Okresní přebor

1

Lubná

34
2

Rymice

29
3

Žeranovice

29

Morkovice "B"

25
5

Němčice

25
6

Skaštice "B"

21
7

Žalkovice

19
8

Kvasice "B"

17
9

Pravčice

15
10

Břest

15
11

SK Spartak Hulín

13
12

Počenice

8
13

Slavkov p. H.

7
14

Zborovice "B"

0

další stránky Spartaku



Rozpis utkání Spartaku - jaro 2024

Archív zpráv zde

náhodné foto

Odkazy FAČR


is.fotbal.cz
úřední deska



Historie kopané v Hulíně

V Hulíně se začalo s kopanou v roce 1904, čili o rok později, než v blízké Kroměříži, kde se kopaná rozvíjela od roku 1903. Počátky jsou spojeny s hulínskými studenty Reálného gymnázia v Kroměříži, kteří se se svými kroměřížskými protějšky utkávali na místních "pláccích". Hulínští studenti poté přenesli tento druh zábavy i do ulic našeho města. Společně s nejlepšími chlapci z ulic založili místní studenti Studentskou jedenáctku. Zpočátku neměli ani vlastní výbavu, natož vlastní hřiště a všechny záležitosti si studenti vyřizovali sami. Hřiště bylo vybudováno, nicméně vznikaly další problémy - s materiálním vybavením, finančními záležitostmi. Z toho důvodu se rozhodli studenti, kteří byli zároveň dorostenci místního Sokola, přejít pod jeho vedení, čímž se dostalo fotbalové jedenáctce potřebného zázemí. Ze Studentské XI se stala Sokolská XI. Činnost Sokolské XI trvala až do vypuknutí I. světové války, kdy skončila veškerá sokolská činnost v Hulíně. Po konci války se již podpory kopané nedostávalo, a proto v roce 1920 Sokolská XI zanikla. Poté se uskutečnila schůze v hotelu Radhošť, kde se dohodlo v pokračování fotbalové činnosti pod názvem SK Hulín. Mluvčí osobností byl Josef Janoch. V roce 1922 byla ale činnost SK Hulín ukončena pod vlivem neúnosných hospodářských potíží.

Po ukončení neorganizované činnosti SK Hulín se podařilo studentům ještě v roce 1922 obnovit fotbalovou činnost, ze zaniklého fotbalového mužstva byla utvořena Zájezdová XI. K obnovení činnosti přispěla celkový konsolidace kopané. Zaregistrované mužstvo bylo přihlášeno do III. třídy Hanácké župy fotbalové. Po stránce finanční si SK Hulín vedlo zle a koncem roku 1923 byla organizovaná činnost ukončena. Fotbalová činnost byla obnovena v roce 1926 - založen byl další fotbalový klub SK Viktorie, sehrávaly se jen přátelské zápasy, klub neměl ani pevného finančního zázemí, v roce 1927 ukončil svou činnost. V roce 1927 vznikl nový klub DFK - Dělnický fotbalový klub, jehož zakladateli byli členové místní KSČ. Ani tento klub nebyl účasten organizované soutěže a stejně jako jeho předchůdci kvůli nedostatku financí ukončil později svou činnost. V Hulíně nicméně rozvíjel v této době činnost další fotbalový klub - FKS - Fotbalový klub skautů, který vznikl přičiněním místního faráře Alberta Jadrníčka pod patronací místního skauta. Tento klub byl jediným svého druhu u nás. Mezi DFK a FKS vznikla rivalita, neboť hráče DFK přitahovala popularita skautů a rádi si v FKS zahráli, což DFK považoval za ohrožení své činnosti. V roce 1928 na základě požadavku Hanácké fotbalové župy změnil FKS svůj název na FOS - fotbalový odbor skautů. V roce 1930 se FOS zúčastnil své první mistrovské sezóny v soutěži třetí třídy HŽF. V této soutěži si FOS jako nováček vedl zdatně a postoupil do druhé třídy. Rozrostla se i členská základna klubu, vzniklo družstvo dorostenců a v nedalekých Pravčicích i klub Union. Následující sezóna FOS v druhé třídě HFŽ již tak úspěšná nebyla, mužstvo se přiblížilo k sestupu do třetí třídy. Valná hromada rozhodla o ukončení činnosti klubu pod vedením skautů a pokračováním činnosti s novým vedením. Na základě toho byl 14.2. 1932 FOS zrušen.

Následně vznikl nový fotbalový klub SK Sparta Hulín. Tento klub nejprve svou příslušnost v druhé třídě neuhájil, nicméně díky přestupu SK Prostějov do profesionálních klubů, následnému přeuspořádání nižších soutěží a dodatečnému kvalifikačnímu utkání s Haná Měrovice, které skončilo 2:0 pro Spartu, uhájil klub svou pozici v druhé třídě. Sparta v této době disponovala i záložním týmem, který si pod názvem Zájezdová XI vedl rovněž zdatně a rovněž tak si vedlo úspěšně i družstvo dorostenců Sparty. 26.června 1932 bylo otevřeno nové hřiště u Cihelny.

V roce 1933 se Sparta dočkala velikého úspěchu - postupu do I.A třídy, což v té době byla nejvyšší amatérská soutěž u nás, výše byla už jen první liga. Na hřišti v Hulíně se tak objevily kluby jako SK Baťa Zlín, SK Olomouc, SK Hanácka Slavia Kroměříž  apod. V této soutěži se Sparta udržela až do roku 1938, kdy sestoupila o soutěž níže do I.B třídy, kde si vedla poměrně dobře, nicméně se postupně objevily finanční problémy. V této době působil v Hulíně i druhý fotbalový klub - DSK - dělnický sportovní klub, který byl velmi úspěšný a rychle postoupil rovněž do I.B třídy. V roce 1939 pod vlivem tíživé finanční  situace obou klubů došlo k jejich sloučení a nově vzniklý klub dostal název DSK Sparta Hulín, který své finanční problémy postupně překonal a postoupil v roce 1941 opět do I.A třídy. Na přání tehdejšího předsedy klubu Josefa Studeníka byl klub přejmenován na SK Hulín a druhý tým pojmenován Studeníkova XI. Přáním předsedy byly cíle nejvyšší - postup do divize a posléze do první ligy. První krok se povedl v roce 1942, svého konkurenta v boji o prvenství v I.A, SK Přerov, porazil SK Hulín před téměř 4.000 diváky v Hulíně 2:1.

Na utkání v divizi chodilo 2-5.000 diváků a na utkání mimo Hulín jich jezdilo i 1.000. V roce 1944 mužstvo divizi opustilo, dne 13.srpna 1944 sehrálo exhibiční utkání před 4.500 diváků se Slavií Praha s Josefem Bicanem v sestavě, které Slavia vyhrála 10:2.

V roce 1947 přešel fotbalový klub pod patronaci národního podniku Pilana, klub se tak přejmenoval na SK Pilana Hulín, tento název dlouho nevydržel, klub byl začleněn pod Sokol a změnil svůj název na TJ Sokol Hulín, později v roce 1953 na DSO Spartak Hulín a poté v roce 1954 na TJ Spartak Hulín.  V roce 1955 přešel Spartak pod patronaci místního podniku ZPS. V následujících letech mužstvo pendlovalo mezi I.A  a I.B třídou, prohlubovala se patronace se ZPS dokonce tak, že ředitel podniku Vladimír Šimek se stal i novým předsedou klubu. V následujících letech -1964 a 1966- Spartak sehrál 2 exhibiční utkání se Slavií Praha, poprvé se "Slavia" jmenovala TJ Dynamo Praha a utkání skončilo v její prospěch 9:1, druhý zápas, v roce 1966, skončil překvapivou prohrou Spartaku "jen" 0:5. Z tohoto období stojí na těchto stránkách za zmínku zejména odchod talentovaného dorostence Zdeňka Nehody v roce 1967 ze studijních důvodů do TJ Gottwaldov a v roce 1969 i Františka Zlámala na vojnu do druholigové Dukly Tábor. Spartak sestoupil v roce 1968 do okresního přeboru, což přineslo změny ve vedení klubu a následující sezónu postoupil opět do I.B třídy.

Už čtvrté přátelské utkání se Slavií Praha se uskutečnilo v Hulíně 9.května 1970, v dresu "sešívaných" se objevil i František Zlámal. Utkání skončilo prohrou Spartaku 0:2. Po utkání se uskutečnilo přátelské posezení hráčů a funkcionářů obou klubů, které  se povedlo tak, že hráči Slavie nechali do Prahy odjet prázdný autobus a odjeli až druhý den ráno vlakem s rizikem udělení pokuty, hráči byli hlavně solidární s Františkem Zlámalem, kterému se tak prodloužil pobyt u své maminky.

Do I.A třídy Spartak postoupil opět po dlouhých osmi letech v roce 1972, což bylo po krátkém setrvání v této soutěži vystřídáno sestupem o soutěž níž. Vedlo se ale mládežnickým týmům, kteří se probojovali do finále národního turnaje v malé kopané, nejlepším střelcem se stal Radek Drulák, o hře hulínského týmu ZDŠ Hulín pod vedením Josefa Vacenovského se pochvalně vyjadřovali i internacionálové Josef Plánička a Josef Masopust, kteří turnaji byli přítomni. V roce 1975 žáci opět zazářili v turnaji v malé kopané a dokonce národní přebor ČSR vyhráli, Radek Drulák se stal opět nejlepším střelcem turnaje. Paralelně probíhala v Hulíně výstavba sportovního areálu s travnatým povrchem, mužstva proto nehrála v Hulíně vůbec, pouze v okolí - v Pravčicích a Všetulích.

V sezóně 1978-1979 mužstvo Spartaku svádělo urputné boje s týmem Holešova o postup do I.A třídy, v rozhodujícím zápase Spartak vyhrál a postoupil. Zajímavostí této doby je to, že postoupily 4 mužstva do vyšší soutěže. Stejně tak stojí za zmínku upozornit na to, že bylo vytvořeno i družstvo žen Dívčí XI, které ale nehrálo žádnou organizovanou soutěž a pro nedostatek hráček po 2 letech ukončilo svou činnost.

Sezóně 1980-1981 postoupil Spartak poprvé do krajského přeboru, kde se klubu dařilo, zejména v sezóně 1983-1984, kdy se Spartak utkal s ČKD Blansko o postup do divize, odvetnému zápasu v Hulíně přihlíželo 4.000 diváků. Spartak prohrál v obou utkáních 0:1 a divize mu pro následnou sezónu zůstala zapovězena.

Během následujících sezón však divizní soutěž fotbalisty Spartaku přivítala několikrát. V sezóně 1990/91 Spartak postoupil do 3. nejvyšší soutěže u nás - MSFL. Zde setrval bohužel jen jednu sezónu a zase sestoupil. Z finančních důvodu byla divizní soutěž postoupena týmu Slušovic a v sezóně 93/94 hrál Spartak v krajském přeboru.

Název oddílu kopané TJ Spartak Hulín se změnil zásadně v roce 1994 na SK VTJ Spartak Hulín. Sloučením s VTJ Kroměříž přešla do Hulína z Kroměříže divizní soutěž, ve které Spartak setrval následující dvě sezóny. V krajském přeboru hrál svá soutěžní  utkání B-tým. Po 2 sezónách přišel sestup do krajského přeboru, v němž Spartak setrval následující tři sezóny. Během těchto let se díky fluktuaci fotbalistů sloužících základní vojenskou službu v KM vystřídali i mnozí, později prvoligoví, či druholigoví hráči - např. Mareš, Melecký. Na dobu strávenou na vojně v Kroměříži jistě občas vzpomíná i hráč pražské Slavie Richard Dostálek, který ovšem hrál ještě za VTJ Kroměříž.

Tato období přehledně:
Okénko do historie Spartaku: sezóny 1984-1989
Okénko do historie – roky 1989 - 1993
Okénko do historie: sezóny 1993-1995
Okénko do historie: sezóny 1995-1999

V roce 2000 opět Spartak postoupil do divize. Hned ve své první sezóně po postupu Spartak atakoval první místo v divizi, zaručující postup do MSFL. Okresní rival  Spartaku - Hanácká Slavia Kroměříž - nakonec urval první místo a do MSFL postoupil on. Název SK VTJ Spartak Hulín se od 1.1.2003 změnil na SK Spartak Hulín. Kádr týmu nyní tvoří především odchovanci klubu, pravidelně je doplňovaný dorostenci.

Spartak bohužel v divizi D dlouho nevydržel. Ačkoliv v sezóně 2003/04 po zimní části byl na hony vzdálen sestupovým starostem, start do jarní části soutěže krutě nevyšel. Po odehraných 6 kolech nejenže Spartak neměl na svém kontě jediný vyhraný zápas, ale naopak všechny zápasy prohrál. Na neutěšenou situaci reagovalo vedení odvoláním trenéra Zdeňka Ševely, jehož nástupcem se stal František Švach. Vinou zdravotních problémů ale na lavičce vydržel pouze při okresním derby s celkem Morkovic. Následující 3 kola odtrénoval na pozici hlavního trenéra sekretář klubu Josef Pěnčík. Opravdu bídná situace Spartaku se vylepšila příchodem přerovského trenéra a bývalého hulínského hráče Lubomíra Dittricha, který mužstvo zdvihl. Následná stíhačka za body dala Spartaku naději na záchranu, o níž se rozhodovalo bohužel na hřišti suverénního celku soutěže - SK Lipová. Karty byly rozdány jasně - boduje-li Spartak a jeho soupeři nikoliv, zachrání se náš klub. V opačném případě se dalo teoretizovat se záchranou vzhledem k aktivnímu skóre. Absolutně zdrcující prohra 0:9 přinesla zajímavý úkaz - celek SK Lipová katapultovala do MSFL a Spartak do přeboru zlínského KFS.

Sezóna 2004/2005 se nesla v duchu opatrného a nevyřčeného cíle - návrat do divize. Posily byly adekvátní - z Přerova přišel za trenérem Dittrichem hranický ostrostřelec Čespiva, z Hanácké Slavie Jiří Kopunec, do zálohy Josef Kašpárek a Tomáš Vozák, nový byl i náhradní brankář Rada a obránce Čagánek. Spartak do soutěže vstoupil impozatně - rozstřílel SK Boršice, nicméně postupně přišly výsledkové propadáky na hřišti Vsetína, Valašského Meziříčí, Otrokovic a v jarní části sezóny i v Hradčovicích, prohrané zápasy v Hluku... Spartak se většinu soutěže díval zezadu na svého konkurenta o postup z Morkovic. Vzájemný podzimní zápas Morkovičtí v Hulíně prohráli 1:0 gólem Vozáka, jarní odvetu už u postupujících rivalů jsme prohráli 2:1, to už se v útoku zaskvěla posila nejzvučnější - Luděk Zdráhal. Výsledkové výpadky se podepsaly na celkovém umístění - 2. místo na postup do do divize nestačilo.

Okénko do historie: sezóny 2000-2005

Sezóna 2005/2006 nepřinesla do mužstva Spartaku výraznější změny. Z nedaleké Hanácké Slavie Kroměříž přišli na hostování obránci Ondřej Šilinger a Ondřej Stojaník. Celou sezónu si šel Spartak za svým cílem, kterým byl jednoznačně postup do vyšší soutěže - divize. Po rozpačitém rozjezdu se mužstvo sebralo a začalo šlapat. Zimní přestávka z mužstva odebrala Šilingera, který se vrátil zpět do Kroměříže a Luďka Zdráhala. Do týmu se naopak vrátil po půl roce Roman Nevřala. Za nejvýraznější změnu se musí považovat příchod někdejšího velkého talentu Jaromíra Paciorka z Hanácké Slavie Kroměříž. Spartak v jarní části pronásledovala zranění, nicméně mužstvo se semklo a pod vedením Lubomíra Ditricha dokráčelo do divize.

Sezóna 2006/2007 přinesla Spartaku působení v divizi, skupině "E", kde se po letech opět ve stejné soutěži potkal s odvěkým a těžko smiřitelným rivalem - SK Hanáckou Slavií Kroměříž, která se dobrovolně spokojila s touto úrovní, ačkoliv dvě předchozí sezóny působila ve II. lize. V podstatě celou sezónu docházelo k více čí méně skrytému pronásledování klubu z Kroměříže v honbě za postupem do vyšší soutěže - MSFL, i když opatrný Spartak tento cíl oficiálně před sezónou nevyhlásil. Tým vedl otrokovický trenér Petr Zapletal, který před sezónou vystřídal Lubomíra Ditricha. Charakteristickým znakem pro tento ročník se staly domácí prohry se soupeři, které Spartak suverénně přehrál, a 2. místo, co se týče zisků bodů venku. S HS Kroměříž jsme se rozešli s výsledky 1:1 na podzim (b: Světlík - Klesnil) a 0:1 na jaře (b: Zezula). Celkový výsledek - 3. místo.

Sezóna 2007/2008 se pro Spartak vyvíjela nadmíru ku spokojenosti. V podzimní části muži Spartaku obsadili 1. místo s náskokem 3 bodů na druhý tým FK Apos Blansko. Toto umístění začalo budovat naděje jak u odborníků, tak  v řadách fanoušků, na postup do MSFL. Bohužel v jarní části přišlo 6 porážek a několik remíz a následoval propad z 1. místa na konečné 3.

V tomto ročníku absolvovaly mistrovské zápasy kromě mužů i týmy dorostu v krajské soutěži (9. místo), žáci v okresním přeboru vybojovali postup do krajské soutěže a přípravky obsadily 6. místo starší a 4. místo mladší.

V sezóně 2008/2009 dostal tým mužů za cíl postoupit do MSFL. Plánům vedení také odpovídaly posily kádru, kdy se v Hulíně objevily známé tváře z vyšších soutěží. Diváci tak mohli na Spartaku spatřit kupříkladu Michala Ševelu (Sigma, Kunovice, HFK Olomouc), Miroslava Třasoně (Drnovice, HS Kroměříž, Znojmo) či Jaroslava Lacigu (Opava, Jablonec) a v zimní přestávce přišel Radim Ditrich (Zlín, HS Kroměříž, Jihlava, Vítkovice, Mutěnice). Bohužel celou sezónu náš tým tahal za kratší konec provazu, a když v jarních odvetách prohrál oba zápasy se svými hlavními konkurenty - SK Líšeň i FK Šardice, zůstaly představy o MSFL v Hulíně na nějakou dobu opět jen v říši snů.


Sezóna 2009-2010 pro muže Spartaku znamenala velkou neznámou. Před začátkem soutěže opustilo kádr několik opor, navíc tým byl přeřazen do nové soutěže, jíž byla divize E, ve které jsme se potkali s novými soupeři. Notně omlazený tým kolem tahouna Lacigy se však semkl a od počátku soutěže předváděl sympatické výkony, které ho v konečném zúčtování vynesly až na 3. místo tabulky. Ještě větší překvapení však přinesl konec sezóny, neboť kvůli odhlášení celku Mutěnic z MSFL nám bylo nabídnuto místo ve 3. lize. Této nabídky svazu náš klub využil a po několika sezónách, v nichž náš tým na postup do vyšší soutěže nedosáhl, jsme od sezóny 2010-2011 nastoupili k mistrovským zápasům ve 3. lize.

Spartak v MSFL


Sezóna 2010/2011

SK Spartak Hulín se po letech a několika neúspěšných pokusech o postup nakonec objevil v soutěži mužů ve 3. lize -MSFL. Najednou se proti nám objevily celky z měst, jako je Břeclav, Uničov, Zábřeh, Frýdek-Místek, Brno, Zlín, Jihlava, Olomouc, hlavně přibylo ostré soutěžní derby proti Hanácké Slavii Kroměříž. U trenérského kormidla zůstal trenér Josef Pospíšil, osa týmu, který postup vybojoval, zůstala stejná. Co se týče výsledků, Spartak v sezóně 2010/2011 dosahoval střídavé úspěšnosti – sérii úspěšných výsledků střídaly série neúspěchů, zejména jaro 2011 přineslo sérii, v nichž tým nezískal  v šesti zápasech po sobě ani bod. Ačkoliv soutěž byla na jaře poznamenaná odstoupení celku FC Vítkovice, přičemž poté dalším sestupujícím byl celek FC TVD Slavičín se ziskem 13 bodů, celkový zisk Spartaku 31 bodů a 12. Místo v 16 členné tabulce byl určitě úspěchem.

Sezóna 2011/2012

Druhá sezóna v MSFL pro Spartak dopadla ještě lépe, než ta předchozí. Trenérské kormidlo stále držel Josef Pospíšil . Tým zahájil sezónu velmi úspěšně a po její třetině dokonce bojoval s HFK Olomouc o první místo v soutěži.  Výsledkově a bodově slabší jaro 2012 tým nakonec posunulo zpět do dolní poloviny tabulky, a tak výsledkem všeho bylo úspěšně 10. místo se ziskem 37 bodů, jedná se o nejúspěšnější výsledek týmu mužů v moderní historii klubu.

Sezóna 2012/2013

Po čtyřech letech /z toho třech na pozici hlavního trenéra/ se po sezóně 2011/2012 rozloučil se Spartakem trenér Josef Pospíšil. Na místo trenéra přišel zkušený třetiligový kouč Jindřich Lehkoživ, který v několika předešlých sezónách bojoval o body MSFL s Hanáckou Slavií Kroměříž. Sezóna pro Spartak začala dobře, v úvodních zápasech nasbíral několik bodů, poté ale přišla série zranění, která spolu s karetními tresty rozvrátila sestavu týmu. Vrcholem všeho byl závěrečný podzimní zápas proti Sigmě "B", v němž už trenérovi nezbylo, než nasadit do sestavy několik dorostenců. To pro Spartak po podzimu znamenalo nelichotivé předposlední místo. Jarní sezóna byla pro Spartak o poznání úspěšnější, výsledkem byl zisk 18 bodů, který v součtu s podzimními 10 body činil 28 bodů, mrzet nás mohou zejména 2 zápasy - prohra v Kroměříži 3:1 po velmi dobře rozehraném zápase, a domácí porážka 0:1 se Žďárem nad Sázavou v přímém souboji o záchranu přes naši herní převahu. To vše sice stačilo jen na předposlední místo, nicméně vzhledem k tomu, že ze soutěže sestupoval pouze jeden celek, pro Spartak to znamenalo záchranu.

Sezóna 2013/2014

Spartak před sezónou, v níž se trenérského kormidla chopil znovu Jindřich Lehkoživ, prodělal několik změn v sestavě. Ze zajímavých jmen, která se u nás objevila, je třeba zmínit příchod zkušeného matadora a ligistu Bronislava Červenku a nadějného štírka Miloše Kopečného. Spartaku se v průběhu sezóny výsledkově dařilo a po úvodních hubenějších sezónách v této nakonec obsadil krásné 4. místo se ziskem 48 bodů. Mezi výsledky této sezóny se vyjímá zejména skalp vítěze soutěže z Opavy, který Spartak v Hulíně porazil 1:0 brankou Jaroslava Zlámala.

Sezóna 2014/2015
V této sezóně Spartak začal dobře a třemi úvodními výhrami v sezóně se vyšvihl na špici tabulky. Poté ale přišla série špatných výsledků, zranění v týmu a před závěrem sezóny Spartak klesl až k suterénu. V závěru podzimu Spartak vyhrál 3 zápasy po sobě a posunul se přece jen ke středu tabulky. Jaro poté bodovými zisky Spartaku vyšlo dobře a výsledkem bylo krásné 7. místo se ziskem 45 bodů. Zajímavým výsledkem v sezóně bylo vítězství Spartaku nad rivalem v Kroměříž v poměru 3:1.

Sezóna 2015/2016
Uvedená sezóna Spartaku vyšla na jedničku. Spartak sice začal rozpačitě a v podzimní části svými výsledky příliš nepřesvědčil. V zimě však Spartaku vyšly posily - do týmu přišlo duo hráčů zavržených v Hanácké Slavii - Tomáš Matoušek a David Steiner a k tomu se přidal stoper David Kostka. Fantastickým jarem poté Spartak vyšplhal na vynikající konečné třetí místo v tabulce s historickým ziskem 54 bodů a chvilku přitom dokonce koketoval s možností zúčastnit se II. fotbalové ligy. Trenérsky vedl tým Jindřich Lehkoživ.

Sezóna 2016/2017
Spartak v podzimní části sérií několika dobrých výsledků navázal na fantastické jaro. Po dlouhé době se také Spartak účastnil poháru Fotbalové asociace. V něm narazil na nadmíru atraktivního soupeře - pražské Bohemians. Výborná návštěva poté v Hulíně viděla vítězství Pražanů v poměru 2:0. Spartak i v jarní části nakonec navázal na vyrovnané podzimní výkony a ve finále obsadil krásné 5. místo se ziskem 47 bodů. Kaňkou na sezóně bylo emotivní domácí derby s Hanáckou Slavií, které Spartak prohrál 1:6, pachuť utkání dodal zejména tristní výkon rozhodčích.

Sezóna 2017/2018
Obě části sezóny pro Spartak nezačaly dobře. V obou Spartak dlouho čekal na vítězství a trápil se v suterénu tabulky. Vždy však Spartak v druhé půlce podzimu či jara dokázal výtečně zabrat a bodový zisk se nakonec vyšplhal až na konečných 41 bodů, což stačilo na výslednou 8. příčku ve vyrovnané tabulce. I v této sezóně Spartak hrál pohár fotbalového svazu a i tentokrát byl pro nás los příznivý, když ve 2. kole jsme přivítali FC Baník Ostrava, kterému jsme podlehli 0:5.

Sezóny 2018/2019 a další
Tato sezóna se jednou provždy do kapitol spartacké historie zapíše jako nevyvedená. Spartak od počátku sezóny tahal za kratší konec a pohyboval se v suterénu tabulky MSFL. Jarní část soutěže týmu mužů na výsledcích nic nezměnila a s postupem jednotlivých kol bylo zřejmé, že tým po dlouhé době opustí třetí ligu.

Ještě horší pro osud klubu bylo mezidobí mezi závěrem staré a začátkem nové sezóny, v němž bylo vedení klubu postaveno před otázku, do jaké soutěže tým mužů v následující sezóně 2019/2020 přihlásí. Řada hráčů, kteří Spartak dosud reprezentovali ve třetí lize, neprojevila zájem v klubu pokračovat. V rozhodné chvíli, kdy byl klub již přihlášen k účasti v divizi (4. liga) pak svůj odchod z klubu oznámila i valná většina zbývající části bývalého třetiligového týmu, která původně měla tvořit jádro nově vznikajícího divizního týmu. Klub se tedy doslova na poslední chvíli před rozlosováním soutěže rozhodl v takové situaci tým mužů ze soutěží odhlásit.

Kromě sportovního neúspěchu s sebou toto rozhodnutí přineslo i velmi hořkou pachuť a zklamání z přístupu některých teď již bývalých hráčů, kteří se ve Spartaku v kritické chvíli otočili zády bez ohledu na následky, které tím klubu způsobí.

Spartak tedy od nové sezóny 2019/2020 vyslal do soutěží toliko mládežnické celky – dorost, žákovské týmy a týmy přípravky. Jarní část sezóny nicméně zničila narůstající špatná epidemiologická situace způsobená virem SARS – COV2, která nakonec sezónu předčasně ukončila.

Letní část mezi sezónou 2019/2020 a 2020/2021 však přinesla svěží vánek do řad Spartaku. Vedení klubu již na podzim 2019 vyjednávalo s dalším hulínským klubem FK Admira o sloučení pod hlavičku jednotného hulínského klubu. Tyto námluvy však nevyšly. V průběhu jara 2020 nicméně o obnovení týmu mužů projevila zájem řada bývalých hráčů Spartaku a s jejich přispěním se postupem času podařilo zformovat tým, který od sezóny 2020/2021 vstoupil znovu do soutěžních zápasů.

Muži vstoupili do nejnižší soutěže – do třetí třídy skupiny B řízenou Okresním fotbalovým svazem. Obnovení týmu přineslo osvěžení mezilidských vztahů v klubu a nádych nové éry mužského fotbalu v Hulíně. Kormidla se chopil stratég Miroslav Polášek, speciální dík patří zejména Romanu Číhalovi a Michalovi Dundovi, Marku Bejtkovskému či dalším, kteří kolem sebe shromáždili tým, který, byť na nejnižší úrovni, přinesl hulínskému publiku opět zábavu z mistrovských zápasů!
2020/2021
Spartak vstoupil do sezóny se všemi týmy a po roční odmlce se v mistrovských soutěžích představil tým mužů. Ten však začal v nejnižší soutěži – v III.B třídě OFS Kroměříž. Tým sestavený kolem hulínských patriotů Číhala, Dundy a Bejtkovského si v soutěži vedl dobře. Po půlce soutěže se držel na špici tabulky za B týmem Kroměříže. Sezónu utnula ale pandemie COVID 19 a to jen po několika odehraných kolech. I tak to pro Spartak dopadlo výborně – Spartak v obnovené premiéře mužů postoupil do vyšší soutěže – do okresního přeboru.
2021/2022 a 2022/2023
Následující sezóny tým mužů Spartaku stále pokračoval v okresním přeboru. Se střídavými výsledky se pohyboval ve středu tabulky a postupně obměňoval kádr, zapracoval vlastní odchovance. V polovině sezóny 2022/2023 tým po Miroslavu Poláškovi převzal trenér Roman Nevřala.

zdroj:
Martinů Miroslav, Mazal Zdeněk: Paměti hulínské kopané 1904-1984

 

Oficiální stránky SK Spartak Hulín powered & programmed by Admin
Autorem všech příspěvků, není-li uvedeno jinak - Admin. 
Všechna práva vyhrazena, bez souhlasu autora nebo uvedení zdroje nesmí být obsah jinam přejímán, zveřejňován a dále šířen.
(c) Admin 2006-2016