divize "E" 2006/07

Kroměříž

73

Dětmarovice

52

SK Spartak Hulín

51

Napajedla

50

Slavičín

48

Rýmařov

42

Vikt. Otrokovice

40

Orlová

40

Bystřice p.H.

40
10 

Kravaře

38
11 

FC VK+K

38
12 

Frenštát p. R

35
13 

MS Albrechtice

32
14 

Baník Albrechtice

31
15 

Český Těšín

28
16 

Petrovice

20

Rozpis utkání Spartaku - jaro 2024

Archív zpráv zde

náhodné foto

Odkazy FAČR


is.fotbal.cz
úřední deska


Muži >> FK Slavia Orlová-Lutyně – SK Spartak Hulín 0:2 ročník 2006/2007

FK Slavia Orlová-Lutyně – SK Spartak Hulín 0:2

31.3.2007 | 17:01:02 - Druhé jarní mistrovské utkání Spartaku vyšlo na výbornou. Ze severomoravské Orlové vezeme 3 body za vítězství 2:0. Na sobotu 31.3.2007 vyšlo krásné jarní, i když větrné, počasí. Ne jinak tomu bylo i na severní Moravě, kde rozsáhlý sportovní areál (dále se zimním stadionem, škvárovištěm a v pozadí tyčími se můstky značícími, že se tam nachází koupaliště) přivítal hulínskou výpravu.

Hráči si společně s na zápas maximálně koncentrovaným trenérem Zapletalem před nástupem na hřiště (ještě v „civilu“) prošli domácí hrací plochu, která na pohled z tribuny vypadala dobře připravená, při bližším průzkumu se však ukázal opak. Po soustavné přípravě na umělce byla hra na přírodní trávě pro hráče příjemnou změnou. Z tribuny zápasu přihlíželo zraněné trio Jedelský, Kadlec, Stržínek.

Podzimní domácí zápas Spartaku nevyšel. Tehdy brankou Třose z 5. minuty přišla první porážka, přičemž zejména v druhé půli Orlová stěží přešla přes půlící čáru. Tento zápas je ale minulostí a po minulotýdenním domácím trápení proti Frenštátu bylo potřeba bodovat. Na hřiště nastoupila obě družstva (Spartak žlutočerná kombinace, domácí tmavě modrá) společně s rozhodčími Trávníčkem – Zbořilem a Donnerbergerem.

V první půli náš tým hrál proti větru. Úvodní minuty nepřinesly příliš vzruchu, ale bylo patrné, že mírnější převaha je na naší straně.

V 10. minutě se naši poprvé ukázali ve výraznější šanci – Mršťák centroval na Klesnila, situaci zachránil pozorný Hulva. O chvíli později míč vybojoval důrazný Kříž, jeho centr v pokutovém území ale nenašel adresáta.

V 17. minutě se připomněli domácí – Knapek se hnal k naší brance, nicméně situaci zvládl Zlámal, který ji ukončil odkopem. Další varování přišlo za minutu – po faulu rozehrávali domácí standardní situaci, míč z ní proletěl těsně nad zemí kolem branky, ale adresáta na dorážku mezi tyče nenašel. Ve 22. minutě zahrávali domácí rohový kop, naše obrana si ale poradila, a tak se dál pokračovalo bez změny skóre.

Pak se ukázali opět spartakovští hráči. Důrazný Klesnil potáhl míč, odcentroval na před brankou číhajícího Kopunce, domácí obránce však zasáhl a míč putoval do zámezí. Z následujícího Křížova rohu rezultovala nebezpečná Klesnilova hlavička, bohužel nad branku.

Se závěrem poločasu se ukázali opět domácí – Lička rozehrával přímý kop, s čímž si obrana opět bez problémů poradila, a o pár chvil stejný hráč zahrával roh, míč však skončil v teple Gajdošových rukavic. Domácí hráči v první půli nevytvořili žádnou vážnější šanci a nedostali se ani ke střele.

Do druhé půle nastoupila obě mužstva beze změn v sestavách. Hulínští hráči pokračovali v nastoleném stylu i v této části hry.

V 52. minutě to konečně přišlo. Před šestnáctkou nahrál Huťka do české uličky Klesnilovi, ten se vřítil do pokutového území a přehodil vyběhnutého Hulvu. 0:1

Po vstřelené brance se převaha Spartaku ustálila. A mohly přijít další góly. V 69. minutě po rohu hlavičkoval Klesnil vedle a v 75. minutě Kříž odcentroval na Nevřalu, ten se nerozpakoval a vystřelil na branku, míč však zatřásl konstrukcí branky a skončil jenom na tyči.

Převaha hostí si vyžadovala pojišťovací branku. Domácí občas podnikli nějaký výpad, se kterým si pozorná defenzíva poradila. Pak přišla v 84. minutě akce, kterou si za rámeček domácí brankář Hulva asi nedá – příliš vyběhl z branky, k míči se ale dostal dříve Klesnil, brankáře obešel a s obránci v zádech, případně přibíhajícími k opuštěné brance, vyběhl z ideálního střeleckého úhlu skoro k brankové čáře, poté vystřelil a stav se měnil na 0:2.

Domácí už se nezmohli ani na korekci výsledku. K přímé střele na branku se, stejně jako v první půli, ani nedostali. Trenér Zapletal poté přikročil ke střídání a na hřiště postupně přišli Darebníček, Bejtkovský a Odstrčilík.

Utkání už naši hráči dovedli do vítězného konce, a tak se do Hulína odvezly naprosto po zásluze všechny 3 body. Zajímavostí je, že se zápas odehrál velice čistě a bez karet.

Na závěr jedna malá připomínka – jako vždy, i tentokrát na venkovní zápas cestovali příznivci Spartaku sdružující se pod hlavičkou oficiálního FAN CLUBU týmu a celého klubu. Fanoušci se bavili fotbalem celou dobu a věnovali se i aktivnímu povzbuzování, což se v komorním prostředí možná setkávalo s mírným despektem domácích návštěvníků. Dnešní vítězství tak vyhráli nejen kluci na hřišti, ale i spartakovští fandové v hledišti, za podporu hráči po zápase poděkovali.

Hodnocení trenéra: Dnešní vítězství je naprosto zasloužené. Podali jsme velmi disciplinovaný výkon a jsem rád, že jsme se aktivní hrou do finální fáze nejenom dostávali, ale také to, že jsme byli efektivní. Na těžkém terénu pro kombinaci jsme tomu uzpůsobili hru a předvedli výkon, který nám zaslouženě přinesl plný bodový zisk.

Dnešní zápas je jen tou nejlepší pozvánkou na derby proti Hanácké Slavii za týden, které se odehraje na hřišti v Hulíně v sobotu 7.4.2007 od 16 hodin. Všichni fandové fotbalu jsou vítáni.

Spartak: Gajdoš – Nevřala, Máčala, Zlámal, Dunda – Kříž (83. Bejtkovský), Huťka, Paciorek (90. Odstrčilík), Mršťák – Kopunec (87. Darebníček), Klesnil.
OL: Hulva – Věčorek, Šťástka, Drozd, Hubner – Bajzáth (78. Novák), Špiller, Sochora (54. Směták), Lička (58. Herák)– Krečmer, Knapek.

 52. a 84. Klesnil

 50Oznámkujte článek:

výborný - 1     průměr - 2     nic moc - 3

Zpět na úvodní stránku Článek byl zobrazen 4673x, hodnocen 18x, průměrná známka: 1.22

Oficiální stránky SK Spartak Hulín powered & programmed by Admin
Autorem všech příspěvků, není-li uvedeno jinak - Admin. 
Všechna práva vyhrazena, bez souhlasu autora nebo uvedení zdroje nesmí být obsah jinam přejímán, zveřejňován a dále šířen.
(c) Admin 2006-2016