Rozpis utkání Spartaku - podzim 2022

Archív zpráv zde

náhodné fotoO MSFL píše

Odkazy FAČR


is.fotbal.cz
úřední deska


Info >> Loučí se Josef Mršťák ročník 2014/2015

Loučí se Josef Mršťák

25.8.2014 | 17:53:49 - Až jednou sepíšeme sestavu legend Spartaku moderní éry, jistojistě v něm budeme muset rezervovat místo pro Josefa Mršťáka. Když pomineme již jeho působení v mládežnických týmech Spartaku, Pepa „Messi“ proháněl soupeře Spartaku plných 10 (!!!) sezón.

Josef Mršťák
(v mužích Spartaku jaro 2004 – jaro 2012, podzim 2013 – jaro 2014, celkem 10 sezón)

Pepa se do Spartaku po působení v Sigmě, v Horce nad Moravou a v Morkovicích vrátil na jaro 2004, kdy tým mužů nakonec spadl z divize až do krajského přeboru. Pepa Spartak neopustil ani tehdy a neopustil jej ani v roce 2009, kdy to s budoucností Spartaku rovněž nevypadalo růžově a i díky tomu zažil nejen návrat do divize, ale též postup do MSFL. Pepa je tak osobním svědkem několika etap v dějinách klubu, kterému po fotbalové stránce věnoval podstatnou část svého života. Po konci sezóny 2013/2014 se Pepa rozhodl stáhnout z třetí ligy a další kroky spojil s /z hlediska fotbalových řádů/ mateřským klubem z Horky nad Moravou, který v současnosti hraje okresní přebor Olomoucka a v němž aktuálně Pepa nastřílel 4 branky.

Hulínský rodák od řeky Rusavy odvedl klubu ze svého města řadu neocenitelných služeb. S jeho odchodem ztrácí Spartak jednu ze svých skutečných ikon a opor.

Pepo, zrekapituluj prosím tě svou dosavadní fotbalovou kariéru…
Pohyboval jsem se na úrovni župy, divize a třetí ligy. K tomu není co říct.
V Hulíně mě v přípravce trénoval pan Josef Páník, na kterého velmi rád vzpomínám. Dal mně základy fotbalu a s odstupem času vidím, že měl opravdu kvalitní tréninky s dětmi, které byly v té době srovnatelné se Zlínem, Olomoucí atd… Potom jsem prošel dorostem Sigmy. Tam mě nejvíce ovlivnil pan Augustin Chromý jak z fotbalového, tak z mimofotbalového života.

Jsi ještě v kontaktu s některými spoluhráči z časů Sigmy?
Ano, s Michalem Ševelou. :) Ale z kluků od Olomouce nejsem v kontaktu s nikým.

Ve Spartaku jsi strávil určitě drtivou část své fotbalové kariéry. Se svými schopnostmi, tahem na branku a produktivitou jsi musel mít spoustu nabídek i odjinud. Čím to, že jsi ve Spartaku nakonec vždy zůstal?
Nějaké nabídky byly, ale z podobných soutěží. Takže to nemělo smysl řešit.

Jak již je zmíněno v úvodu – zažil jsi tu řadu etap v klubu – pád z divize, postup do divize, špice divize, skoro zánik klubu, postup do MSFL, záchrany, úspěchy, budování areálu… Jak bys Ty sám zhodnotil tuto část svého života?
Byly to pěkné roky. Každá etapa měla své pro a proti. Trochu mě mrzí, že jsme nedokázali postoupit do MSFL už za trenéra Zapletala. Jinak jsem si užil spousty srandy jak na hřišti, tak mimo něj. Například neskutečného baviče Jedlu, od kterého jsem se snažil něco okoukat, sprintera Čihyho, malíře Ševiho a jiné kluky z týmu, kteří měli vždy své vystoupení. Za tu dobu jich bylo opravdu hodně. Mohu s klidným srdcem říct, že co jsem byl v Hulíně, byla tu vždy dobrá parta.

Které období ve Spartaku považuješ za to nejlepší, na které budeš vzpomínat rád?
Asi tři roky za pana Josefa Pospíšila. Ano, na to období budu vždy rád vzpomínat.

Tvůj nej nej nej zápas …?
Na stejnou úroveň bych dal dva zápasy. Jeden ještě, když jsem hrál divizi v Horce nad Moravou. Bylo to proti tenkrát postupující Bystrci, kdy jsme vedli 2:1 asi 5 minut před koncem. A nakonec ten zápas skončil 3:2 pro Bystrc. Ten zápas měl takovou hořkou příchuť, kdy se ti neskutečně daří, dáš gól, atd… No a nakonec prohraješ ze dvou penalt v posledních 5 minutách.
Druhý zápas byl za Spartak ve třetí lize proti Kroměříži. Tenkrát jsme vyhráli 3:2, kdy jsem dal jeden gól a na jeden přihrál. To byl z mého pohledu pěkný zápas.

Pokud se nemýlím, vyhýbala se Ti v kariéře zranění, vážnější jsi neměl snad ani jedno.. Přitom nemůžu si nevzpomenout na zápas na jaře 2008 v Konici, kde Tě po zákroku domácího Pence musela odvézt sanitka do nemocnice do Prostějova. Vzpomeneš si někdy na tento moment?
Vážnější zranění se mi opravdu neměl, právě až na ten otřes mozku z Konice. To bylo nepříjemné. Na tento moment si samozřejmě vzpomenu, protože to bylo asi měsíc před svatbou. Takže to máme spojené se ženou s výročím svatby.

Jak bylo těžké v kariéře skloubit dohromady Tvé povolání pedagoga, hráče a rodiče? Zaznamenal jsi, že by Tví studenti chodili podívat se na zápasy?
Skloubit fotbal a práci nebyl problém. Horší to bylo s rodinou, protože ti fotbal bere hodně volného času. Ale se ženou jsme to docela dobře zvládli. Nevím o tom, že by se někdo ze studentů chodil dívat na naše zápasy, nebo jsem si jich nevšiml.

Nakonec jsi kariéru na úrovni 3. ligy ukončil a jsi nazpět v Horce nad Moravou, kde válíš v okresním přeboru. Kdy se obě tato rozhodnutí zrodila? A co Tě nakonec přivedlo až do Horky, přece jen, v okolí Hulína a Kroměříže na Tebe stála fronta zájemců….
Že skončím na úrovni 3. ligy, jsem se rozhodl už lednu v přípravě. No, a že budu hrát za Horku? Tak toto rozhodnutí jsem udělal asi před měsícem. Bylo to složité.
A co mě nakonec přivedlo až do Horky? To, že nemusím vůbec trénovat. I když mi tady taky nabízeli, že nemusím chodit na tréninky, ale v tomto jsem poctivý a mně by to nedalo. Stejně bych šel, protože bych to měl blízko a měl bych čas. Takhle mám klid. Do Horky, abych jel na kole, je to opravdu daleko.:)

Uvědomuješ si, že jsi ve svých letech skutečně legenda Spartaku? Jaký to je pocit?
Jestli jsem, nebo nejsem legenda Spartaku, musí zhodnotit jiní. Já osobně:) se za legendu Hulína nepovažuji, takže tento pocit nemám.

Pepo, při tom, kolik služeb jsi Spartaku odvedl, kolik zkušeností jsi nasbíral a kolik času jsi věnoval fotbalu – nelákalo by Tě vydat se cestou jiných hráčů Spartaku, aby ses časem i Ty (navíc jako pedagog) zapojil do výchovy mládeže ve Spartaku? Posílit by potřebovali časem i staří páni :-)..
Dokud budou holky malé, tak o tom nepřemýšlím. Protože trénovat, aby to za něco stálo, je ze začátku (než si uděláš zásobu tréninkových jednotek, spolupráce se školami, ...) ještě časově náročnější, než dělat fotbal jenom jako hráč. Možná někdy později.

Jaké jsou Tvé fotbalové i mimo fotbalové plány do budoucna?
Dohraji kariéru v nižších soutěžích. Půl roku, rok, dva….,podle zdraví a jak mě to bude bavit.
Mimofotbalové plány? Co se týče volných dní, tak to se budu věnovat rodině a sportům, na které jsem neměl tolik času.

Pepo díky za všechno a doufejme prozatím ve Spartaku na shledanou!


Oznámkujte článek:

výborný - 1     průměr - 2     nic moc - 3

Zpět na úvodní stránku Článek byl zobrazen 3839x, hodnocen 9x, průměrná známka: 1.00

Oficiální stránky SK Spartak Hulín powered & programmed by Admin
Autorem všech příspěvků, není-li uvedeno jinak - Admin. 
Všechna práva vyhrazena, bez souhlasu autora nebo uvedení zdroje nesmí být obsah jinam přejímán, zveřejňován a dále šířen.
(c) Admin 2006-2016