeněk Klesnil, přeuspořádal tak obranu, do útoku se postavila dvojice Huťka – Kopunec. Spartak do zápasu nastoupil v bílých dresech, černých trenýrkách, domácí ve žlutočerné kombinaci.

Na podzim se Český Těšín v Hulíně ukázal naprosto bídným výkonem a snad i jeho současné postavení mohlo budit dojem před zápasem, že vše půjde hladce. Opak byl ale pravdou. Na hřišti vůbec nebylo bohužel pro nás poznat, kdo je na tom v tabulce lépe a kdo hůře.

Zápas sotva začal a hned v 1. minutě se hnal na Štěpána domácí hráč, střelu ale poslal mimo branku.

O 4 minuty později se příznivcům Spartaku podlomila kolena, štěstí, že se stihli zachytit hrazení, u kterého stáli – domácí Martinek se probil do našeho pokutového území, Štěpán jej fauloval (obdržel žlutou kartu) a kopala se proti nám penalta. Náš brankář ji však zlikvidoval a skóre se neměnilo.

Domácí hráči byli hodně pohybliví a dostali hodně prostoru. Nebezpečně vypadající akci v 8. minutě rázným odkopem mimo hřiště zahasil Máčala.

V 9. minutě se ke slovu dostal Spartak, když utekl Kopunec, bohužel jeho střela šla nad branku. V 16. minutě byl stejný hráč faulován, standardní situaci rozehrál Stržínek, míč odvrátil do bezpečí Kocur. A o minutu později po faulu na Paciorka z obdobného prostoru letěla na branku přízemní jedovatá střela.

Pak se opět důrazně ukázali domácí, když v 18. minutě Gebel vystřelil z malého vápna, našel jen nohy připraveného Štěpána.

Ve 27. minutě se hulínští zaradovali, když Máčala krásným dlouhým pasem našel až u pokutového území Mršťáka, ten obešel protihráče, nacentroval na šestnáctce na Kopunce a ten rozvlnil síť - 0:1.

To vypadalo pro hulínské barvy dobře, bohužel to byla na dlouhé minuty z naší strany jediná radost. Ve 35. minutě se zastřeloval ze šestnáctky domácí Mendrok a o 2 minuty později přišla gólová akce domácích. Po rozehrání standardní situace, kterou v první fázi odvrátila naše obrana, přišla série domácích narážeček a přihrávek, míč doputoval na pravou stranu šestnáctky, kde naběhl domácí kapitán Zima a trefil růžek Štěpánovy branky - 1:1.
Ve 40. minutě pak znovu zasahoval po střele zblízka Štěpán a za tři minuty později zahráli domácí první roh v zápase, po jeho rozehrání se ke střele před naším brankářem dostal Sostřonek a bylo to 2:1.

Do druhé půle došlo k přeskupení v naší záloze. Paciorek se posunul do útoku, Kopunec místo něj šel do zálohy. Naše hra pomalu začala nabírat na obrátkách, v 52. minutě dokonce Spartak zahrál Křížem roh, kde se k hlavičce dostal Paciorek.

Hned o pár chvil později ale bohužel přišel definitivní konec ve snaze o solidní výsledek. Po faulu na domácího hráče v pokutovém území se odpískala druhá penalta. K míči se postavil Mendrok a poslal Štěpánovi padajícímu na stranu míč doprostřed branky. 3:1

Křeč a vůbec vše hrálo proti Spartaku, kloudných akcí bylo pomálu, naopak museli hráči dávat pozor na v euforii hrající protihráče, kteří na hřišti byli vidět.

Domácímu brankáři Mrozkovi poslal pozdrav v 68. minutě ze strany Dunda, v 70. minutě, hlavičkoval nad Huťka po standardní situaci. V 73. minutě si vyměnili míč Paciorek s Mršťákem, z toho vyšla střela, kterou opět brankář domácích chytil.

V 80. minutě pak hlavičkoval Máčala, Mrozek chytil a hned z protiútoku se hnal Gebel na Štěpána, dotírající Nevřala jej však aspoň trochu rozhodil, takže střela k tyči proti vyběhnutému brankáři skončila těsně vedle a domácí zahrávali roh.

Malou náplast na zklamání z totálně nevydařeného zápasu přidal Nevřala, který se prosadil individuálně, prošel přímo mezi několika hráči Těšína a dal korigující gól na 3:2.

Závěrečný hvizd sudího Sedláčka přinesl do řad domácích návštěvníků úlevu a někam i sílu na provokativní narážky vůči přítomnému táboru hulínských příznivců.

Spartačtí hráči v tomto zápase propadli a čeká jich těžká práce na tom, aby ve finále se svým umístěním mohli být spokojeni.

Komentář trenéra: Soupeř hrající o záchranu nás přehrál a zvítězil zaslouženě, když nás předčil hlavně v jednoduchosti, důrazu a bojovnosti. Náš herní projev byl hlavně v prvním poločase ostudný jako i velmi špatný byl výkon jednotlivců, mimo brankáře Štěpána, který nás v několika momentech výrazně podržel. Ve druhé půli, kdy jsme se ještě chtěli pokusit o zvrat a hrát daleko více aktivněji, nás přibrzdila třetí branka z pokutového kopu nicméně tento moment nám tohle utkání neprohrál.
Pokud jsem byl po derby s Kroměříží zklamán z porážky, tak přesto si hráči za přístup zasloužili absolutorium, ale dnes jsem zklamán jak z výsledku, herního projevu ale hlavně přístupu, protože náš dnešní profesorský fotbal se už nenosí a hlavně nepřináší výsledky.
V přípravě na utkání jsme si vysvětlili jak bude soupeř, který hraje o bytí v soutěži, hrát a jakým způsobem se bude chtít prezentovat naše mužstvo, ale bohužel to odhodlání a motivace zůstala v kabině.
Dnešním utkáním jsem velmi zklamán a rozhodně se s takovým pohodlným přístupem svých hráčů neztotožním. Budeme muset hodně zapracovat na tom, abychom se vrátili ke hře která nám přinášela bodové zisky.

ČT: Mrozek – Sostřonek, Kocur, Grygar, Večeř – Zima, Martinček (85. Klar), Mendrok, Gebel – Martinek (76. Fizek), Hromada.
Spartak: Štěpán – Dunda, Nevřala, Máčala, Bejtkovský – Mršťák, Stržínek, Paciorek, Kříž – Huťka, Kopunec (66. Odstrčilík).

 Zima, Sostřonek, Mendrok - Kopunec, Nevřala

 Gebel - Štěpán, Dunda, Paciorek, Stržínek, Huťka, Kříž

 250Oznámkujte článek:

výborný - 1     průměr - 2     nic moc - 3

Zpět na úvodní stránku Článek byl zobrazen 4159x, hodnocen 8x, průměrná známka: 1.38

Oficiální stránky SK Spartak Hulín powered & programmed by Admin
Autorem všech příspěvků, není-li uvedeno jinak - Admin. 
Všechna práva vyhrazena, bez souhlasu autora nebo uvedení zdroje nesmí být obsah jinam přejímán, zveřejňován a dále šířen.
(c) Admin 2006-2016