Rozpis utkání Spartaku - podzim 2020

Archív zpráv zde

náhodné fotoO MSFL píše

Odkazy FAČR


is.fotbal.cz
úřední deska


Muži >> Dvořáčkův hattrick sestřelil soupeře: SK Spartak Hulín – SK Líšeň 3:1 ročník 2011/2012

Dvořáčkův hattrick sestřelil soupeře: SK Spartak Hulín – SK Líšeň 3:1

15.4.2012 | 07:53:23 - Domácí zápas proti Líšni přinesl dobrou fotbalovou podívanou a mnoho hezkých momentů. Hosté jsou namočení sestupem. S trochou nadsázky řečeno, vzhledem k tomu, že Spartak v úvodu jara 2x shodně prohrál s celky ze spodu tabulky (Rosice i HS shodně 2:0), byla Líšeň v utkání favoritem. Hosté z Brna s sebou přivezli Richarda Dostálka, a tak na místě došlo k setkání bývalého hráče klubu VTJ Kroměříž, i jehož pokračovatelem Spartak je, a činovníků tohoto klubu Luboše Štébla, Lubomíra Lanči a Jaroslava Baďury, nynějšího trenéra Hanácké Slavie Kroměříž. Trenér Spartaku Pospíšil oproti zápasu v Rosicích postavil do utkání na místě stopera uzdraveného Jaroslava Zlámala, jinak sestava zůstala totožná.

Od počátku utkání bylo vidět, že hosté do Hulína přijeli bojovat o body. Zápas vyšel na straně Líšně zejména Jakubovi Mičkovi, který svůj důraz a rychlost několikrát proměnil ve velkou výhodu Líšně.

Ve 3. minutě musel poprvé zasahovat Vogl, když zlikvidoval přízemní centr Líšně směřující ze strany na malé vápno. Podobu propagační akce měl v 7. minutě Dvořáčkův centr ze strany, na který navázal slabou hlavičkou Otruba, s čímž ovšem Sedmidubský v brance Líšně nemohl mít problém.

Tutovku si pak hosté nachystali na 8. minutu. Hbitý Mičko prošel po kraji jako nůž máslem až do pokutového území a namířil přízemní centr před branku, tam šel do skluzu Martin Krejčí, ovšem zcela neuvěřitelně netrefil prázdnou branku, ale míč namířil nad ni.

Domácí Spartak se nenechal zaskočit, v 9. minutě odpověděl Lacigovým rohem, po němž hlavičkoval Ruman do ruk Sedmidubského. Rychlý průnik Líšně v 12. minutě Malík zakončoval centrem na číhajícího Martina Krejčího, Vogl však centr opět vystihl a zlikvidoval jej. Brankář Spartaku musel zasahovat i v 18. minutě po střele Martina Krejčího na přední tyč, Vogl pro jistotu vyrazil míč na rohový kop. Sekvenci pološancí zakončil ve 22. minutě Laciga přímým kopem nad branku Líšně.

Ve 30. minutě rohový kop Spartaku v podání Lacigy zamířil na hlavu Zlámala, ten nasměroval balón k Ševelovi a jeho hlavička-přihrávka minula volnou zadní tyč branky Líšně.

Ve 32. minutě Lacigův křížný pas do běhu si zpracoval Dvořáček, prošel do pokutového území a střelou na zadní tyč propálil Sedmidubského 1:0.

Vedení Spartaku mělo však pohříchu jepičí život. Hned v následující minutě nedůraz Kadlece při bránění umožnil Richardovi Dostálkovi projít z úhlu do pokutového území Spartaku a pěknou technickou střelou, která zapadla do zadní šibenice, obstřelit brankáře Vogla stojícího na přední tyči. 1:1 Byť branka padla do naší sítě, ve skutečnosti šlo opravdu o pěkný fotbalový moment zkušeného fotbalového matadora.

Se závěrem první půle se Spartak přiblížil výrazně k Sedmidubského bráně ještě v 41. minutě. Spolupráce Lacigy, Otruby a Ševely v podobě série vzájemných přihrávek však díky precizní defenzívě hostí k brance nevedla.

Do druhého poločasu nastoupili oba soupeři bez změn v sestavě.

Ve 49. minutě Líšeň zahrozila opět jako první. Centr Koudelky nasměroval nad branku Martin Krejčí. Pak ovšem přišel ke slovu Spartak.

Závar v pokutovém území, zakončil Mičko faulem na Zlámala před šestnáctkou. Míč k nařízenému přímému kopu na branku si postavil Michal Dvořáček; v 51. minutě přímý kop přes zeď zakroutil přes postavenou zeď a brankář Sedmidubský míčzřejmě viděl až nad zdí a hned poté v síti, protože se ani nestihl pohnout z místa 2:1.

Branka na 2:1 zlomila definitivně průběh utkání. Hosté, ačkoliv se snažili ještě hrozit směrem dopředu, začali odpadávat a iniciativu převzali hráči Hulína.

I další zajímavý fotbalový moment byl brankový a měl ho na svědomí znovu Michal Dvořáček. Lacigovu přihrávku na Mršťáka a následný centr před branku proměnil blonďatý záložník Spartaku v branku na 3:1 v 68. minutě.

Střelec Spartaku byl při chuti i nadále. V 76. minutě si obhodil Čampu a šel za míčem vůči Sedmidubskému, ten však byl u balónu dříve.

Tím se však účet zápasu definitivně vyčerpal, po závěrečném hvizdu sudího Plesara byl výsledek stvrzen.

Spartak nyní čeká venkovní zápas proti těžkému celku MSK Břeclav, doma se uvidíme za 14 dní proti juniorce Slovácka.

Hodnocení trenéra: Od začátku utkání jsme chtěli hrát aktivně a kromě 8. minuty, kdy jsme málem inkasovali, si myslím, že to bylo dobré a zbytek poločasu jsme odehráli nahoře. Vytvářeli jsme tlak a drželi jsme se i kombinačně. Z jednoduché akce dal Dvořáček na 1:0, ovšem hned vzápětí krásnou technickou střelou Dostálek srovnal na 1:1. Já jsem hráče nabádal, abychom se i nadále snažili hrát kombinačně a technicky, a to přineslo další branky. Na závěru jsem útočnou fázi posílili ještě i Paciorkem, ale na výsledku už se nic nezměnilo. Jsem rád, že jsme zvítězili a získali 3 body, jsme za ně rádi.

Rozhodčí: Plesar, AR1: Pochylý, AR2: Batík, delegát: Legierský

Spartak: Vogl – Barcuch, Ruman, Zlámal, Pácl – Mršťák (78. Pospíšil), Kadlec, Laciga, Dvořáček – Ševela (87. Němec), Otruba (65. Paciorek).
Líšeň: Sedmidubský - Čampa, Krejčí J., Drábek, Skok (75.Šudoma) - Benešovský, Malík - Koudelka (55.Suchý), Dostálek, Mičko (75.Oprchal) - Krejčí M.

 32., 51., 68. Dvořáček – 33. Dostálek

 Otruba, Kadlec – Čampa, Mičko, Skok, Oprchal

 100Oznámkujte článek:

výborný - 1     průměr - 2     nic moc - 3

Zpět na úvodní stránku Článek byl zobrazen 2583x, hodnocen 4x, průměrná známka: 1.00

Oficiální stránky SK Spartak Hulín powered & programmed by Admin
Autorem všech příspěvků, není-li uvedeno jinak - Admin. 
Všechna práva vyhrazena, bez souhlasu autora nebo uvedení zdroje nesmí být obsah jinam přejímán, zveřejňován a dále šířen.
(c) Admin 2006-2016