Rozpis utkání Spartaku - podzim 2023

Archív zpráv zde

náhodné foto

Odkazy FAČR


is.fotbal.cz
úřední deska


Muži >> Na závěr prohra: FC Odra Petřkovice – SK Spartak Hulín 3:1 ročník 2017/2018

Na závěr prohra: FC Odra Petřkovice – SK Spartak Hulín 3:1

10.6.2018 | 09:28:39 - Poslední zápas sezóny 2017/2018 vyslal Spartak do Ostravy na hřiště Odry Petřkovice. Domácí před zápasem ještě přes své úspěšné jaro neměli doposud jistou záchranu. Spartak musel v zápase oželet celou osu svého týmu – pro vyloučení s HS stopera Tomáše Josla, pro zranění pak Michala Šroma, Václava Ondřejku a Martina Vyskočila.

Zkušenost byla tedy v zápase na straně domácích, a to se v utkání projevilo. Petřkovice zejména v první půli dobře táhli na naši branku, kterou opět strážil pozorný Radim Unger.

Přímočáré akce Odry dávaly naší obraně pořádně zabrat. V 10. minutě domácí po faulu Radima Michálka na hranici šestnáctky zahrávali z ideální pozice přímý kop. Radovan Lokša však namířil nad branku.

O poznání větší horko před naší brankou bylo v 13. minutě. Brejk Petřkovic zakončil střelou Szotkowski, tu reflexivně vyrazil pohotový Unger, dorážku nabíhající Lokša poslal vedle branky.

Třetí výrazný výpad do naší defenzivy už ale skončil gólem. V 25. minutě se domácí protáhli po straně, na přihrávku před pokutové území si dobře naběhl Roman Holiš a po dvou krocích přesně propálil Radima Ungera 1:0.

V 32. minutě domácí zahrávali rohový kop, po němž Lokša trefil břevno naší branky. Spartak kontroval v první půli jen zřídka a k ohrožení branky se téměř nedostal. Nadějně vypadaly střely Michala Dvořáčka a poté Viktora Rožka ze 20 metrů, obě však skončily vysoko nad brankou Odry.

Své vedení tak potvrdila Odra. V 38. minutě důrazně ve středu hřiště získali míč, učinili výpad k naší brance a přízemní centr před branku důrazným skluzem trefil do sítě Jakub Ptáček – 2:0.

Jiskru naděje vykřesal Spartak v 41. minutě a byl to parádní moment. Přímý kop zahrával totiž Michal Dvořáček a trefil se náramně k tyči – 2:1. V trefě bylo i trochu symboliky – Michal společně s Broňkem Otrubou otvírali v srpnu 2017 v mistrovských zápasech střelecký účet Spartaku (domácí zápas proti Líšni). Touto trefou tedy Michal střelecký účet Spartaku v sezóně také uzavřel.

Spartaku se mohlo vést ještě lépe v 45. minutě, to když se v 45. minutě uvolnil před šestnáctkou Erik Hradil, ovšem jeho střela zapadla jen těsně vedle domácí branky.

Ve druhé půli Spartak působil více aktivně. V 54. minutě naši střelu vytahoval nad branku domácí brankář Lukáš Godula. Naopak v 58. minutě hlavičku Lokši vytahoval nad břevno pohotový Unger.

Osud zápasu byl definitivně zpečetěn v 62. minutě. Do našeho pokutového území se důrazně protáhl Jakub Ptáček, přihrávkou našel na malém vápně Romana Holiše a ten pod břevno prázdné branky zavěsil na 3:1.

I tak měl Spartak ještě příležitosti na korekci skóre. V 74. minutě Michal Dvořáček znovu z přímého kopu poslal míč jen těsně vedle branky a v 75. minutě se po sérii několika odrazů míče objevil v dobré pozici Jirka Oulehla, zakončení namířil jen mimo branku.

Utkání se poté dohrálo bez výraznějších akcí. Poslední utkání sezóny tak Spartak prohrál a svou bilanci v sezóně završil na poměrně vyrovnanou bilanci 12 vítězství, 5 remíz a 13 porážek při skóre 65:60 se ziskem 41 bodů. Konečné umístění ještě určí závěrečné zápasy soupeřů z dohrávaného 17. kola, které se už bez nás bude hrát příští týden.

Hodnocení trenéra: Od začátku utkání bylo poznat, že Petřkovice hrají o důležité body. Začaly agresivně, v rychlosti, to nám dělalo problémy. V jednom z takových brejků jsme dostali ve 20. Minutě gól a ve 30 minutě přidali další branku. Dělaly nám problémy jejich přímočarost a důraz ve středu hřiště. My jsme se do nějakých šancí nedostávali, nějaké náznaky jsme měli u střel z větší vzdálenosti, ale nebezpeční jsme nebyli. Do zápasu jsme se dostali v 41. minutě, kdy se krásnou brankou trefil Michal Dvořáček z trestného kopu. V druhé půli se od začátku hra odehrávala zase ve středu hřiště, odkud se domácí dostávali před branku a v 60. Minutě se jim krásnou brankou podařilo zvýšit na 3:1. Poté se hra zklidnila, urovnala a konečně jsme se ke slovu dostali i my, měli jsme tam nějaké náznaky šancí, které jsme neproměnili. Celkově si myslím, že agresivita, chtění, nutnost bodovat a kvalita byla na straně domácích. Nám chybí zraněná osa týmu a bez těch hráčů nejsme tak nebezpeční, jak jsme byli zvyklí.

rozhodčí: Zdeněk Kneisl, AR1: Lukáš Škrobák, AR2: Jakub Mojžíš, delegát: Jiří Šalata

Odra: Godula – Sporysz, Holiš, Wozniak (46. Latocha), Honiš – Ptáček, Švancer, Smékal (87. Regec), Baranek – Szotkowski, Lokša.
Spartak: Unger – Michálek (78. Uličný), Malenovský, Zlámal, Vyskočil Michal – Hradil, Dvořáček, Rožek, Oulehla – Tureček – Minář (63. Pospíšil).

 26. Holiš, 39. Ptáček, 61. Szotkowski – 41. Dvořáček

 Švancer - Michálek

 161Oznámkujte článek:

výborný - 1     průměr - 2     nic moc - 3

Zpět na úvodní stránku Článek byl zobrazen 2334x, hodnocen 3x, průměrná známka: 1.67

Oficiální stránky SK Spartak Hulín powered & programmed by Admin
Autorem všech příspěvků, není-li uvedeno jinak - Admin. 
Všechna práva vyhrazena, bez souhlasu autora nebo uvedení zdroje nesmí být obsah jinam přejímán, zveřejňován a dále šířen.
(c) Admin 2006-2016