MSFL 2017/18

1 1. SK Prostějov 62
2 MFK Vítkovice 57
3 SK Spartak Hulín  54
4 SK Uničov 51
5 FC Hlučín 49
6 MFK Vyškov 46
7 SK HS Kroměříž 44
8 Viktoria Otrokovice 43
9 FK Mohelnice 42
10 Zlín "B" 42
11 Slovácko "B" 35
12 FC Velké Meziříčí 35
13 SK Líšeň 32
14 HFK Olomouc 26
15 HFK Třebíč 24

16

MSK Břeclav 20

Rozpis utkání Spartaku - podzim 2023

Archív zpráv zde

náhodné foto

Odkazy FAČR


is.fotbal.cz
úřední deska


Muži >> MFK Vítkovice – SK Spartak Hulín 0:1 ročník 2015/2016

MFK Vítkovice – SK Spartak Hulín 0:1

18.10.2015 | 10:03:05 - Utkání ve Vítkovicích bylo pro Spartak takovou malou obnovenou premiérou. Na stejném místě jsme se utkali s vítkovickými fotbalisty na podzim roku 2010 při naší premiérové sezóně v MSFL. Cesta k zápasu byla tehdy strastiplná – absolvovali jsme autonehodu, o to později jsme přijeli k zápasu. V něm jsme vedli 1:0 a 2:1, abychom nakonec prohráli 2:3 brankou Silveiry z půlky hřiště, přičemž jsme na zpáteční cestě u Říkovic měli další defekt. Vítkovický klub poté v zimě pro finanční problémy vyklidil pozice a další osud tehdejšího FC Vítkovice, jeho přetavení v nástupnické subjekty, převody soutěží a strastiplná cesta vzhůru je asi na hodně dlouho. Mezi tím na místě tehdejšího stadionu s nekrytými betonovými ochozy vyrostla nádherná moderní stavba Městského stadionu, na němž hraje své domácí zápasy též prvoligový Baník.

Domácí fotbalisté jsou v soutěži nováčkem, ale v podstatě ihned se uchytili na špici tabulky. Náš tým chtěl odčinit nešťastnou prohru minulý týden s HFK Olomouc. Trenér Lehkoživ sáhl také k některým změnám v sesavě. V brance si „odfaral pořadnu šichtu“ Marek Vogl a rovněž obrana doznala změn.

Vítkovičtí od úvodního hvizdu zatlačili náš tým na jeho polovinu a pokoušeli se o průniky do pokutového území. V 2. minutě se protáhl po straně Cverna a jeho centr do malého vápna likvidoval Vogl. Obdobně se prosmýkl v 6. minutě Dvořák a i tentokrát musel následující centr směřující k přední tyči likvidovat Vogl sražením na rohový kop.

Z úvodního pressu se Spartak vymanil na chvilku v 18. minutě, to Vyskočil několika kličkami prošel do pokutového území, ovšem jeho centr v pohodě zachytil brankář Rohel.

Domácí zahrozili vážně ve 24. minutě ulicí na Musiola, nicméně pohotový Vogl včas vyběhl a střelu kousek od čáry pokutového území zlikvidoval. Vítkovice se neprosadily ani o pár minut později, v 28. minutě nebezpečný centr na Kovaříka raději odklidil Zavadil do bezpečí na rohový kop.

Spartak odpověděl ve 33. minutě přímým kopem z větší vzdálenosti poté, co domácí k zemi poslali Lacigu. Zahrávající Michal Dvořáček namířil jen do rukou připraveného brankáře Rohela.

Vítkovice se poté pokoušely o střelu z dálky (Musiol, 38. minuta) a obrana Spartaku si poradila v 39. minutě i s uličkou na Kornetu.

Spartak naopak vážně zahrozil v 39. minutě, když Michal Šrom vybojoval a zatáhl míč k pokutovému území, Vašek Ondřejka posunul na nabíhajícího Dominika Krhuta a jeho střelu gólman vyrazil.

Na druhé straně domácí zahrávali v 41. minutě roh, následovala série přihrávek, kterou zakončil Korneta technickou střelou z 18 metrů do zadní tyče branky Spartaku !!!!

Závěr poločasu nicméně patřil šancím Spartaku. V 42. minutě se Šrom nadějně protáhl do pokutového území, následující centr domácí ještě odvrátili na roh. V 45. minutě poté znovu Šrom nasměroval centr do malého vápna, tam však Laciga na dlouhou nohu zvládl ve skluzu jenom poslat míč vedle branky.

Poločasový výsledek 0:0 se zachvěl znovu v 53. minutě. Několikeré centry Lacigy a Krhuta do malého pokutového území ještě Tomáš Pospíšil nezužitkoval k přesnému zakončení, z následného chumlu přesto nakonec vyšla jeho ještě jedna slabá střela, kterou za překonaným brankářem zastavovala dvojice domácích obránců na brankové čáře !

Spartak se směrem kupředu osměloval znovu a znovu. V 68. minutě Ondřejka vysunul Dominika Krhuta k náběhu do pokutového území, jeho střelu však domácí odvrátili na roh. Pěknou akci předvedl Spartak v 72. minutě, kdy se dravý Krhut po dalším brejku znovu vřítil do pokutového území a natáhl ke střele, která minula zadní tyč branky Vítkovic.

Domácí odpověděli v 73. minutě, centr do pokutového území k překvapení všech prošel až na brankáře Vogla, který míč reflexivně ještě vytlačil mimo branku.

Pak už brankově udeřilo. V 74. minutě potáhl míč po straně Michal Šrom, nacentroval do pokutového území. Na nízký centr sice ještě nedosáhl Tomáš Pospíšil, nabíhající Dominik Krhut však předběhl svého strážce a následnou střelou rozvlnil síť 0:1!!!!

Domácí inkasovaný gól nažhavil, převzali iniciativu a následovaly jejich šance.
V 78. minutě hlavičkoval na malém vápně Musiol vedle branky. V 80. minutě vyslal táhlou technickou střelu Kovařík, ale Vogl se na míč natáhl a v pohodu jej zlikvidoval. V 84. minutě vyslali domácí do ulice znovu Kovaříka, proti němu Vogl včas vyběhl, zmenšil střelecký úhel a opět střelu vyrazil! Ve stejné minutě se neprosadil ani Coufal hlavičkou nad branku!

Vítkovice hrozily dál. V 86. minutě zatáhl míč k pokutovému území Bystrý, k míči se dostal Mišinský a jeho jedovatou střelu znovu Vogl zneškodnil. Hektický závěr a horké chvilky pro Hulín pokračovaly dál. V 88. minutě po domácím rohu opět Coufal hlavičkoval nad branku.

Spartak hrající v těchto chvílích v obraně trpělivě a co nejjednodušeji se dokázal z tlaku na okamžiky vymanit a snažil se podržet i míč. Jedna naše taková akce vynesla v 90. minutě k pokutovému území Vítkovic Adama Hrdličku, ten však nakonec tísněn přistupujícím obráncem nedokázal zakončit lépe než slabou střelou.

Neprodleně poté nicméně zazněl závěrečný hvizd rozhodčího Cieslara a Spartak si připsal vybojované tři body!

Hodnocení trenéra: Dnes musím kluky pochválit. Podařilo se nám napravit nepodařený výsledek z minulého zápasu. Všichni, kteří se dnes dostali na hřiště, odvedli stoprocentní výkon. Myslím si, že jsme domácím byli vyrovnaným soupeřem. Vytvořili jsme si několik šancí, na druhou stranu musím uznat, že na konci zápasu nás Vítkovice přitlačily a vytvořily si několik dobrých šancí. Jde o vítězství proti silnému a kvalitním soupeři a myslím si, že za disciplínu a přístup k fotbalu jsme si dnes to vítězství zasloužili.

rozhodčí: Ondřej Cieslar, AR1: Jaromír Richtár, AR2: Daniel Šafrán, delegát: Jan Prokeš

Vítkovice: Rohel – Cverna, Mišinský, Coufal, Korneta - Lukáš (69. Bystrý), Hruzík (80. Ehigiamusoe), Wojnar, Dvořák – Musiol, Kovařík.
Spartak: Vogl – Vyskočil, Zavadil, Vojtěšek, Labuda – Šrom (85. Hrdlička), Dvořáček, Laciga, Ondřejka, Krhut – Pospíšil (80. Zlámal).

 74. Krhut

 Korneta, Hruzík - nikdo

 277Oznámkujte článek:

výborný - 1     průměr - 2     nic moc - 3

Zpět na úvodní stránku Článek byl zobrazen 2989x, hodnocen 5x, průměrná známka: 1.00

Oficiální stránky SK Spartak Hulín powered & programmed by Admin
Autorem všech příspěvků, není-li uvedeno jinak - Admin. 
Všechna práva vyhrazena, bez souhlasu autora nebo uvedení zdroje nesmí být obsah jinam přejímán, zveřejňován a dále šířen.
(c) Admin 2006-2016