Rozpis utkání Spartaku - podzim 2019

Muži >> SK Uničov – SK Spartak Hulín 3:0 ročník 2018/2019

SK Uničov – SK Spartak Hulín 3:0

27.5.2019 | 08:12:23 - Šance na záchranu třetí ligy klesly k nule. Fotbalisté Hulína nezvládli další duel, v Uničově prohráli 0:3 a tři kola před koncem sezony zůstávají s velkým odstupem na předposlední sestupové příčce. Pádu do divize už Spartak neunikne.

„Momentálně nejsme v takové formě a v takovém rozpoložení, abychom soupeřům více vzdorovali. Soutěž chceme důstojně dohrát. V závěrečných třech kolech protočíme všechny hráče, se kterými budeme mluvit u budoucnosti. Chceme vědět, s kým můžeme počítat i v příští sezoně,“ prohlásil kouč Hulína Jindřich Lehkoživ.

Osmačtyřicetiletý trenér v Uničově nebyl. V sobotu totiž vdával dceru. „Kvůli tomu jsme zápas chtěli přehodit na středu, bohužel počasí bylo proti,“ posteskl si.

Nedělní duel sledoval přes internet a mužstvu fandil na dálku. Hanáky z lavičky koučoval asistent Josef Pěnčík. „V pátek jsme měli trénink, takže o sestavě jsme se bavili. Byla daná, ale střídání a jsem nechal na něm. Bohužel k dispozici nebyl Sedláček, další kluci se vrátili po zranění, takže to nebylo úplně ono,“ pravil Lehkoživ.

Spartak první poločas odehrál slušně. Soupeře do mnoha šancí nepustil, na druhé straně příliš nebezpečný nebyl. Ve 26. minutě zahrozil Ondřejka. Jeho tečovaná hlavička skončila mimo.

Uničov byl o něco aktivnější, Koutkův volej šel ale vedle a střela Strnada z dvaceti metrů skončila nad.

Favorit šel do vedení ve 40. minutě, kdy se k odraženému míči dostal Bača, který křižnou střelou do odkryté brány vstřelil vedoucí gól zápasu.

Domácí tým se o přestávce zklidnil a ve druhém poločase na trávníku kraloval. Spartak po změně stran při trestném kopu podržel brankář Jelínek. Po hodině hry to však bylo 2:0. Uničovští ubránili trestný kop soupeře a po rychlém brejku udeřili. Vichta střílenou přihrávkou vybídl ke skórování Ambrozka.

Triumf Uničova pečetil v 76. minutě Strnad. Chvíli předtím měl na kopačce kontaktní gól Martin Vyskočil, ale z malého vápna pálil přímo do náruče Uvízla.

Hulín po porážce 0:3 zůstal v tabulce MSFL předposlední. V sobotu se představí na hřišti brněnské Líšně.

rozhodčí: Jiří Slabý, AR1: Vít Zaoral, AR2: Petr Dorušák, delegát: Radek Rabušic

Uničov: Uvízl – Purtzidis, Vejvoda, Jeřábek (75. Svoboda), Ambrozek, Vichta (79. Macháček), Komenda, Seibert, Bača, Koutek, Strnad (82. Můčka).
Spartak: Jelínek – Michal Vyskočil (71. Šrom), Kostka, Pospíšil, Josl – Ondřejka, Koláčný, Zlámal, Vyskočil Martin (77. Smrčka), Oulehla – Minář (62. Tureček).