Rozpis utkání Spartaku - jaro 2020

Archív zpráv zde

náhodné fotoO MSFL píše

Odkazy FAČR


is.fotbal.cz
úřední deska


Muži >> SFK Vrchovina Nové Město na Moravě – SK Spartak Hulín 1:1 ročník 2018/2019

SFK Vrchovina Nové Město na Moravě – SK Spartak Hulín 1:1

10.9.2018 | 08:35:54 - Nové Město na Moravě určitě nebude pro soupeře oblíbenou destinací. Cesta tam vede dlouhá a křivolaká a halasná část publika při zápase zase potvrzovala zvěsti o své nižší úrovni. Na druhou stranu místní jsou na Vrchovinu patřičně hrdí, na utkání jich dorazilo kolem 400 a na utkání panovala alespoň správná atmosféra. Snad s výjimkou Hlučína by se tak všechny ostatní kluby MSFL měly poučit.

Spartak do utkání nastoupil oslaben o zraněného Tomáše Josla, Pavel Škubník zase doléčuje zraněná třísla a brankář Radim Unger o víkendu přestoupil do svazku manželského.

Utkání začalo zostra. Hned v úvodu podnikl Spartak pěkný výpad do obrany domácích, avšak zakončení Adama Bahounka skončilo jen nad brankou. Domácí se nenechali zahanbit a ve 4. minutě podnikli brejk, po němž prošla přihrávka do pokutového území a nabíhající Tomáš Duba trefil z voleje zadní tyč naší branky.

Poté se dlouhé minuty nic až tak zajímavého na hřišti nedělo. Domácí čerpali ze standardních situací, na které měli výškově uzpůsobené hráče a také dlouhými nakopávanými balóny dělali naší defenzivě starosti. Spartaku hra v první půli zkrátka nešla, menší prostor domácího hřiště na klidu hráčům nepřidával, a tak domácí brankář Šmída nemusel řešit příliš ožehavých situací. Domácí brousci navíc přitvrdili a po jednom ze zákroků na kotník musel odstoupit z utkání Adam Bahounek už v 26. minutě. Dlužno podotknout, že i domácí museli sáhnout k brzkému střídání, kdy po souboji v pokutovém území přišlápl Michal Šrom Pavla Chalupu a i ten musel střídat ve 22. minutě.

Gól nicméně visel ve vzduchu a rozhodně blíže k němu měli domácí. Předehrou k němu byla 36. minuta, v níž se uvolnil Tomáš Duba a jeho střelu vytáhl Marek Machalický na roh. Z něj však míč propadl před bránu a zakončující Ondřej Vícha napálil míč k zadní tyči 1:0.

Mohlo být hůře. V 39. minutě Vrchovina podnikla brejk a do otevřené obrany se hrnuli po straně až dva volní domácí hráči. Střelu zakončujícího Michala Dočekala však zázračně vytlačil Marek Machalický patou jen těsně mimo branku.

V 45. minutě však domácí brousci na šestnáctce k zemi poslali Viktora Rožka. Přímý kop pak zahrál Václav Ondřejka a trefil se parádně do šibenice 1:1!

Druhá půle byla ze strany Spartaku herně povedenější. Nejprve se v 46. minutě ukázal Michal Šrom, jeho slabou střelu ale brankář Šmída bez problémů vyrazil. Úspěšný zákrok vytáhl v 54. minutě i brankář Machalický po hlavičce domácích, kterou vytáhl na roh. Machalický podržel ostatně Spartak i v 55. minutě, kdy se na šestnáctce uvolnil Tomáš Duba a jeho střelu náš brankář rovněž zneškodnil.

Velkou šanci měl poté Spartak v 63. minutě. Michal Šrom se protáhl podél marně jej stíhajícího obránce, střelu ze strany brankář Šmída vyrazil, bohužel odražený míč jsme již nedokázali zpracovat a využít k dorážce – Vašek Ondřejka jej zachytil obrácený zády k brance a konečnou střelu vyslal Jiří Koláčný, ta však zaplachtila metr vedle branky.

Spartak byl v těchto okamžicích lepším mužstvem a dát branku by jej určitě povzbudilo. To se nicméně nepodařilo. Obě mužstva tušila, že právě ta jedna branka by osud zápasu mohla rozhodnout. Nervozita na hřišti by se dala krájet. Hráči se snažili hrát na jistotu. Byť by se některé situace daly řešit lépe, naštěstí obrana i brankář Machalický víceméně drželi domácí dále od branky.

V 73. minutě se k naší brance hrnul znovu Duba, který čekal na přihrávku ze strany, a když ji dostal, naštěstí jej přistupující obrana vytlačila ze zakončení.

Do této části hry zasáhli i rozhodčí. Hlavní Macrineanu a pomezní Richtár svými divnými výroky občas podpořili domácí útočnou snahu a budili dojem, že zásadní rozhodnutí si ještě chystají na závěr zápasu.

Z pořádných akcí právě se závěrem zápasu přišla x-tá standardka, z níž hlavičkoval Petr Duda a míč vyškrábl Marek Machalický mimo branku.

Závěrečný hvizd týmům ze suterénu tabulky rozdělil po bodu, který je pro Spartak určitě ziskem.

Hodnocení trenéra: Bod z Vrchoviny za této situace určitě bereme. Domácí byli agresivní se spoustou míčů do vápna, vytvořili si hodně závarů a šancí. My jsme se snažili hrozit brejkovým přechodem, bohužel žádný z nich jsme nedokázali dotáhnout do finální části a do finální přihrávky. V určitých fázích zápasu nás poté podržel brankář Machalický.

rozhodčí: Jiří Macrineanu, AR1: Jaromír Richtár, AR2: Dalibor Černý, delegát: Jan Prokeš

SFK: Šmída – Bača, Smetana, Vícha, Chalupa (22. Duda) – Dočekal, Zbytovský, Michal, Skalník K. – Duba, Skalník M.
Spartak: Machalický – Vyskočil Michal, Zlámal, Kostka, Oulehla – Šrom, Koláčný, Tureček (46. Martin Vyskočil), Bahounek (26. Rožek (80. Pospíšil), Sedláček – Ondřejka.

 37. Vícha – 45. Ondřejka

 Bača, Smetana – Koláčný, Sedláček, Vyskočil Martin

 375


Oznámkujte článek:

výborný - 1     průměr - 2     nic moc - 3

Zpět na úvodní stránku Článek byl zobrazen 1168x, hodnocen 4x, průměrná známka: 1.50

Oficiální stránky SK Spartak Hulín powered & programmed by Admin
Autorem všech příspěvků, není-li uvedeno jinak - Admin. 
Všechna práva vyhrazena, bez souhlasu autora nebo uvedení zdroje nesmí být obsah jinam přejímán, zveřejňován a dále šířen.
(c) Admin 2006-2016