Rozpis utkání Spartaku - podzim 2023

Archív zpráv zde

náhodné foto

Odkazy FAČR


is.fotbal.cz
úřední deska


Muži >> SK Spartak Hulín – 1. SK Prostějov 1:4 ročník 2017/2018

SK Spartak Hulín – 1. SK Prostějov 1:4

31.3.2018 | 11:17:43 - Hned první zápas po zimní pauze přinesl Spartaku pořádně těžké sousto a to vedoucí tým tabulky 1.SK Prostějov, který se netají ambicemi soutěž vyhrát a postoupit do vyšší soutěže. Význam pátečního zápasu jakožto vstupu do soutěže umocňovala také přítomnost několika zajímavých osobností v publiku na čele se samotným bossem českého nejen tenisového sportu Miroslavem Černoškem. Ten také po závěrečném hvizdu mohl spokojeně zahlásit do telefonu „vyhráli jsme 4:1“. Spokojenost hostí mohla pramenit nejen z přesvědčivého výsledku, ale také z dobré hry, kterou Prostějov v Hulíně předvedl.

Domácí trenér Lehkoživ do zápasu nemohl nasadit dvě opory zadních řad. Zatímco u Tomáše Josla jde o zranění svalové, stoper David Kostka přihlížel zápasu s nepříjemnou diagnózou zlomeniny v kotníku.

Hosté z Prostějova zápas v podstatě ovládli a drželi jej pevně ve svých rukách, vypracovali si také velké množství šancí. Tu první si nachystali už na 5. minutu, kdy se našimi zadními řadami protáhl Karel Kroupa a jeho zakončení pohotový Kuba Dostál vyrazil.

Ve 14. minutě se do pokutového území protáhl Lukáš Hapal a následný střet našeho brankáře s hráčem Prostějova skončil nařízením pokutového kopu proti naší brance. Ke kopu se postavil Karel Kroupa a nemilosrdně jej proměnil 0:1.

Brzké vedení Prostějov také brzy potvrdil. V 21. minutě jsme po vlastním autu přišli ve středu pole o míč, hosté přešli do protiútoku, jako lasička se našimi zadními řadami prosmýkl hbitý Šteigl, obešel i Kubu Dostála a smůlovitě mezi nohami vracejícího se Martina Malenovského uklidil míč do naší sítě 0:2.

Nemuselo být tak zle pro Spartak. V 24. minutě složil hostující Machynek v pokutovém území k zemi Martina Vyskočila a byl z toho pokutový kop také pro Hulín. Míč si na puntík postavil Václav Ondřejka. Brankář Jícha sice šel při kopu úplně na opačnou stranu, než šla střela, avšak ta narazila do tyče a od ní ven z branky, odkud hosté míč pohotově odklidili. Stav 0:2 se tak vůbec nezměnil.

Útočné choutky tak hosty vůbec neopustily. V 28. minutě zahrozil znovu Šteigl, jeho střelu ale Dostál pohotově zlikvidoval. V 35. minutě poté Prostějov zahrál rohový kop, po kterém Aleš Rus hlavou zvýšil vedení svého mužstva už na 0:3. Utkání tak začalo zavánět debaklem.

35. minuta však brankový účet první půle zcela uzavřela. Druhá část hry přinesla o poznání trochu vyrovnanější podívanou.

Na první zajímavější akci jsme si poté počkali do 60. minuty. V ní zahrál přímý kop novopečený otec Michal Dvořáček, ovšem přímo do rukou brankáře Jíchy. To na druhé straně o minutu později byli hosté efektivnější. Pěkný centr Lukáše Hapala našel hlavu Karla Kroupy a ten pohodlně uklidil na 0:4.

Prostějovská branka čelila naším hrozbám v rozmezí 68 a 70. minuty, to znovu Michal Dvořáček z přímého kopu bezúspěšně testoval pozornost hostujícího brankáře Jíchy. V 74. minutě v obdobné situaci už na míč naskočil Michal Minář a jeho zakončení Jícha vytáhl nad branku.

V 81. minutě série několika pěkných přihrávek vynesla do šance v pokutovém území Michala Šroma a ten nekompromisně zavěsil na 1:4.

Hosté nelenili a v závěrečné desetiminutovce představili další dvě tutovky obě v podání znovu Karla Kroupy. Ten nejprve v 83. minutě v sólovém nájezdu s přispěním vybíhajícího Kuby Dostála jen těsně netrefil naši branku. I v 86. minutě byl v souboji s vytáhlým útočníkem Prostějova úspěšnější brankář Spartaku, když vytáhl Kroupovu hlavičku.

Stav 4:1 tak vydržel až do závěrečného hvizdu a Prostějov se po něm mohl společně se svými fanoušky oslavit přesvědčivé vítězství.

rozhodčí: Zdeněk Silný, AR1: Michal Martinec, AR2: Michal Grečmal, delegát: Antonín Kordula

Spartak: Dostál – Michálek (65. Oulehla), Malenovský, Zlámal, Vyskočil Mich. – Šrom, Dvořáček, Tureček, Hradil (81. Rožek) – Ondřejka (46. Minář) – Vyskočil Mart.
Prostějov: Jícha – Rus, Sus, Schuster, Machynek – Šteigl (78. Sečkář), Fládr, Hapal (87. Pernatskyi), Pančochář – Koudelka (73. Píchal), Kroupa.

 81. Šrom – 15. (p), 61. Kroupa, 21. Šteigl, 35. Rus

 Zlámal, Vyskočil Mich. – Hapal, Pančochář, Píchal

 265Oznámkujte článek:

výborný - 1     průměr - 2     nic moc - 3

Zpět na úvodní stránku Článek byl zobrazen 3645x, hodnocen 4x, průměrná známka: 1.50

Oficiální stránky SK Spartak Hulín powered & programmed by Admin
Autorem všech příspěvků, není-li uvedeno jinak - Admin. 
Všechna práva vyhrazena, bez souhlasu autora nebo uvedení zdroje nesmí být obsah jinam přejímán, zveřejňován a dále šířen.
(c) Admin 2006-2016