divize "E" 2006/07

Kroměříž

73

Dětmarovice

52

SK Spartak Hulín

51

Napajedla

50

Slavičín

48

Rýmařov

42

Vikt. Otrokovice

40

Orlová

40

Bystřice p.H.

40
10 

Kravaře

38
11 

FC VK+K

38
12 

Frenštát p. R

35
13 

MS Albrechtice

32
14 

Baník Albrechtice

31
15 

Český Těšín

28
16 

Petrovice

20

Rozpis utkání Spartaku - jaro 2024

Archív zpráv zde

náhodné foto

Odkazy FAČR


is.fotbal.cz
úřední deska


Muži >> SK Spartak Hulín - SK Hanácká Slavia Kroměříž 0:1 ročník 2006/2007

SK Spartak Hulín - SK Hanácká Slavia Kroměříž 0:1

7.4.2007 | 18:14:34 - Velké očekávání z velkého derby bohužel pro spartacké barvy skončilo bez tří bodů. Naopak se radovali hosté z Kroměříže a mohou v podstatě s poklidem přemýšlet o nadcházející sezóně v MSFL, kam by měli již opravdu bez větších problémů postoupit.

Pěkné počasí přilákalo do hlediště slušnou diváckou návštěvu, atmosféru utkání se ale nepodařilo rozdmýchat ani jednomu z přítomných táborů.

Do utkání nastoupil Spartak v dresech bílých a černých trenýrkách, hosté komplet modří. V naší sestavě se objevil po zranění Stržínek, v hostující brance na podzim hulínský Marek Vogl.

Nic naplat, zlomový okamžik se udál hned v 5. minutě, když utekl a posléze i postupoval Třasoň sám na Gajdoše. Ten vyběhl mimo pokutové území, útočníka HS skolil a za to uviděl zblízka červený kartónek. Dolů šel právě Stržínek a místo něj si na hřiště naběhl odbýt svou zápasovou premieru Pavel Štěpán.

I v desíti naši hráči hráli aktivně a pokoušeli štěstěnu. Před brankou hostí se několikrát zablýsklo. Nejpve v 17. minutě odklízeli do bezpečí závar před brankou po naší standardní situaci, o chvíli později z obdobné akce vzešla na zadní tyči hlavička Paciorka, který odhlavičkoval míč od Voglovy branky.

Poté opět zahrával Kříž přímý kop, hráči si míč předávali, až vyšla finální střela na Paciorka, který ji poslal mimo branku.

Hosté se důrazně ukázali ve 28. minutě, když ve středu pole nahrál Máša do běhu Třasoňovi, ten s míčem dosprintoval po pravém křídle skoro až k brankové čáře, centroval před bránu, míč ale výborně trefil Dunda a zahrál jej do bezpečí.

Ve 33. minutě vyzkoušel Voglovu pozornost Kříž chytrou střelou, kterou ale brankář vyrazil mimo branku, i když na roh. Z následného rohu zasáhl na přední tyči Stojaník.

Ve 41. minutě poté ukázali své kvality kroměřížští, když na tyč zacinkali po Mášově střele zpoza šestnáctky.

Ve 46. minutě nadějně vypadala hlavička Klesnila, který přeskočil po míči jdoucího Vogla, balón však skončil mimo branku.

První půle skončila 0:0 s mírnější převahou Spartaku.

Do druhé půle nastoupila obě mužstva beze změn a obraz hry vypadal jinak. Hanácká Slavia měla převahu a našim hráčům postupem času odcházely síly. V 66. minutě utekl Kříž, ale možná se trochu unáhlil a vystřelil příliš brzy, střela tak skončila mimo tyče.

V 70. minutě pak přišla rozhodující gólová akce. Našim nevyšel ofsajd systém (možná ano, ale rozhodčí akci „pustili“) a najednou se řítili 2 Hanáci na Štěpána – míč vedoucí Třasoň a na finální přihrávku čekající Zezula. Ten se také míče dočkal a statečně míč za brankářovy záda uklidil. Hosté podobnou akci zkoušeli během zápasu několikrát, pokaždé ji zastavila ofsajdová past, tentokráte však ne.

To byla pro naše barvy těžká rána. Kluci prakticky celý zápas hráli v deseti, síly odcházely a jak zkušenosti praví – v desíti se dá proti silnému soupeři výsledek udržet, jen těžce se ale obrací……

I tak ale neskládali zbraně a pokusili se alespoň vyrovnat. Bejtkovského rána šla v 85. minutě nad a o dvě minuty později chytře Mršťák loboval nad vyběhnutým Voglem, což však nevyšlo.

V závěrečných minutách se ukázali ještě Hanáci střelou Máši po zemi a šancí Třasoně, i tak se skóre už nezměnilo.

Hanáci vyhráli a odvezli si tři body. No prosím, ať si je užijí, teď už mají oba konkurenty za sebou o hodně dál. Naši hráči ale zaslouží absolutorium za svůj výkon. Jak brankář Štěpán, který šel do branky zdravotně indisponován a kluky podržel, přes rychlého Dundu a vůbec celou obranu, zálohu i útok, všichni pracovali na společném úspěchu.

Po závěrečném hvizdu hráčům poděkovali přítomní členové fanklubu a všelijak zranění, naprosto vyčerpaní a zklamaní hráči i jim za podporu poděkovali.

Hodnocení trenéra: Z výsledku dnešního derby jsem zklamán, ale rozhodně ne z přístupu a výkonu svých hráčů. Utkání jednoznačně ovlivnilo vyloučení brankáře Gajdoše už v 5.minutě za sražení útočníka hostí před pokutový uzemím. Museli jsme proto reagovat stažením konstruktivního Stržínka a do branky šel Štěpán, který, ač nebyl zdravotně v pořádku, tak se své role zhostil velmi dobře.
Samozřejmě jsme byli nuceni reagovat i v rozestavění jednotlivých hráčů a nemohli jsme být tak aktivní při hře směrem dopředu.
I přes situaci, že jsme hráli v poli o jednoho hráče méně, téměř celé utkání, tak jsme byli vedoucímu celku tabulky vyrovnaným soupeřem a dělba bodů by byla za průběh zápasu určitě spravedlivější.
Prestižní derby zápas jsme sice výsledkově nezvládli, ale já svým hráčům musím za předvedený výkon poděkovat a ubezpečit je, že na takovém výkonu můžeme postavit další zápasy o mistrovské body.

Spartak: Gajdoš - Nevřala, Zlámal, Máčala, Dunda - Kříž, Paciorek (73. Bejtkovský), Stržínek (5. Štěpán), Mršťák - Huťka, Klesnil (73. Kopunec)
HS: Vogl - Klimek, Šilinger, Nakládal, Stojaník - Jurčík(67. Prešnajder), Máša, Dobeš, Burša (90. Vrzal) - Lakomý (61. Zezula), Třasoň

 70. Zezula

 Dunda, Nevřala, Paciorek, Klesnil - Máša

 5. Gajdoš

 500Oznámkujte článek:

výborný - 1     průměr - 2     nic moc - 3

Zpět na úvodní stránku Článek byl zobrazen 7370x, hodnocen 21x, průměrná známka: 1.52

Oficiální stránky SK Spartak Hulín powered & programmed by Admin
Autorem všech příspěvků, není-li uvedeno jinak - Admin. 
Všechna práva vyhrazena, bez souhlasu autora nebo uvedení zdroje nesmí být obsah jinam přejímán, zveřejňován a dále šířen.
(c) Admin 2006-2016