Rozpis utkání Spartaku - podzim 2023

Archív zpráv zde

náhodné foto

Odkazy FAČR


is.fotbal.cz
úřední deska


Muži >> S lídrem bod: SK Spartak Hulín - 1. HFK Olomouc 1:1 ročník 2011/2012

S lídrem bod: SK Spartak Hulín - 1. HFK Olomouc 1:1

27.5.2012 | 08:26:09 - Téměř na rok přesně zavítal do Hulína jeden z favoritů soutěže z nedaleké Olomouce – HFK Olomouc. Hosté klepou na bránu druhé ligy, ale v posledním období se jim pár výsledků nepovedlo, poslední remíza v Uničově 1:1 přivedla Holici na dohled celek Frýdku-Místku. Trochu paradoxní souběh okolností zařídil, že v sousední Kroměříži zároveň s naším zápasem hrál právě Frýdek – Místek; s trochou nadsázky se dá říct, že se v našich končinách 3 kola před koncem začíná lámat chleba na špici tabulky.

Trenér Pospíšil opět promíchal sestavu, do níž se vrátili Svatopluk Kadlec a Josef Mršťák, na místo stopera se postavil Jaromír Paciorek. Sestava hostí postrádala známá jména Davida Bednáře či Ladislava Onofreje.

Hosté v bílém zahájili utkání mnohem aktivněji. V 5. minutě přinesla kombinační akce Šimkův centr před bránu, kde nakonec z voleje vypálil Richter vedle branky. Domácí Spartak odpověděl jen slabou střelou Lacigy ze 7. minuty, která směřovala vedle Šromovy branky.

U Dubce bylo živo v 17. minutě, Kopecký po straně potáhl akci Holice, přesným centrem našel před brankou Richtera, jeho hlavička ale putovala nad branku.
Vzápětí podnikl bleskový protiútok Spartak, který vedl Josef Mršťák, který s míčem prošel až k pokutovému území, ale nepovedený centr zapadl až za branku Holice.

Holičtí k Dubcovi vyslali další ránu v 21. minutě, to zahrávali přímý kop Kazárem. Střelu z kopu zblokovala zeď a opakovanou ránu Kazár poslal nad branku.

Velkou šanci nezužitkoval Spartak v 31. minutě. Josef Mršťák dravě prošel až do pokutového území HFK, místo zakončení proti vybíhajícímu Šromovi volil přihrávku před branku, která však šla za paty nabíhajícímu Dvořáčkovi, který by jinak zakončoval do prázdné branky.

Pravidlo „nedáš – dostaneš“ málem zafungovalo v 32. minutě, kdy se individuálně prosadil Tögl a jeho štiplavou střelu pohotově vytáhl Dubec nad břevno. Nad branku zamířil i Čtvrtníček v 35. minutě a tím se dění pro první poločas vyčerpalo.

Hosté s prvním poločasem, ve kterém měli jen mírně navrch, určitě spokojeni nebyli a trenér Oldřich Machala nejspíše svým svěřencům v kabině naordinoval pořádné kapky.

Druhý poločas zahájili hosté trochu oživeně a hned ve 46. minutě pozdravil Dubce Čtvrtníček střelou zpoza šestnáctky, se kterou ale nakonec náš brankář měl trochu problémy, nakonec ale míč před brankovou čárou udržel.

Spartak se ku Šromovi velmi důrazně vydal v 51. minutě. To dobře vypíchl míč Ruman a postupoval důrazně středem zálohy do útoku, nahrál Mršťákovi a ten mu vrátil míč centrem do pokutového území, ovšem před Rumanem odvracela obrana HFK mohutným odkopem.

Zajímavým zakončením se prezentovala Holice v 57. minutě. Centr ze strany sklepl na bránu hrudí Tögl, ale Dubec se nenechal v brance překvapit. Brankář Spartaku podržel tým i v 61. minutě po rohovém kopu Čtvrtníčka, kdy hlavičkoval Richter.

V 63. minutě poslal před pokutovým územím HFK k zemi Čtvrtníček Kadlece. U nařízeného přímého kopu z ideální pozice se chystali tři exekutoři – Paciorek, Laciga a Dvořáček. Poslední jmenovaný bravurně zahrál standardku přes zeď a brankář Šrom se jen podíval po své pravé ruce, jak míč zapadá do branky 1:0.

Chvíle po inkasované brance opanoval Spartak, který evidentně zaskočené hosty důrazně přehrával. Poté se ovšem v jednom ze soubojů před pokutovým územím srazili Ruman se Žondrou a oba museli být ošetřováni. Zatímco hráč Olomouce se vrátil na hřiště bezodkladně po ošetření, Honza Ruman na pár minut zmizel do kabiny. A právě v této situaci se urodila akce Holice v 69. minutě, kdy se hosté dostali do přečíslení a nakonec Korčian marně stíhaný dobíhajícím Páclem se vřítil do pokutového území a střelou na zadní tyč nedal šanci vybíhajícímu Dubcovi 1:1.

Vstřelená branka naopak povzbudila hosty a ti se snažili až do konce zápasu zvrátit výsledek na svou stranu.

V 71. minutě odkopával Pácl do bezpečí Richtrem prostrčený míč před odkrytou část branky Spartaku, vzápětí v 72. minutě Töglovu střelu ze 20 metrů zlikvidoval Dubec.

Ne příliš efektivní bušení Holických do obranných valů Spartaku ve zbytku času nic nepřineslo, naopak v nastaveném čase se Spartak vymanil z tlaku hostí, přenesl hru na druhou stranu, kdy se po přihrávce do uličky vřítil do pokutového území Laciga, chtěl udělal kličku brankáři Šromovi, ovšem skončil na zemi. Sudí Krasula situaci neposoudil jako faul, našemu kapitánovi udělil druhou žlutou kartu v zápase a po chvilce ukončil zápas s výsledkem 1:1.
Pro Spartak znamená zisk bodu s lídrem dorovnání loňského bodového zisku 31 bodů.

Hodnocení trenéra: Dnes jsme hráli proti soupeři, který má nejvyšší ambice postoupit do 2. ligy. Výkon mých hráčů byl statečný, myslím si, že favorita jsme kvalitně potrápili. Po bezbrankovém prvním poločase jsme vedli 1:0, bohužel v době, kdy jsme neměli Rumana, který byl ošetřovaný, jsme inkasovali srovnávací branku. Závěr zápasu byl velmi hektický, kdy tam byla situace, kdy jsme se domnívali, že šlo snad o penaltový zákrok, ale sudí to viděl jinak, je to na jeho posouzení, jen je škoda druhé žluté karty pro Jardu Lacigu. Jestliže jsem v Jihlavě byl spokojený za bod, dnes jsem spokojený jak za bod, tak i za výkon mužstva a snad jsme přesvědčili, že fotbal umíme a hrát můžeme s každým soupeřem.

Rozhodčí: Krasula, AR1: Vojkovský, AR2: Plesar, delegát: Blažek

Spartak: Dubec – Barcuch, Ruman(76. Číhal), Paciorek, Pácl –Pospíšil (71. Otruba), Kadlec, Laciga, Dvořáček - Mršťák, Ševela (80. Němec).
HFK: Šrom – Šimko (76. Dadák), Čep, Lukášek, Kopecký – Kazár (55. Korčian), Kovář, Čtvrtníček, Tögl – Žondra, Richter (88. Svorada).

 63. Dvořáček – 69. Korčian

 Laciga 2 - Čtvrtníček

 90. Laciga

 175Oznámkujte článek:

výborný - 1     průměr - 2     nic moc - 3

Zpět na úvodní stránku Článek byl zobrazen 3943x, hodnocen 3x, průměrná známka: 1.67

Oficiální stránky SK Spartak Hulín powered & programmed by Admin
Autorem všech příspěvků, není-li uvedeno jinak - Admin. 
Všechna práva vyhrazena, bez souhlasu autora nebo uvedení zdroje nesmí být obsah jinam přejímán, zveřejňován a dále šířen.
(c) Admin 2006-2016