Rozpis utkání Spartaku - jaro 2024

Archív zpráv zde

náhodné foto

Odkazy FAČR


is.fotbal.cz
úřední deska


Muži >> Pohár >> V 1. kole poháru výhra: AFK Tišnov – SK Spartak Hulín 3:4 ročník 2017/2018

V 1. kole poháru výhra: AFK Tišnov – SK Spartak Hulín 3:4

22.7.2017 | 17:41:05 - První přípravné utkání na ligovou sezónu sehrála obměněná sestava Spartaku paradoxně rovnou jako soutěžní zápas 1. kola poháru MOL cup. V něm byl naším soupeřem byl domácí celek AFK Tišnov.

Sestavu Spartaku před novou sezónou opustilo celkem 5 hráčů – Roman Goldemund, Jirka Oulehla, Vlasta Barcuch, Jaroslav Laciga a Roman Číhal (na rozhovory s oněmi třemi legendami se těšte!!!). Naše řady naopak posílila hned šestice kvalitních hráčů – ze Zlína trio brankář Jakub Dostál, bek Radim Michálek a šikovný křídelník Erik Hradil. Dále přišli Martin Vyskočil s Bronislavem Otrubou a další lahůdkou je i příchod Lukáše Motala. Do zápasu nemohla pro drobná zranění zasáhnout trojice Martin Malenovský, Tomáš Pospíšil a Martin Vyskočil. Z tohoto důvodu po vzájemné dohodě v dresu Spartaku pravděpodobně asi naposledy nastoupil na stoperovi Roman Číhal.

Domácí tým je nováčkem divize, kam postoupil po dvou postupech v řadě. Jeho řady obléká řada zkušených hráčů, se kterými jsme se už na kolbištích Spartaku potkali, tou nejatraktivnější tváří je však přirozeně Petr Švancara. A že je „Švancimu“ 40? Pche! Ten to má v noze pořád! Ale popořádku.

Tišnov disponuje menším hřištěm, které domácí tým dokázal perfektně využít. Dlouhými centry přenášel hru přes celé hřiště právě na Švancaru, který s míčem fakt umí a dokázal dobře nacházet své nabíhající spoluhráče z druhé vlny.

První takový kousek ukázali domácí v 2. minutě. To právě dlouhý míč prošel na Švancaru, který se uvolnil několika kličkami a předložil míč nabíhajícímu Davidu Bednářovi, ten však vypálil jen mimo branku. O mnoho přesněji si počínal v 3. minutě domácí Krejčíř, který svůj průnik zakončil střelou do břevna Dostálovy branky a následná dorážka domácích mířilo již mimo branku.

Spartak působil první poločas velmi nejistě a nesehraně, ovšem v 8. minutě přišla jeho chvíle. Na hrotu bojující Bronislav Otruba sklepl míč Ondřejkovi, ten vysunul nabíhajícího Michala Šroma, který se s míčem vřítil do pokutového území a proti brankáři Kunickému nezaváhal – Spartak se ujal vedení 0:1!

Zdálo se, že Spartak uchopí otěže zápasu do svých rukou a je otázka času, kdy přidá pojišťovací branku. Domácí však měli jiné plány.

V 18. minutě pak vystřihli parádní akci právě v podání Petra Švancary. Ten se protáhl kolem Romana Číhala, předložil míč k pokutovému území a nabíhající Krejčíř parádně vymetl růžek naší branky 1:1.

Netrvalo moc dlouho a v 21. minutě přišla špatná rozehrávka před pokutovým územím, Bednář předložil míč znovu před branku a opět nabíhající Krejčíř nemilosrdně trefil naši branku podruhé 2:1!

Tišnov byl na koni a naší defenzivě zatápěl zas a znova. V 23. minutě po rohovém kopu hlavičkoval Kuldan, střelec čtyř branek z předchozího pohárového zápasu proti Rosicím, a pohotový Jakub Dostál vytahoval míč na břevno a nad branku.

V 29. minutě přišel zajímavý okamžik. Domácí opět dlouhým centrem vysunuli Petra Švancaru za naši obranu. Hosté měli situaci přímo před očima a zdálo se jim, že domácí útočník vybíhal z jasné ofsajdové pozice. Praporek pomezního Nejezchleba však zůstal dole. Osamocený harcovník Švancara se proto nezastaven řítil na naši branku, přehodil vybíhajícího Dostála a v cestě mu stála už jen zívající prázdná branka. Snad jakoby však ani sám Petr Švancara nevěřil, že situace nebylo ofsajdová a ještě jednou se v této situace tázavě podíval na pomezního Nejezchleba. Ten ve svém rozhodnutí, že o ofsajd nešlo, zůstal pevně přesvědčený, domácí forvard tak opět otočil hlavu k brance a chladně zakončil na 3:1.

Pro Spartak nemuselo být tak zle a v 31. minutě dostal šanci na korekci skóre, Michal Šrom však ve vyložené šanci nevyzrál na domácího brankáře, který konečnou střelu vyrazil nohami ven.

Výsledek 3:1 tak zůstal po první půlce.

V té druhé domácí začali opět aktivně a v 49. minutě neproměnil nabízenou šanci Kuldan, který v pádu namířil jen nad naši branku.

Spartak na druhé straně měl další šanci na korekci skóre, v 52. minutě osamocený Erik Hradil nicméně taktéž nepropálil brankáře Kunického. Naopak vzápětí v 53. minutě nedoskočil na centrovaný míč Radim Michálek a číhající Petr Švancara byl sám před naší brankou, avšak i on neuspěl proti Jakubovi Dostálovi, který reflexivně míč vykopl nohama.

Poté přišla naše chvíle. V 56. minutě jsme zahráli standardní situaci a Bronislav Otruba naskakující v hroznu hráčů hlavou poslal míč k tyči domácí branky 3:2.

Domácí v 61 a 63. minutě měli několik šancí zvýšit skóre. Ale v několika dobrých příležitostech opakovaně selhali.

Nevedlo se lépe ani Spartaku na druhé straně. V 64. minutě si vyměnili míč Šrom s Ondřejkou, Ondřejka hledal před brankou nabíhajícího Šroma, jehož zakončení na čáře zlikvidoval domácí brankář.

V této fázi zápasu běhala hra nahoru a dolů a další šance si vytvořili domácí, kdy Švancara v 72. minutě mířil jen do noh brankáře Dostála, tak i Spartak, v jehož dresu Erik Hradil z pěkné pozice namířil nad branku.

V 74. minutě se poté vřítil do pokutového území Bronislav Otruba a domácí brankář Kunický jej srazil k zemi – penalta! K míči se v těžké chvíli postavil Lukáš Motal a první start v našem dresu posvětil proměněnou penaltou 3:3!

Začínalo se tedy znovu a vzrůstající vedro ubíralo síly všem aktérům. Bylo zřejmé, že o výsledku nakonec rozhodne asi jen jedna rozdílová trefa. Tu nepřidal nejprve v 82. minutě Michal Šrom, jehož střelu z 20 metrů vyrazil domácí brankář. Naopak domácí zahrozili v 84. minutě, v nachystaném zakončení Huškovi zabránil vracející se Michal Vyskočil.

Stoupající výkon Spartaku ve druhé půli nakonec dostal svou sladkou odměnu. V 91. minutě po straně utekl Radim Michálek, nacentroval do pokutového území a nabíhající Erik Hradil hlavou poslal nekompromisně míč do domácí sítě 3:4.

Nic moc více se už do zápasu nevešlo, i tak se jednalo o velice povedené utkání plné pěkných událostí. Vyhrál jej ale Spartak 4:3 a postoupil do druhého kola MOL Cup. To se teprve bude losovat, takže soupeře se teprve dozvíme. O všem potřebném Vás poté budeme informovat.

Hodnocení trenéra: Pro nás dnes šlo vlastně o první přípravné utkání. Chyběli nám pro drobná zranění tři hráči – Malenovský, Martin Vyskočil a Tomáš Pospíšil. Domácí ukázali, že mají svou kvalitu a v divizi určitě budou hrát důstojnou roli, nám naopak souhra vázla. Jsem však rád, že kluci ani za stavu 3:1 zápas nevzdali, bojovali a šli výsledku naproti. Odměnou za to jim je výhra a můžeme se tak těšit na dalšího soupeře. Za vítězství jsem sice rád, nicméně dál pokračujeme v přípravě na novou sezónu, utkání nám odhalilo řadu nedostatků, na kterých budeme ještě muset zapracovat.

rozhodčí: Robert Hájek, AR1: Tomáš Sedláček, AR2: Miroslav Nejezchleb

Tišnov: Kunický – Pospíšil, Sedlo, Huška, Bubeníček – Duda (60. Sodomka), Schneider, Krejčíř, Bednář – Švancara (82. Gůza), Kuldan.
Spartak: Dostál – Vyskočil Mich, Zlámal, Číhal (73. Kovář), Michálek – Šrom, Dvořáček, Motal, Hradil, Ondřejka – Otruba.

 19., 22. Krejčíř, 29. Švancara – 8. Šrom, 56. Otruba, 74. Motal (p.), 91. Hradil

 Schneider – Číhal

 315Oznámkujte článek:

výborný - 1     průměr - 2     nic moc - 3

Zpět na úvodní stránku Článek byl zobrazen 4273x, hodnocen 8x, průměrná známka: 1.00

Oficiální stránky SK Spartak Hulín powered & programmed by Admin
Autorem všech příspěvků, není-li uvedeno jinak - Admin. 
Všechna práva vyhrazena, bez souhlasu autora nebo uvedení zdroje nesmí být obsah jinam přejímán, zveřejňován a dále šířen.
(c) Admin 2006-2016